V. Čeburinas: „Reikia turėti kelis taktinius planus“ © E. Žaldario nuotr.

Naujasis Vilniaus „Žalgirio“ vyr. treneris Vladimiras Čeburinas kalbėjo apie tarpsezonio sprendimą ir būsimą ekipos taktiką.

Anot stratego, jis anksčiau nebūtų atvykęs į Lietuvos sostinę.

„Kalbėsiu atvirai, kad perėjimas į „Žalgirį“ iš karto po sezono „Sūduvoje“ nebūtų įmanomas. Tačiau dabar prabėgus tam tikram laikotarpiui atsirado naujos galimybės ir iššūkiai, kurių ir man pačiam reikia. Tikrai esu laimingas dėl „Žalgirio“ pasiūlymo.

Prisipažinsiu, kad Marijampolėje dvikovoms su „Žalgiriu“ tikrai labai rimtai ruošėmės, tai buvo derbio rungtynės. Tie mačai visuomet parodydavo, ką abi komandos gali iš taktinės pusės, pasiruošimo. Kažkokių užkulisinių žaidimų tikrai nebuvo“, – lrytas.lt žurnalistui Rokui Suslavičiui sakė V. Čeburinas.

Anot trenerio, jis nesiruošia proteguoti vien gynybinį futbolą.

„Iš anksto nesinori sakyti, kad keisime labai mažai arba kad keisime labai daug ką. Mes atsispirsime nuo to, kokie pas mus yra žaidėjai. Mes turime būti lankstūs, nuo to ir priklausys mūsų taktinės schemos. Reikia turėti kelis taktinius planus. Tikrai nevengsime daug dirbti ties standartinėmis padėtimis, taip pat ir ties išėjimais į greitas atakas.

Šiai dienai mes paprasčiausiai norime būti mobiliais. Pavyzdžiui, kuomet „Inter“ žaidžia 3-5-2 ar kokia Anglijos komanda 3-4-3 schema, tuomet kalbama apie protingą taktinį išsidėstymą. Tačiau būna ir taip, kad kitos komandos žaidžia tomis pačiomis schemomis ir jau kalbama apie ne kokį vaizdą. Tad viskas priklauso nuo tavo žaidėjų ir varžovo. Kuomet turi galimybę savo varžovus pastatyti į nepatogią padėtį dėl savo taktinio išsidėstymo, tai yra didelis pliusas.“

Straipsnio įvertinimas: 3 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos