A lygos apžvalga: į vyr. trenerių vietas stojo asistentai

Takoskyra. Turas padidino atskirtį tarp pirmojo ir antrojo penketo - tarp Klaipėdos "Atlanto" ir Panevėžio "Ekrano" futbolininkų atsivėrė aštuonių taškų properša.

Asistentai. Net trijų komandų į aikštę nelydėjo treneriai - iš Marijampolės "Sūduvos" pasitraukė Darius Gvildys, o ant "Ekrano" suolo šįsyk nebuvo Valdo Dambrausko. Į abiejų strategų poziciją stojo asistentai. Audriaus Ramono debiutą "Sūduva" pažymėjo pergale 3:1 Gargžduose prieš "Bangą", o Mariaus Skinderio vadovaujami panevėžiečiai Pakruojyje 0:1 nusileido "Kruojai". Šiai komandai nurodymus irgi dalijo trenerio Vladimiro Čeburino, trumpam išvykusio iš Lietuvos, asistentas Aidas Dambrauskas.

Pagaliau. "Sūduva" iškovojo pergalę po šešerių iš eilės nelaimėtų "SMScredit.lt A lygos" rungtynių.

Palyginimas. "Jei boksuodamasis padarysi, ko nereikia, krisi trečią minutę. Žaidžiant futbolą du iškrenta, o kiti aštuoni turi už juos dirbti", - kai kurių savo futbolininkų požiūriu į rungtynes jų pabaigoje, nepaisant pergalės, nebuvo patenkintas A.Ramonas.

Skirtumas. Nors dvikova Pakruojyje vyko atkakliai, "Ekranas" neišvengė trečio pralaimėjimo iš eilės. "Kruoja" - priešingame sėkmės poliuje. Ši komanda per pastarąsias ketverias rungtynes surinko 10 taškų.

Lenktynės. Tris turus iš eilės nepralaimi "Trakai". Senosios sostinės riteriai išvykoje 3:2 įveikė "Klaipėdos granitą" ir lenktynėse, kurių tikslas - antroji turnyro lentelės vieta, išlaikė vieno taško persvarą prieš "Kruoją".

Grįžo. 14 metų. Po tokios pertraukos į šalies futbolo čempionatą grįžo sutartį su "Trakais" pasirašęs saugas Deividas Česnauskis. Ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas iš "Ekrano" į užsienį išvyko 2000-aisiais ir beveik pusantro dešimtmečio rungtyniavo Rusijos, Škotijos, Graikijos bei Azerbaidžano klubuose.

Kortelė. "Klaipėdos granitui" su trakiškiais daugiau nei kėlinį teko žaisti dešimt prieš vienuolika, nes raudoną kortelę užsidirbo Olegas Dmytrenka. "Vaikinai kovėsi, atidavė visas jėgas, tuo esu patenkintas", - pozityvo ieškojo klaipėdiečių, iškovojusių vos tašką per pastaruosius keturis turus, treneris Robertas Poškus.

Nesulaikomi. Vilniaus "Žalgiris" varžovų tvirtovėje 2:1 palaužė "Šiaulius" ir išsaugojo keturiolikos taškų pranašumą prieš "Trakus". Tai buvo aštunta iš eilės čempionų pergalė "SMScredit.lt A lygoje".

Jausmai. Pergalingą įvartį Šiauliuose 85-ąją minutę įmušė iš šio miesto kilęs Mantas Kuklys. "Norėjau džiaugtis, bet paskui prisiminiau, kad čia užaugau", - užplūdusių emocijų neslėpė "Žalgirio" saugas.

Tikimybė. Klaipėdos "Atlantui" 0:4 pralaimėjusi Alytaus "Dainava" vis dar turi teorinę galimybę pakilti iš paskutinės "SMScredit.lt A lygos" vietos, bet ji yra labai miglota. Devintąją turnyro lentelės poziciją dzūkų klubas pasiektų tik tuo atveju, jei laimėtų visas aštuonerias likusias rungtynes, "Banga" šį sezoną nebepelnytų nė taško, o paskutinėje tarpusavio akistatoje alytiškiai įveiktų gargždiškius septynių įvarčių skirtumu.

Snaiperis. "Atlanto" puolėjas Evaldas Razulis "Dainavai" įmušė dukart. Per pastarąsias dešimt rungtynių tiek pat kartų kamuolį į tinklą siuntęs klaipėdietis "SMScredit.lt A lygoje" jau sukaupė 13 įvarčių ir vos vienu atsilieka nuo lygos lyderio Niko Tokičiaus iš "Šiaulių". Pernai E.Razulis čempionato snaiperių klasifikacijoje nusileido tik "Sūduvai" tuo metu atstovavusiam Nerijui Valskiui ir su buvusiu "Žalgirio" puolėju Kamiliu Bilinskiu pasidalijo antra - trečia vietomis.

Nerijus Kesminas

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos