Pasirodymą Granatkino turnyre lietuviai vainikavo pralaimėjimu estams

Lietuvos jaunimo U-18 (gimę 1998 m. ir jaunesni žaidėjai) rinktinė pasirodymą Valentinui Granatkinui atminti turnyre rungtynėmis su Estija. Nepaisant turėtos žaidybinės iniciatyvos rungtynių pradžioje, lietuviai varžovams nusileido rezultatu 0:2. Nuo 64 minutės Svajūno Česnulio auklėtiniai žaidė mažumoje, teisėjui pašalinus vartininką.

Pirmajame rungtynių ketvirtyje lietuviai užtikrintai kontroliavo kamuolį ir aktyviai rengė atakas. Pirmą smūgį link varžovų vartų 14 min. atliko Linas Mėgelaitis, o 18 min. po kombinacijos grėsmingai smūgiavo Ernestas Stočkūnas.

21 min. meistriškumą turėjo pademonstruoti vartininkas Nerijus Tabokas, kai jam teko atremti atliko estų smūgį link vartų. Varžovai antroje kėlinio pusėje pradėjo aktyviau žaisti ir naudotis lietuvių klaidomis. 39 min. Erikas Sorga galiausiai išvedė estus į priekį.

Po pertraukos lietuviai mėgino vėl perimti žaidybinę iniciatyvą ir išlyginti rezultatą. Geriausia proga buvo susikurta 54 minutę, kai Artiomas Gončarenko atliko skersą perdavimą iš kairio krašto ir Deividui Šešplaukiui nepavyko atlikti smūgio į vartus. Po dviejų minučių Ernesto Stočkūno smūgis buvo atremtas į kampinį.

64 min. šiurkščiai suklydo Lietuvos gynėjų grandis, leisdama estų saugui Vadimui Michailovui išbėgti vienam prieš N. Taborą. Vartininkas neleistinai sustabdė varžovą ir teisėjo verdiktu buvo pašalintas. Estų kapitono smūgiuotas kamuolys nuo 11 metrų atžymos tikslo nepasiekė, įsirėždamas į skersinį.

Visgi varžovams pavyko padvigubinti persvarą 71 min., kai Markus Lokkas galva atliko technišką smūgį į vartus. Susitikimo pabaigoje Nikita Peretiatko surengė reidą kairiu kraštu, kurio nepavyko užbaigti akcentuotu smūgiu, o 87 minutę lietuviams nepavyko pasinaudoti uždirbtais kampiniais.

Pergalės džiaugsmo turnyre nepatyrusi U-18 rinktinė užėmė 14 turnyro Sankt Peterburge vietą, tačiau žaidėjai įgijo svarbios patirties ruošiantis pagrindiniam tikslui - spalį įvyksiančioms Europos čempionato atrankos 5 grupės varžyboms Lietuvoje.

Lietuva U-18 - Estija U-18 0:2 (0:1)

Sankt Peterburgo sporto rūmai

Teisėjas - Ivan Abrosimov (Rusija)

Įvarčiai: 39 min. Erik Sorga, 71 min. Markus Lokk (Estija U-18)

Įspėti: 46 min. Simonas Jurgilas, 72 min. Linas Mėgelaitis (Lietuva U-18)

Pašalintas: 64 min. Nerijus Taboras (Lietuva U-18)

65 min. Cristofer Kuusma (Estija U-18) nerealizavo 11 m baudinio

Lietuvos vaikinų U-18 rinktinės sudėtis: Nerijus Tabokas, Nikita Peretiatko, Simonas Jurgilas, Rokas Lekiatas (75 min. Martynas Medelinskas), Artiom Gončarenko, Deividas Šešplaukis (75 min. Edgaras Dubickas), Linas Mėgelaitis, Edvinas Kloniūnas (75 min. Paulius Obolevičius), Ernestas Stočkūnas (66 min. Milvydas Tupikas), Donatas Konikas (75 min. Vilius Giedraitis), Eligijus Jankauskas (55 min. Svajūnas Čyžas).