24 turas: Ketvirtasis "Nevėžio" taškas (Papildyta) © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" pirmenybėse šeštadienį vyko 24-ojo turo varžybos. Ketvirtąjį tašką čempionate iškovojo "Nevėžis", nenusileidęs iš krizės neišbrendančiam "Atlantui", "Šiaulius" namuose sutriuškino "Šilutė", lyderiai "Ekranas" ir "Kaunas" iškovojo lengvas pergales, o kova dėl ketvirtos vietos tarp "Vilniaus" ir "Sūduvos" baigėsi lygiosiomis.

Namuose lygos autsaiderį Kėdainių "Nevėžį" priėmęs Klaipėdos "Atlantas", savo gretas papildęs legionieriumi I.Vasiljevu, teoriškai galėjo tikėtis lengvų taškų, tačiau pirmasis kėlinys uostamiesčio ekipai susiklostė nesėkmingai - 24 minutę kuriozišku įvarčiu pasižymėjus V.Stankevičiui į priekį netikėtai išsiveržė svečiai.

Antrojo kėlinio pradžioje rezultatą visgi išlygino M.Bezykornovas, ir nors 70 minutę D.Žerniui įmušus 11 metrų baudinį atrodė, kad "Atlantas" pasieks pergalę, "Nevėžis" nepasidavė ir visai neužilgo tas pats V.Stankevičius atstatė lygiąsias ir padėjo savo komandai iškovoti ketvirtąjį tašką sezone.

Triuškinamą pergalę iškovojo čempionate pirmaujantis Panevėžio "Ekranas", namuose nepasigailėjęs V.Sukristovo treniruojamo Vilniaus "Žalgirio", į kurio sudėtį sugrįžo legionerius A.Šilo. Tris įvarčius, iš jų du nuo 11 m. žymos nugalėtojams pelnė ir rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju vėl tapo M.Savėnas, vieną įvartį pridėjo P.Lukšys.

Daug vargo neturėjo ir "Kaunas", atsirevanšavęs už pralaimėjimą penktajame ture ir trijų įvarčių persvarą įveikęs kolkas be gruzino M.Merlani žaidusią Vilniaus "Vėtrą", kuriai tai buvo pirmoji nesėkmė per paskutines aštuonerias varžybas. Du įvarčius į sostinės ekipos vartus įmušė legionierius iš Lenkijos A.Klimekas, vieną pridėjo A.Rimkevičius.

Ketvirtą vietą išsaugojo Marijampolės "Sūduva", išvykoje sužaidusi lygiosiomis su pozicija žemiau turnyrinėje lentelėje esančia "Vilniaus" ekipa. Svečiai pirmavo įvartį į savo vartus 27 minutę įsimušus D.Artiomovui, tačiau iki rungtynių pabaigos likus vienuolikai minučių rezultatą išlyginti pavyko A.Jeršovui, tad abi komandas ir toliau skiria tik vienas taškas.

Dar vieną nesėkmę patyrė "Šiauliai", savo žiūrovų akivaizdoje buvę priversti pripažinti triuškinamą "Šilutės" pranašumą. Šilutiškų gretose pasižymėjo T.Kijanskas, A.Khubutia, G.Juška ir G.Vičius, o paguodos įvartį šeimininkų ekipai pelnė E.Varnas.

(Papildyta)

Šiauliuose vykusios rungtynės prasidėjo atkaklia abiejų ekipų kovą ir nei vienai ekipai nesisekė perimti iniciatyvos, tačiau tai truko vos 15 minučių, kuomet "Šilutės" žaidėjas Tadas Kijanskas baudos smūgiu iš maždaug 20 metrų nuginklavo šeimininkų vartininkas Vaidą Žutautą.

Šiauliečiai po šio įvarčio pasimetė, klydo lygioje vietoje ir tai leido svečiams jau po penkių minučių pavojingai smūgiuoti virš vartų. Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatą padvigubino "Šilutės" legionierius iš Gruzijos Akaki Khubutia, iš kelių metrų pasiuntęs kamuolį, kurį prieš tai gražiai "ištraukė" V.Žutautas, į vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje neblogą progą pasižymėti turėjo "Šiaulių" puolėjas Egidijus Varnas, tačiau jo iš toli smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

48-ą minutę puikią techniką pademonstravo "Šilutės" lyderis Gvidas Juška, baudos aikštelėje suklaidinęs du gynėjus ir išprovokavęs Mariaus Buivydavičiaus pražangą, už kurią teisėjas iš Kauno Viktoras Chileckis parodė geltoną kortelę ir skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo pats G.Juška.

Šiauliečių bėdos tuo nesibaigė ir jau už keturių minučių krito ketvirtas įvartis - kairiajame baudos aikštelėje Gediminas Vičius prasiveržė pro gynėją ir jo skersuotą kamuolį į savo vartus nukreipė "Šiaulių" gynėjas Laimonas Balčiūnas.

Vos po kelių minučių rezultatą sušvelninti galėjo M.Krukovskis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų. Šiauliečiai stengėsi bent kiek sušvelninti rezultatą ir tai jiems pavyko 84 minutę, kuomet 11-os metrų baudinį uždirbo aktyviai šiose rungtynėse atrodęs E.Varnas. Stipriu smūgiu nuo 11 metrų žymos du kartus Lietuvos rinktinei atstovavęs puolėjas pelnė savo antrąjį įvartį per penkerias rungtynes "Šiaulių" sudėtyje. Būtent šis puolėjas pačioje rungtynių pabaigoje galėjo dar labiau sušvelninti rezultatą, tačiau kamuolys praskriejo virš skersinio.

Po rungtynių "Šilutės" trenerio asistentas buvo nekalbus ir pagrindine pergalės priežastimi įvardino puikią komandos drausmę.

Tuo tarpu "Šiaulių" vyriausiasis treneris Vytas Jančiauskas teigė, jog tokį skaudų pralaimėjimą geltonai-juodi patyrė dėl daugybės faktorių: "Komanda žaidžia taip kaip leidžia varžovas. Šiandien mums labai trūko dviejų pagrindinės sudėties žaidėjų (gynėjas Darius Rukas žaidė sirgdamas pūline angina ir 35 minutę buvo pakeistas, o kitas gynėjas Eduardas Tučinskis nežaidė del automatinės diskvalifikacijos už geltonas korteles - aut. past.), blankiai atrodė iš jaunimo rinktinės grįžęs Andrius Šidlauskas, o Marekas Krukovskis nebuvo visiškai atsigavęs po turnyro Lenkijoje."

(Papildymo pabaiga)

Turnyrinė lentelė

24 turo rungtynių statistika

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 852 žiūrovai
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00030" 3 - 0 "%c00123"
11' [1 - 0] Artūras Rimkevičius
77' [2 - 0] Arkadiusz Klimek
82' [3 - 0] Arkadiusz Klimek

"Kaunas": Kurskis; Zelmikas, Kančelskis, Žaliūkas, Manchkava; Kvaratskhelia, Papečkys, Poderis (77' Petrenko), Pehlič (46' Barevičius); Rimkevičius (79' Pilibaitis), Klimek

"Vėtra": Merkelis; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, I.Steško; Babravičius (46' Rinkus), A.Steško (74' Vaineikis), Butrimavičius, Preikšaitis; Kochanauskas, Vasiliauskas (76' Litvinas)

Panevėžio Aukštaitijos stadionas, 1020 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00033" 4 - 0 "%c00032"
18' [1 - 0] Mantas Savėnas
74' [2 - 0] Povilas Lukšys
77' [3 - 0] Mantas Savėnas (11m.)
87' [4 - 0] Mantas Savėnas (11m.)

87' Artūras Kilikevičius ("Žalgiris") pašalintas iš aikštės

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Banevičius, Paulauskas, Skroblas; Savėnas, Tomkevičius, Gardzijauskas (83' Mykolaitis), Kavolis (67' Galkevičius); Kavaliauskas (77' Saulėnas), Lukšys

"Žalgiris": Malinauskas; Paknys (80' Sorokinas), Žekonis, Kilikevičius, Tereškinas; Maksimovič (82' Kaušpadas), Jasaitis (71' Šilo), Lemežis, Jokšas; Morinas, Osipovič

"%c00140" 1 - 1 "%c00125"
27' [0 - 1] Darius Artiomovas (į savo vartus)
79' [1 - 1] Artūras Jeršovas

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 410 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
"%c00124" 2 - 2 "%c00231"
24' [0 - 1] Vitalis Stankevičius
49' [1 - 1] Marius Bezykornovas
70' [2 - 1] Dainius Žernys (11m.)
74' [2 - 2] Vitalis Stankevičius

"Atlantas": Maksvytis; Regelskis, Gnedojus, Tautvydas (46' Lapeikis), Navikas; Žernys, Bezykornovas, Petreikis (69' Grigaitis), Vasiljev; Kšanavičius, Laurišas

"Nevėžis": Jazokas; Rabikauskas, Klimakovas (71' Vaškūnas), Kvitatiani, Slepakovas (64' Januševskis); Juknevičius, Adomaitis, Kestenis (87' Sruogis), Činikas; Popovas, Stankevičius

"%c00222" 1 - 4 "%c00141"
15' [0 - 1] Tadas Kijanskas
30' [0 - 2] Akaki Khubutia
48' [0 - 3] Gvidas Juška (11m.)
57' [0 - 4] Gediminas Vičius
78' [1 - 4] Egidijus Varnas (11m.)