Anglai įveikė slovėnus ir pateko į aštuntfinalį © Eurofootball.lt
Lemiamose C grupės rungtynėse Anglijos rinktinė minimaliu rezultatu 1-0 įveikė Slovėnijos futbolininkus ir pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.

Tiesa, Fabio Capello auklėtiniai turėjo tenkintis antrąją vieta grupėje, mat Jungtinių Amerikos Valstijų komanda, paskutiniajame mače 1-0 įveikusi alžyriečius, per tris susitikimus įmušė daugiau įvarčių.

Pastarasis rezultatas buvo nepalankus slovėnams, kurie su keturiais taškais liko trečioje C grupės pozicijoje. Ketvirtoji vieta atiteko tašką surinkusiai Alžyro rinktinei.

Anglai įsiveržė į priekį 23 rungtynių minutę, kuomet po Jameso Milnerio perdavimo iš krašto kamuolį į vartų tinklą pasiuntė puolėjas Jermainas Defoe.

Netrukus skirtumo vos nepadvigubino iš maždaug 16 metrų smūgiavęs Stevenas Gerrardas - slovėnus išgelbėjo patikimai sužaidęs vartininkas Samiras Handanovičius.

Antrojo kėlinio pradžioje 1966 metų planetos čempionai vėl surengė keletą pavojingesnių išpuolių, tačiau rezultatas nepakito - trečiąsias rungtynes iš eilės blankiai atrodantis Wayne'as Rooney pataikė į virpstą, o dar vienas Defoe tikslus smūgis buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

68 minutę geriausią slovėnų progą atstatyti mačo pusiausvyrą nutraukė Milivoje Novakovičiaus smūgius blokavę Johnas Terry ir Glenas Johnsonas, o Zlatko Dedičiaus bandymas buvo netikslus.

Rungtynių pabaigoje nervingai gindamiesi ir tempdami laiką anglai vargais negalais išsaugojo vartus sausus.

Slovėnija 0 - 1 Anglija
23' [0 - 1] Jermain Defoe