Ispanijos taurės finalo belaukiant

2004-03-16 18:58:00
Šį trečiadienį, 22:00 Lietuvos laiku, Barselonoje vyks Ispanijos Karaliaus taurės (Copa del Rey) finalas. Ši taurė buvo įsteigta 1902 metais ir dėl jos buvo kovojama kasmet su retomis išimtimis 1937 ir 1938 metais. Daugiausiai kartų šią taurę laimėję yra "Barcelona" futbolininkai, tai padarę net 24 kartus, tačiau šiemet ketvirtfinalyje rezultatu 1-2 pralaimėję šių metų finalininkams - "Zaragoza" futbolininkams.

Trečiadienį finale susitiks 17 kartų šią taurę laimėję Ispanijos čempionato lyderiai Madrido "Real" futbolininkai ir "Zaragoza" ekipa, tai padariusi 5 kartus. Madrido "Real" paskutinį kartą nugalėjo 1993 metais finale palaužusi būtent "Zaragoza" vienuolikę rezultatu 2-0. Tuo tarpu po to finalo, "Zaragoza" pergalę šventė net du kartus: 1994 ir 2001 metais.

"Zaragoza", Ispanijos čempionate užimanti 15 vietą, į finalą pateko, dėl svečiuose įmušto įvarčio į Ispanijos antrosios lygos ekipos "Alaves" vartus rungtynėse, kurios baigėsi 1-1, kadangi atsakomosiose rungtynėse įvarčių pelnyta nebuvo. Tuo tarpu Madrido "Real" futbolininkai pusfinalyje palaužė "Sevilla" futbolininkus, namie nugalėję 2-0, o svečiuose nusileidę mažesniu skirtumu 1-0.

"Mes privalome padaryti tinkamas išvadas atsižvelgdami į tai, kad nelaimėjome šios taurės jau daugiau nei 10 metų," - teigė Karališkojo klubo žvaigždė, britas Davidas Beckhemas.

Madrido "Real", kuriam padėti negalės traumą patyręs rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas Ronaldo, šansai laimėti taurę lažybų kontoroje "WilliamHill" yra vertinami santykiu 13/10, o "Zaragoza" - tik 65/10. Verta paminėti ir tai, kad abi komandos buvo susitikusios Santiago Bernabeu stadione praėjusį šeštadienį ir rezultatas buvo 1-1.

Karaliaus taurė suteikią teisę žaisti UEFA taurėje ateinantį sezoną. Tačiau, jei "Zaragoza" rytoj ir netaps šios taurės savininkais, jie vistiek jau išsikovojo teisę žaisti UEFA taurėje, kadangi Madrido "Real" jau užsitikrino vietą sekančių metų Čempionų lygoje.
Įvertinimas: 0 0
Nupirk dovaną. Knyga apie futbolą čia.

Norėdami komentuoti prisijunkite.