UEFA paskelbė naujas teisėjų kategorijas - J.Lavrenovaitė kyla laipteliu aukštyn

UEFA paskelbė naujas teisėjų kategorijas 2016 žiemos/pavasario  periodui. Teisėjų kategorijos arba tiksliau tariant grupės įprastai yra svarstomos du kartus per metus, o daugiausia pasikeitimų kategorijose būna.  pasibaigus Europos futbolo sezonui, birželio mėnesį.

Elitinėje (Top kategorija) UEFA teisėjų grupėje jokių pasiketimų neįvyko.

Pirmoji teisėjų grupė, kurioje yra ir LFTA atstovas Gediminas Mažeika, buvo papildyta aštuoniais teisėjais – Benoît Bastien (FRA, promoted) , John Beaton (SCO, promoted), Jesús Gil Manzano (ESP, promoted), Serdar Gözübüyük (NED, promoted), Jakob Kehlet (DEN, promoted), István Kovács (ROU, promoted), Pawel Raczkowski (POL, promoted), Tobias Stieler (GER, promoted).

Gediminas Mažeika ir toliau išlieka vienintelis Baltijos šalių atstovas I-oje UEFA teisėjų grupėje.

Antroji teisėjų kategorija/grupė taip pat buvo papildyta keletu teisėjų, kai kurie teisėjai iš pirmos grupės buvo grąžinti į antrąją grupę. LFTA atstovui Nerijui Dunauskui nusprendus baigti teisėjo karjerą, neliko mūsų atstovų II teisėjų grupėje. Savo pozicijos antroje grupėje išsaugojo mūsų kaimynai Latvijos ir Estijos atstovai – Kristo Tohver (EST) ir Andris Treimanis (LVA).

Įdomu pastebėti, kad du teisėjai, kurie dar tik šiais metais buvo nominuoti į FIFA kategorijos teisėjų sąrašą iš karto tiesiogiai buvo perkelti į II-ąją grupę. Tai Robert Madley (ENG, new FIFA)  ir Frank Schneider (FRA, new FIFA) , nors įprastai, bent jau pusmetį visi nauji FIFA kategorijos teisėjai yra priskiriami III grupei.

Trečiojoje UEFA teisėjų grupėje, LFTA atstovauja du mūsų teisėjai – Sergejus Slyva ir Donatas Rumšas.

Jokių pasikeitimų, kurie liečia mūsų teisėjus, neįvyko ir UEFA Futsal teisėjų kategorijose, kuriose taip pat yra keturios grupės ( Elito grupė, I grupė, II ir III grupės).  Aleksandras Sliva išsaugojo pozicijas II-oje grupėje, o Robertas Valikonis III-oje grupėje.

Maloni žinia ir pasikeitimas moterų teisėjų kategorijose. Justina Lavrenovaitė, kartu su dar aštuoniomis kitų šalių atstovėmis, buvo perkelta vienu laipteliu aukštyn. Justina dabar priklauso UEFA  II moterų teisėjų grupei. Nuoširdžiai sveikiname Justiną su šiuo pasiekimu. Jurgita Mačikunytė yra paskirta III-oje grupėje.

lfta.lt

Straipsnio įvertinimas: 1 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos