A lygos sezono startas: pokyčiai komandų sudėtyse ir dešimt sezono intrigų (straipsnis)

Prieš savaitę Lietuvos supertaurės rungtynėmis startavęs lietuviško futbolo sezonas įgauna vis didesnė pagreitį. Jau šiandien 13:00 val. rungtynėmis tarp „Sūduvos“ ir „Stumbro“ startuos 2018 metų A lygos sezonas. Prieš prasidedant naujajam sezonui EuroFootball.lt kviečia susipažinti su pokyčiais A lygos klubuose ir artėjančio sezono intrigomis.

Ar nežinomybė dėl tvarkaraščio bei transliacijų dar labiau sumenkins susidomėjimą A lyga?

Po praėjusio sezono pabaigos, kai A lygos finalines rungtynes tarp „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ stebėjo beveik 4 tūkstančiai žiūrovų, šiame sezone buvo žadama dar didesnė intriga, tad ji galėjo sužadinti ir žmonių susidomėjimą lyga. Visgi, priartėjus sezono startui tikėtis didelio žmonių susidomėjimo būtų naivu: apie A lygos tvarkaraščio subtilybes jau rašėme, o kai pirmenybėse daugiau nei pusė mačų įvyks darbo dienomis, privilioti naujų žmonių į stadionus bus ganėtinai sunku. Negana to, visa tai turėtų sudaryti problemų ir taip žmonėms, kurie yra įpratę stadionuose stebėti A lygos mačus.

Nors A lygos startas jau šiandien, iki šiol netrūksta nežinios ne tik dėl to, kiek žiūrovų susirinks į stadionus, tačiau ir dėl A lygos transliacijų. Realu, kad šiemet lygos dvikovų nerodys nė viena televizija, nes iki šiol nėra pranešta apie jokį susitarimą, o negana to, vis dar neaišku net ir tai, kokia platforma šiais metais ruošiamasi transliuoti lygos susitikimus internetu.

Daugybė nežinomybės, dvikovos nepatogiu laiku ir paankstintas sezono startas turėtų sukelti žiūrovams papildomų problemų, tačiau ar tai dar labiau pakenks ir taip susidomėjimu džiaugtis negalinčia A lyga sužinosime jau tik sezono eigoje.


Ar „Sūduvai“ pavyks išlikti A lygos viršūnėje?

„Sūduvos“ ekipa šių metų sezonui ruoštis pradėjo dar praėjusio sezono eigoje. Iškovoję čempionų titulą jie norėjo išlaikyti visus pagrindinius žaidėjus, tačiau galiausiai tarpsezonio metu komandoje įvyko keletas neplanuotų pasikeitimų.

Paulius Janušauskas ir Ernestas Veliulis pasirinko kitus Lietuvos klubus, praėjusio sezono viduryje kontraktus pasirašę Choco ir Semedo išvyko į gimtinę, o skaudžiausia komandai buvo Jeremy Manzorro netektis. Praėjusiame sezone vienu komandos lyderių tapęs prancūzas nusprendė prisijungti prie pagrindinių varžovų iš Vilniaus – „Žalgirio“ komandos.

Nepaisant netekčių, „Sūduva“ surado kuo pakeisti išvykusius žaidėjus ir šiemetinė komandos sudėtis leidžia jiems tikėtis pakartoti praėjusių metų sėkmę A lygoje. Aukšto lygio pirmenybėse žaidę saugai Gersonas Acevedo ir Alassane N‘Diaye turėtų įnešti kokybės į praretėjusią saugų grandį, o dar visai neseniai Europos lygos grupių etape žaidęs Vitalijus Gajdučikas neleis klubui susilpnėti ir gynyboje.

Fantastiškai praėjusį sezoną tiek A lygoje, tiek Europoje pasirodžiusią komandą į priekį ir vėl ves Vladimiras Čeburinas, kuris tikrai neturėtų skųstis komandos komplektacija. Šiemet klubui ne tik reikės bandyti apginti A lygos čempionų titulą, tačiau ir pirmą kartą klubo istorijoje stoti į kovas Čempionų lygos atrankoje, tad Marijampolės futbolo gerbėjams aukšto lygio futbolo akistatų turėtų netrūkti ir šiemet.

