„Žalgirių“ dvikovoje – kauniečių triumfas © L. Žemgulio nuotr.

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę Lietuvos čempionate. 31-ojo turo rungtynėse Mariaus Stankevičiaus auklėtiniai išvykoje rezultatu 2:0 (1:0) įveikė titulą ginantį Vilniaus „Žalgirio“ klubą.

Pačioje dvikovos pradžioje vilniečiai surengė keletą išpuolių ir bandė smūgiuoti į vartus, bet juos blokavo Kauno komandos gynėjai.

10-ąją susitikimo minutę itin pavojingą baudos smūgį atliko Gratas Sirgėdas – iš maždaug 25 metrų smūgiuotas kamuolys skriejo į vartų konstrukciją.

Po penkių minučių kauniečiai turėjo dar vieną neblogą progą – galva po standartinės situacijos į varžovų vartininką smūgiavo Edvinas Girdvainis.

Kėlinio viduryje abi komandos keitėsi atakomis – į varžovų vartų plotą smūgį pažeme atliko Nerijus Valskis, o prie „Kauno Žalgirio“ vartų geros progos neišnaudojo Paulius Golubickas.

31-ąją susitikimo minutę „Kauno Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį. Po Xabi Auzmendi perdavimo į baudos aikštelę, įvarčiu pasižymėjo Nerijus Valskis – 1:0.

Pirmame kėlinyje „Kauno Žalgirio“ vartus kartą gelbėjo pirmas rungtynes A lygoje su klubo marškinėliais žaidęs vartininkas Arijus Bražinskas, o savo progas prie varžovų vartų turėjo X.Auzmendi ir Vilius Armanavičius.

Beje, pirmojo kėlinio pabaigoje Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkui buvo parodyta raudona kortelė, tad antrame kėlinyje kauniečiai žaidė daugumoje.

Vos prasidėjus antram kėliniui V.Armanavičius pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, bet įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

54-ąją minutę neblogą šansą turėjo Artūras Dolžnikovas, o A.Bražinskas atrėmė dar vieną pavojingą P.Golubicko bandymą.

70-ąją susitikimo minutę jėgos aikštėje išsilygino, kadangi po VAR peržiūros raudoną kortelę prieš save išvydo Karolis Šilkaitis.

75-ąją minutę „Kauno Žalgiriui“ pavyko padidinti savo pranašumą. Gratas Sirgėdas kėlė kampinį, o baudos aikštelėje be priežiūros paliktas Edvinas Girdvainis pasiuntė kamuolį į vartus – 2:0.

Pačioje dvikovos pabaigoje puikių progų neišnaudojo galva smūgiavę Xabi Auzmendi ir Armandas Kučys, bet kauniečiai džiaugėsi pergale ir svarbiais taškais.