4 turas: "Hearts" ir toliau lieka nesuklupęs © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje po šeštadienį sužaistų 4-ojo turo rungtynių taškų nepraradęs išliko čempionato lyderis Edinburgo "Hearts", o nervingą Glazgo klubų derbį įtikinama persvara laimėjo "Rangers".

Įspūdingai sezoną pradėjęs "Hearts" toliau žaidžia labai sėkmingai ir šį kartą namuose susitiko su "Aberdeen" klubu, praėjusią savaitę netikėtai po dramatiškos rungtynių pabaigos nugalėjusiu "Rangers" ekipą.

"Hearts" strategas G.Burley prieš šias rungtynes komandos startinėje sudėtyje neatliko nei vieno keitimo, taigi mačą aikštėje pradėjo S.Mikoliūnas ir E.Jankauskas, o D.Česnauskis nepaisant savo įvarčio Lietuvos rinktinės varžybose liko ant atsarginių suolelio.

Rungtynių pradžioje aktyviausiai žaidė čekų R.Škacelio ir R.Bednaro duetas, kurie pora progų pasižymėti sukūrė ir Jankauskui, tačiau iš pradžių jis kaire koja smūgiavo šalia virpsto, o vėliau nesugebėjo galva nukreipti kamuolio į vartus.

Šeimininkai į priekį išsiveržė 20-ą minutę, kai gavęs atšokusį kamuolį baudos aikštelėje tiksliai smūgiavo Škacelis. Vėliau geros galimybės įmušti dar neišnaudojo S.Pressley, taigi pirmasis kėlinys baigėsi "Hearts" ekipai pirmaujant rezultatu 1-0.

Po pertraukos, kaip ir praėjusiame mače, į aikštę nebeišbėgo Mikoliūnas, kurį vėl pakeitė J.McAllisteris. Pastarasis iki rungtynių pabaigos likus aštuonioms minutėms buvo arti įvarčio, tačiau pataikė į virpstą, o pergalę Edinburgo klubui užtvirtino M.Pospišilas, po Jankausko perdavimo gražiu smūgiu pasiuntęs kamuolį į vartus.

Tuo tarpu Glazgo derbyje įtikinamą pergalę pasiekė ir į antrą vietą lygoje pakilo "Rangers", rezultatu 3-1 namuose įveikęs "Celtic" komandą, kurioje net du žaidėjai gavo raudonas korteles. Šeimininkai pirmavo po D.Pršo ir T.Buffelio įvarčių, ir nors 86 minutę S.Maloney smūgiu nuo 11 m. žymos skirtumą sušvelnino, netrukus 11 metrų baudinį įmušė ir pergalingą rezultatą užtvirtino N.Novo.

Kitose rungtynėse Edinburgo "Hibernian" išvykoje 2-0 laimėjo prieš lygos naujoką "Falkirk", "Dundee Utd" permainingose ir itin rezultatyviose rungtynėse, per kurias buvo įmušti net 9 įvarčiai, palaužė "Motherwell", o "Inverness CT" ir "Kilmarnock" bei "Livingston" ir be A.Skerlos likusio "Dunfermline" susitikimai baigėsi lygiosiomis.

4 turo rezultatai

"%c00121" 3 - 1 "%c00119"
34' [1 - 0] Dado Prso
51' [2 - 0] Thomas Buffel
86' [2 - 1] Shaun Maloney (11m.)
88' [3 - 1] Nacho Novo (11m.)

32' Alan Thompson, 90' Neil Lennon ("Celtic") pašalinti iš aikštės

"%c00259" 0 - 2 "%c00192"
36' [0 - 1] Scott Brown
63' [0 - 2] Derek Riordan (11m.)

"%c00219" 2 - 0 "%c00224"
20' [1 - 0] Rudi Skacel
85' [2 - 0] Michal Pospisil

"%c00227" 2 - 2 "%c00228"
40' [1 - 0] Craig Brewster
71' [1 - 1] Colin Nish
72' [2 - 1] Craig Brewster
74' [2 - 2] Kris Boyd

"%c00229" 1 - 1 "%c00151"
44' [0 - 1] Lee Makel
64' [1 - 1] Ramon Pereira

"%c00230" 4 - 5 "%c00226"
6' [1 - 0] Alan McCormack
12' [2 - 0] Scott McDonald
42' [2 - 1] Lee Miller
49' [3 - 1] Marc Fitzpatrick
53' [3 - 2] David Fernandez
57' [4 - 2] Jim Hamilton
67' [4 - 3] Lee Miller
71' [4 - 4] Grant Brebner
74' [4 - 5] Grant Brebner