Komandą paliko:

Vartininkas: Martynas Matuzas.

Gynėjai: Marius Činikas, Choco, Radanfahas Abu Bakras.

Saugai: Paulius Janušauskas, Karolis Chvedukas, Ernestas Veliulis, Deividas Šešplaukis, Jeremy Manzorro, Semedo.

Puolėjas: Marjanas Altiparmakovskis.

Komandą papildė:

Vartininkas: Saulius Klevinskas.

Gynėjai: Vitalijus Gajdučikas, Marko Iharošas.

Saugai: Alassane N‘Diaye, Julius Kasparavičius, Gersonas Acevedo.


Ar kardinalūs pokyčiai padės „Žalgiriui“ pamiršti praėjusio sezono košmarą?

Po praėjusio sezono „Žalgiriui“ buvo sunku surasti pozityvų: dar kartą iš Europos turnyrų pasitraukta jau pralaimėjus pirmajam varžovui, o Lietuvoje prarasti tiek LFF taurės, tiek A lygos nugalėtojų titulai. Pokyčiai klube prasidėjo jau praėjusio sezono pabaigoje, kai iš trenerio pareigų atsistatydino ilgametis komandos strategas Valdas Dambrauskas. Praėjusio sezono pabaigoje komandos vairą perėmęs Aleksandras Brazevičius šioje ekipoje neužsiliko, o „Žalgiris“ komandos vadžias patikėjo gerai žinomam specialistui iš Lietuvos – Aurelijui Skarbaliui.

Pokyčių netrūko ne tik trenerių štabe: ekipą paliko ir ne vienerius metus klube žaidę lietuviai (Armantas Vitkauskas, Mantas Kuklys, Egidijus Vaitkūnas ir Darvydas Šernas), ir vilčių nepateisinę legionieriai (Kaja Rogulja, Matija Ljujičius, Mahamane Traore ir Bahrudinas Atajičius). Su komanda atsisveikino ir vienas praėjusio sezono lyderių Elivelto, kuris laimės ieškoti išvyko į Izraelį. Į Kroatiją dirbti išvyko ir nuo pat klubo atkūrimo ekipa besirūpinęs sporto direktorius Mindaugas Nikoličius.

Atsiradusias spragas vilniečiai kamšė legionieriais: be po pusmečio Kazachstane į Lietuvą sugrįžusio Georgo Freidgeimo ir po metų nuomos „Stumbre“ susigrąžinto Dominyko Barausko, į klubą atvyko šeši nauji legionieriai bei ekipoje jau žaidęs prancūzas Serge‘as Nyuiadzi.

A. Skarbaliui teks nemažai darbo siekiant iš naujokų sulipdyti darnų kolektyvą, o specialistui daug laiko apšilti nebus: jau šiemet ekipa nusiteikusi susigrąžinti prarastus trofėjus ir toli nužygiuoti Europos lygos turnyre. Nuo to, kaip Danijoje dirbusiam strategui pavyks įgyvendinti šiuos lūkesčius priklausys ir tai, kaip ilgai bus prisimenamos praėjusio sezono nesėkmės.

Komandą paliko:

Vartininkas: Armantas Vitkauskas.

Gynėjai: Egidijus Vaitkūnas, Jonas Skinderis, Kaja Rogulja.

Saugai: Mantas Kuklys, Vytautas Lukša, Matija Ljujičius, Ernestas Stočkūnas, Mahamane Traore.

Puolėjai: Darvydas Šernas, Elivelto, Bahrudinas Atajičius.

Treneris: Aleksandras Brazevičius.

Komandą papildė:

Gynėjai: Georgas Freidgeimas, Dominykas Barauskas (sugrįžo iš nuomos).

