Euro 2008 atrankoje ispanai ir portugalai prarado taškus © Eurofootball.lt
Šeštadienį buvo sužaista dvidešimt 2008 metų Europos čempionato atrankos varžybų. Triuškinančias pergales iškovojo Anglijos bei Rusijos rinktinės, užtikrintai nugalėjo savo grupėse pirmaujantys vokiečiai ir rumunai, Olandija privertė pasiduoti Bulgariją, netikėtai taškus prarado Ispanija, Portugalija, Turkija ir Ukraina, nesėkmę patyrė Šiaurės Airija, tuo tarpu Italijos ir Prancūzijos dvikova baigėsi be įvarčių.

A grupėje Serbijos rinktinės futbolininkai namuose nesugebėjo įveikti Suomijos ekipos. Mačas pasibaigė be įvarčių 0-0. Tuo tarpu įdomiausia kova virė rungtynėse tarp Portugalijos ir Lenkijos.

Portugalai dominavo mače, bet po Cristiano Ronaldo baudos smūgio kamuolys sudrebino lenkų vartų skersinį, ir pirmojo kėlinio pabaigoje į priekį kiek netikėtai išsiveržė svečiai - pakartotiniu smūgiu pasižymėjo Mariušas Lewandowskis.

Antrajame kėlinyje sužaidus penkias minutes portugalams pavyko išlyginti rezultatą, kai Nuno Gomeso ataką sustabdžius vartininkui oasižymėjo saugas Maniche, o 73-iąją minutę „Man Utd“ saugas Cristiano Ronaldo tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį.

Tačiau pačioje rungtynių pabaigoje po Jaceko Krzynoweko smūgio atšoko nuo virpsto ir nuo vartininko Ricardo nugaros įskriejo į vartus. Lenkai sugebėjo išplėšti svarbų tašką ir išlikę lyderiais pribloškė portugalus, kuriuos nuo pirmosios vietos vis dar skiria keturi taškai.

B grupėje savo padėtį gerokai susikomplikavo Ukraina, kuri išvykoje nesugebėjo įveikti Gruzijos. 9-ąją minutę Olego Blokhino vadovaujamą komandą į priekį išvedė puolėjas Olegas Šelajevas, bet priešpaskutinę minutę rezultatą išlygino Davidas Siradze.

Kitose rungtynėse Pasaulio čempionė Italijos ekipa namuose susirungė su Prancūzijos komanda. Šiose varžybose buvo apsieita be įvarčių. Arčiausiai tikslo buvo italų puolėjas Fillipo Inzaghi, tačiau pirmajame kėlinyje jis sudrebino skersinį.

Po šių lygiųjų prancūzai toliau pirmauja grupėje, o į antrą vietą aplenkę Italiją pakilo škotai, kuriems pavyko savo aikštėje nugalėti Lietuvos rinktinę.

C grupėje Vengrija minimaliu rezultatu įveikė Bosnijos ir Hercegovinos vienuolikę. Pergalingą įvartį 39-ąją minutę iš 11 metrų žymos įmušė Zoltanas Gera. Pergalę rezultatu 1-0 po Steffeno Iverseno įvarčio taip pat iškovojo Norvegija, išvykoje palaužusi Moldovą.

Sensacija buvo užfiksuota Maltoje, kur vietos futbolininkai rezultatyviomis lygiosiomis 2-2 baigė mačą su Turkija. 41-ąją minutę aikštės šeimininkus į priekį išvedė Brianas Saidas, ir nors pačioje pirmo kėlinio pabaigoje rezultatą išlygino Halilas Altintopas, 76-ąją minutę Malta vėl išsiveržė į priekį - tiksliai smūgiavo Andre Schembri. Turkams po dviejų minučių antrą kartą šiose rungtynėse pavyko atstatyti pusiausvyrą - tai padarė Servetas Cetinas - tačiau jie prarado du svarbius taškus ir grupėje lieka treti.

D grupėje Čekija neturėjo vargo su San Marinu. Karelo Brucknerio vadovaujamoje komandoje 33 minutę pasižymėjo Londono „Arsenal“ klubo saugas Tomašas Rosicky, 75-ąją – „Milan“ gynėjas Marekas Jankulovskis, o per jau teisėjo pridėtą laiką tašką mače padėjo „Monaco“ ekipos milžinas Janas Kolleris.

Pergalė leido čekams įsitvirtinti antroje grupės vietoje, nes Slovakija namuose sugebėjo išplėšti lygiąsias rungtynėse su Airija. Sužaidus vos 7 minutes jaunoji Airijos rinktinės žvaigždė, saugas Stephenas Irelandas po Robbie Keane`o perdavimo kaire koja nuginklavo vartininką Stefaną Senecky.

