A lyga: V. Lukša vėl aplamdė "Stumbrui" ragus

ilniaus „Žalgirio“ futbolininkai atsitiesė po skaudaus pralaimėjimo „Trakams“ ir sugrįžo į pergalių kelią „SMScredit.lt A lygoje“.

Devinto turo mače čempionai po gana nelengvos kovos 2:0  (1:0) nugalėjo Kauno „Stumbrą“.

Pirmame kėlinyje „Žalgiris“ ilgai kontroliavo kamuolį, tačiau pozicinėmis prasibrauti link varžovų vartų sekėsi sunkiai. Nemažai pavojaus kildavo po standartinių padėčių, kurios versdavo plušėti tiek Aleksandrą Sikorskį, tiek „Stumbro“ gynėjus.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį, šeimininkai sukūrė pavojingą epizodą – kamuolys atsimušė į virpstą po Manto Kuklio smūgio.

Kėlinio pabaigoje kauniečiai įsidrąsino ir turėjo auksinę progą išsiveržti į priekį. Po netaiklių Roberto Vėževičiaus ir Eduardo Salleso smūgių pastarasis „Stumbro“ brazilas netrukus krito susiėmęs už galvos.

E. Sallesas sulaukė Giorgio Russo perdavimo ir iš arti smūgiavo vienu lietimu, tačiau kamuolį nuo vartų linijos atmušė Egidijus Vaitkūnas. Maža to, kamuolys brazilui atšoko palankiai, bet šis šį kartą spyrė gerokai virš vartų.

„Žalgiriui“ pavyko svečius pasiųsti į dar gilesnį nokdauną, kai 45-ąją minutę 11 metrų baudinį realizavo Mantas Kuklys. Rimvydas Sadauskas baudos aikštelėje prasižengė prieš Vytautą Lukšą, o jo komandos draugas savo šansą išnaudojo.

Po pertraukos kauniečiai metė didesnes pajėgas į priekį ir gerokai ilgiau nei pirmame kėlinyje. Visgi žalgiriečiams pavyko tik gana nepavojingais smūgiais, savo ruožtu, šeimininkai gana ilgą laiką neišnaudojo progų ir neįtvirtino rezultato.

Tik 90-ąją minutę šalia baudos aikštelės prieigų kamuolį gavęs V. Lukša precizišku smūgiu nuo virpsto įtvirtino sunkią, tačiau pelnytą „Žalgirio“ pergalę prieš garbingai kovojusį „Stumbrą.“