Saugai: Tomašas Šimkovičius, Jeremy Manzorro, Serge‘as Nyuiadzi (sugrįžo iš nuomos), Marko Tomičius, Marquinhosas.

Puolėjai: Louisas Ogana, Tomasas Malecas.

Treneris: Aurelijus Skarbalius.


Ar išskirtinė „Trakų“ strategija pasiteisins?

„Trakai“ šį sezoną pasitinka kiek kitaip nei kitos lygos ekipos. A lygos bronzos medalininkai neturėjo daug pokyčių klubo sudėtyje, o skirtingai nei dauguma lygos klubų, ji į savo ekipą kvietėsi beveik vien tik lietuvius.

Klubą jau po sezono paliko penki žaidėjai (Arūnas Klimavičius, Pavelas Krukas, Jurijus Mamajevas, Aleksandras Byčenokas ir Dovydas Norvilas), o kiek vėliau ekipa į kitas šalis išsiuntė ir du perspektyvius legionierius. Alma Wakili buvo parduotas į „Shkendija“, o Oscaras išnuomotas į „Slovan“ klubą.

Ši komanda taip pat neturėjo ir daug naujokų, o ekipą papildė vienintelis legionierius – puolėjas Etienne. Iš kitų Lietuvos ekipų į „Trakus“ atvyko Deividas Šešplaukis, Rokas Gedminas ir prieš pat sezono startą sutartis pasirašę Klaidas Janonis bei Ernestas Stočkūnas, o po keletos metų užsienyje atgal į gimtinę sugrįžo ir „Roma“ klubui priklausęs vartininkas Tomas Švedkauskas.

„Trakų“ ekipoje ir toliau darbuosis treneris Olegas Vasilenko, kurio treniruojamoje komandoje gali  būti jaučiamas gynėjų trūkumas. Lietuviškesnę komandą nei pernai į sezono startą išstatę „Trakai“ šį sezoną pasitinka kitaip nei kitos A lygos medalininkės, o ar tai atneš jiems sėkmę, pamatysime jau sezono eigoje.

Komandą paliko:

Gynėjai: Arūnas Klimavičius, Alma Wakili, Pavelas Krukas.

Saugai: Jurijus Mamajevas, Aleksandras Byčenokas, Dovydas Norvilas.

Puolėjas: Oscaras (paskolintas į „Slovan“ ekipą).

Komandą papildė:

Vartininkas: Tomas Švedkauskas.

Saugai: Klaidas Janonis, Ernestas Stočkūnas, Deividas Šešplaukis.

Puolėjai: Rokas Gedminas, Etienne.


Ar „Jonava“ gali įsiterpti į kovą dėl medalių?

Galingai praėjusį sezoną užbaigusi „Jonavos“ komanda A lygoje užėmė ketvirtąją poziciją, tačiau skirtingai nei pastaraisiais metais, šį kartą ši pozicija negarantavo vietos Europoje. To priežastis yra tai, jog vos septinti lygoje pernai likę „Stumbro“ futbolininkai iškovojo LFF taurę ir tokiu būdu atėmė vietą Europos lygoje iš ketvirtą poziciją A lygoje užėmusios komandos.

Nepaisant neiškovotos vietos Europoje, žiemą „Jonava“ gerokai sustiprino savo sudėtį. Nors komandą paliko keli nemažai rungtyniavę žaidėjai, į jų vietas jonaviečiai pasikvietė A lygai puikiai žinomus futbolininkus. Žaidėjus „Jonava“ kvietėsi ir iš pirmas vietas A lygoje užėmusių komandų: iš čempionės „Sūduvos“ atvyko Ernestas Veliulis, iš sidabrą laimėjusio „Žalgirio“ Vytautas Lukša, o iš trečią vietą užėmusių „Trakų“ Arūnas Klimavičius.

Paskutinėmis dienomis prieš sezono pradžią dar pasipildžiusi ir keletu legionierių, „Jonava“ šiemet tikisi įsiterpti į kovą dėl A lygos čempionato medalių, o į kovą juos ves treneris iš Portugalijos Filipe Ribeiro. Kaip šiam strategui pavyks surikiuoti A lygoje vardą jau susikūrusius žaidėjus ir ar „Jonava“ yra pajėgi A lygoje kovoti dėl medalių pamatysime jau netrukus.

Komandą paliko:

Vartininkas: Povilas Valinčius.

Gynėjai: Luka Peričius ir Eduardas Ževrenovas.

Saugai: Kyrylo Silichas, Mindaugas Grigaravičius, Edgaras Makarovas.

Puolėjai: Maksimas Marusičius, Marius Ganusauskas.

Treneris: Mindaugas Čepas.

Komandą papildė:

Vartininkai: Nemanja Bjelanas, Guilherme Cioletti.

Gynėjai: Arūnas Klimavičius, Gilberto Gomesas, Rony Santosas, Jonas Skinderis, Yongilas Jeonas, Marius Činikas.

Saugai: Ernestas Veliulis, Eugenas Zasavitchi, Ishmailas Fahadas, Vytautas Lukša.

Puolėjas: Kleras Hehas.

Treneris: Filipe Ribeiro.


Ką parodys „naujai atgimęs“ „Atlantas“?

Pasibaigus praėjusiam sezonui apie „Atlanto“ perspektyvas buvo kalbama labai atsargiai. Ekipa liko be vietų Europoje, o tai turėjo apsunkinti ir taip ne pačią geriausią Klaipėdos komandos finansinę situaciją. Visgi, šią žiemą klubas visus nustebino savo aktyvumo transferų rinkoje, o prieš sezoną komandos prezidentas Romualdas Jonaitis pareiškė, jog „2018-aisiais „Atlantas“ atgimė iš naujo“.

Klubas žiemą atsisveikino ne tik su būriu žaidėjų, tačiau ir su treneriu Igoriu Pankratjevu, o iš jo vairą perėmė buvęs asistentas Algimantas Briaunys. Į išvykusių futbolininku vietą buvo surasta ne tik daugybė legionierių iš įvairių pasaulio vietų, tačiau ir nemažai puikiai žinomų Lietuvos žaidėjų.

Į komandą po pertraukos sugrįžo Lukas Artimavičius, Marius Papšys ir Gerardas Žukauskas, o ekipą taip pat papildė pernai „Utenyje“ bei „Kauno Žalgiryje“ žaidęs Edvinas Baniulis ir po 11 metų užsienyje į A lygą sugrįžęs ilgametis Lietuvos rinktinės saugas Mindaugas Panka.

Kokias aukštumas gali pasiekti naujai suburta „Atlanto“ komanda prognozuoti sunku, tačiau į šią ekipą neabejotinai su susidomėjimu kryps daugumos Lietuvos futbolo lygos gerbėjų žvilgsniai.

Komandą paliko:

Vartininkai: Deividas Mikelionis, Evanas Alexandrowas-Ridley, Arkadijus Želninas.

Gynėjai: Justas Raziūnas, Vytas Gašpuitis, Robertas Freidgeimas, Markas Beneta, Nemanja Ivanovas.

Saugai: Davidas Andronicas, Andrejus Ciofu, Maksimas Čižas, Dmitrijus Germanas.

Puolėjas: Rokas Gedminas.

Treneris: Igoris Pankratjevas.

Komandą papildė:

Vartininkai: Lukas Paukštė, Pavels Dorosevs.

Gynėjai: Ivanas Pecha, Lukas Artimavičius, Aleksandras Levšinas, Abdoulaye Diallo, Danylo Beskorovayny.

Saugai: Vice‘as Kendesas, Mindaugas Panka, Marius Papšys, Anilas Kocas, Juro Pejičius, Gerardas Žukauskas.

Puolėjai: Edvinas Baniulis, Deividas Lukošius.


Ar dalyvavimas Europos lygoje padės „Stumbrui“ pasiekti rekordines aukštumas A lygoje?