37-ąją minutę rezultatas tapo lygus, kai po kampinio pasižymėjo Marošas Klimplas. Maždaug antrojo kėlinio viduryje „Reading“ klubo atakų lyderis Kevinas Doyle`as tolimu smūgiu vėl atstatė persvarą Airijos komandos naudai, bet per pridėtinį laiką lygiąsias šeimininkams išplėšė Marekas Čechas.

Labai užtikrintai ir toliau žaidžia Vokietijos rinktinė, kuri svečiuose 2-0 užtikrintai nugalėjo Velsą. Prabėgus tik penkioms minutėms po saugo Jasono Koumaso klaidos įvartį pelnė Miuncheno „Bayern“ puolėjas Miroslavas Klose. 60-ąją minutę po „Suttgart“ saugo Roberto Gilberto perdavimo dar vieną įvartį, šį kartą galva, įmušė M.Klose.

E grupėje Rusija mačo pabaigoje iškovojo įtikinamą pergalę prieš Makedoniją. 8 minutę Maskvos CSKA gynėjas Vasilijus Berezutskis išvedė savo komandą į priekį. Tik prabėgus daugiau nei 70 minučių rusams pavyko padvigubinti savo pranašumą. Tai padarė puolėjas Andrejus Aršavinas, o likus žaisti dvi minutes Aleksandras Keržakovas įmušė ir trečią įvartį.

Labai svarbią pergalę iškovojo Steve`o McClareno vedami Anglijos nacionalinės rinktinės futbolininkai. Nuo pat pradžios aikštės šeimininkai turėjo iniciatyvą ir 20-ąją minutę po Joe Cole`o perdavimo iš dešiniojo krašto į baudos aikštelę nuo visų atitrūko jo komandos draugas „Chelsea“ klube Shaunas Wrightas-Phillipsas, kuris nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į viršutinį vartų kampą.

Antrojo kėlinio pradžioje po ilgos pertraukos rinktinėje iššovė ir „Newcastle“ klubo puolėjas Michaelas Owenas. Po Garetho Barry perdavimo būdamas už baudos aikštelės prieigų jis pasitaisęs kamuolį smūgiavo tiksliai į patį viršutinį vartų kampą.

Visa rungtynių intriga buvo galutinai numalšinta 66-ąją minutę. Po G.Barry pakelto kampinio visų aukščiausiai baudos aikštelėje iššoko „Man City“ klubo žvaigždė Micah Richardsas, kuris galva pasiuntė kamuolį į tinklą ir užtikrino laimėjimą rezultatu 3-0.

Nesunkią pergalę iškovojo ir Kroatijos ekipa, kuri nugalėjo Estiją. Abu įvarčius, kurie buvo įmušti 39-ąją ir paskutinę pirmojo kėlinio minutę, pelnė „Arsenal“ ekipai atstovaujantis brazilų kilmės puolėjas Eduardo Da Silva.

F grupėje mūsų kaimynai latviai gan netikėtai šventė pergalę rungtynėse su Šiaurės Airija. Vienintelis mačo įvartis buvo pelnytas 55-ąją minutę. Po Mario Verpakovskio perdavimo kamuolį į savus vartus nukreipė Chrisas Bairdas.

Intriguojančioje Skandinavijos komandų dvikovoje tarp Švedijos ir Danijos ekipų mačas pasibaigė švieslentėje degant dviems nuliams. Abi komandos turėjo nemažai progų pasižymėti, o ypač dažnai varžovų vartams grasino švedų puolėjų Johano Elmanderio ir Zlatano Ibrahimovičiaus duetas, tačiau įvarčių įmušta nebuvo.

Tuo tarpu Ispanija, po Xabi Alonso pašalinimo beveik visą mačą žaidusi dešimtyje prieš Islandiją, svečiuose pralaiminėjo Islandijai, tačiau rungtynių pabaigoje sugebėjo išplėšti tašką po tikslios kombinacijos pasižymėjus Andresui Iniestai.

G grupėje Olandija namuose 2-0 įveikė iki tol pralaimėjimų nepatyrusią Bulgarijos komandą. 23-iąją minutę įmušė Madrido „Real“ naujokas Wesley Sneijderis, o 58-ąją dar vieną pridėjo praėjusio sezono rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas, puolėjas Ruudas van Nistelrooy`us.

Baltarusija savo aikštėje rezultatu 1-3 turėjo pripažinti grupės lyderės Rumunijos pranašumą. Svečių gretose du įvarčius įmušė „Fiorentina“ klubo puolėjas Adrianas Mutu, o vieną Nicolae Dica. Šeimininkų komandoje pasižymėjo Maksimas Romaščenka.

Tik dėl ketvirtosios vietos jau kovojanti Slovėnija išvykoje 3-0 sutriuškino Liuksemburgą. Dublį šiame mače atliko Klemenas Lavričius, o įvarčiu taip pat prisidėjo ir Milivoje Novakovičius.