Pastaraisiais sezonais „Stumbras“ garsėjo kaip ekipa, kuri sezono metu A lygoje pakeičia daugiausiai futbolininkų. Visgi, praėjusiais metais LFF taurę iškovojusi Kauno komanda šį sezoną pasitinka kitaip lipdydama savo ekipą ir su pasikeitusiu požiūriu.

Po sezono klubas atsisveikino su nemažai lietuvių ir keletu legionierių, o klubas iki šiol tėra pranešęs apie penkis įsigytus naujokus, iš kurių du buvo pristatyti tik praėjusią naktį. Ekipos treneris Mariano Barreto minėjo, kad komanda dar žada stiprintis prieš kovas Europos lygoje, o iki tol klubui veikiausiai daugiausiai teks verstis su praėjusį sezoną ekipoje jau žaidusiais futbolininkais.

Apie finansinius sunkumus praėjusio sezono pabaigoje atvirai kalbėjęs „Stumbro“ treneris teigia, jog šių nesklandumų nebeliko, o ekipa šią žiemą išvyko į treniruočių stovyklą Turkijoje, kur jie žaidė mačus su aukšto lygio varžovais. Su tokiais klubais kaip „Zenit“, „Crvena zvezda“ ir „Dynamo“ žiemą savo jėgas išbandžiusiam „Stumbrui“ belieka tikėtis, jog ši įgyta patirtis padės kautis A lygoje, o vasarą sulaukus papildymo jiems pavyks sėkmingai debiutuoti ir Europos lygos atrankos turnyre.

Komandą paliko:

Vartininkas: Nemanja Bjelanas.

Gynėjai: Lukas Artimavičius, Tomas Snapkauskas, Aldas Korsakas, Dominykas Barauskas.

Saugai: Abdulas Basitas, Klaidas Janonis.

Puolėjai: Donatas Konikas, Errickas Kassi.

Komandą papildė:

Vartininkas: Giedrius Kvedaras.

Gynėjai: Davidas Kuagica, Lukas Čerkauskas.

Saugas: Amranas Al-Jassasi.

Puolėjas: Tayebas Meziani.


Ar „Kauno Žalgiris“ pagaliau pakils į A lygos dugno?

Paskutinius du sezonus paskutinę vietą A lygoje užėmęs „Kauno Žalgiris“ ir toliau varžysis A lygoje. Šį kartą jiems vietą lygoje padėjo išsaugoti „Utenis“, kuris nusprendė pasitraukti iš aukščiausios lygos ir varžytis antrame pagal pajėgumą Lietuvos divizione.

Po sezono Kauno klubą paliko nemažai žaidėjų, o nepaisant dešimties ekipą oficialiai papildžiusių futbolininkų, komandoje iki šiol yra užregistruotas vienintelis puolėjas. Tarp garsiausių „Kauno Žalgirį“ papildžiusių žaidėjų yra ir iš užsienio sugrįžę Simonas Paulius bei Linas Pilibaitis, tačiau net ir su jais, ši komanda vargu ar galės kelti aukštus tikslus šiame sezone.

Naujasis komandos treneris Mindaugas Čepas jau turi sukaupęs nemažai darbo patirties A lygoje ir komandai belieka viltis, jog trečias kartas nemeluos ir „Kauno Žalgiris“ pagaliau pakils iš Lietuvos pirmenybių dugno.

Komandą paliko:

Vartininkas: Modestas Stonys.

Gynėjai: Matas Gavrilovas, Klimas Gusočenko, Marko Ivanovič, Vako Bachiashvilli, Levanas Chapodze.

Saugai: Mario Duque, Tomas Bučma, Bruno, Olaitanas Buraimohas, Igoris Yasinskis.

Puolėjai: Teremas Moffi, Edvinas Baniulis, Lukas Kochanauskas.

Treneris: Jonatanas McKinstry.

Komandą papildė:

Vartininkai: Martynas Matuzas, Deividas Mikelionis (sugrįžo po nuomos).

Gynėjai: Karolis Gvildys, Gabrielius Zagurskas, Markas Beneta, Tomas Snapkauskas, Ante Bakmazas.

Saugai: Simonas Paulius, Linas Pilibaitis, Jurijus Mamajevas.

Treneris: Mindaugas Čepas.


Ko A lygoje galima tikėtis iš lygos debiutantės „Palangos“?

Pernai pirmojoje šalies lygoje triumfavusi „Palanga“ į A lygą žengia tvirtai ir su viltimis nustebinti. Po sezono kalbėję apie tai, jog ketina suteikti šansą praėjusį sezoną vietą lygoje išsikovusiems žaidėjams, šią žiemą jie nesivaržė savo ekipą sustiprinti ir būriu naujokų.

Įsigiję keletą A lygos patirties jau turinčių žaidėjų, „Palangos“ komanda į savo gretas pasikvietė ir labai įdomių legionierių. Vienas iš jų – Waly Dioufas dar prieš pusmetį rungtyniavo pasaulio jaunimo iki 20 metų pirmenybėse, o daugiau tokio rango varžybose neseniai rungtyniavusių futbolininkų mūsų šalies čempionate nebus.

Prieš sezoną „Palangos“ komanda kelia tikslus įsitvirtinti lygoje, o po 3-5 sezonų jau kovoti ir dėl A lygos medalių, tad ambicijų šiai komandai netrūksta. Visai tai Valdo Trakio auklėtiniams beliks įrodyti aikštėje, kurioje naujokams taškų dalinti nežada nė viena lygos senbuvė.

Komandą paliko:

Saugai: Cagrihanas Agacas, Mantas Rusys, Rokas Petrikas.

Puolėjas: Donnellis Moukanza.

Komandą papildė:

Vartininkai: Tadas Norbutas.

Gynėjai: Justas Raziūnas, Sigitas Urbys, Waly Dioufas.

Saugai: Simonas Urbys, Tomas Dombrauskis, Dovydas Norvilas, Matas Radžiukynas, Valentinas Furdui, Brice‘as Goupy.

Puolėjai: Donatas Konikas, Yvenas Moyo.


Ar A lygoje pagaliau komandos lygą paliks/papildys pagal sportinį principą?

Nepaisant naujai suformuluotų A lygos reglamentų, pagal kuriuos paskutinę vietą lygoje užėmęs klubas turėtų palikti lygą, to per pastaruosius du sezonus nebuvo. 2016 metais su lyga turėjęs atsisveikinti „Kauno Žalgiris“ į lygą buvo sugrąžintas, kai dar prieš sezoną Kazlų Rūdos „Šilas“ sudalyvavo sutartų rungtynių skandale, o po metų ir vėl paskutiniai likę kauniečiai lygoje išliko jau dėl „Utenio“ noro palikti lygą.

Situacija gali nepasikeisti ir po 2018 metų sezono, nes iki šiol kalbama apie planus plėsti lygą, jei tik atsirastų daugiau A lygoje norinčių žaisti komandų. Tokiu atveju, realu, kad trečią sezoną iš eilės paskutinę vietą lygoje užėmusi ir iš lygos kristi turinti komanda ir toliau liktų aukščiausiose šalies pirmenybėse. Visgi, kaip jau įprasta Lietuvos futbolo sistemoje, apie naujo sezono dalyves tikriausiai sužinosime ne pasibaigus šiam A lygos sezonui, o jau 2019 metais, prieš pat kito sezono startą.

Įvertinimas: 2 0

Norėdami komentuoti prisijunkite.


Gaucho
Gaucho (Arsenal FC) 02-24 11:44
3 0
Panašu , kad nieko naujo nebus . Suduva su Žalgiriu bus lyderiais. Trakai sugebejo vos viena legionieriu ipirkt tai greiciausiai vel bus 3 vietoj.visa kita daugmaz irgi aisku.
Cituoti
Anbo
Anbo (Brazilija) 02-24 12:35
3 2
tai suburk rimtą komandą ir bus 9
Cituoti