"Žalgiris" trečius metus iš eilės tapo Lietuvos čempionu (VIDEO)

Tikslus Lino Pilibaičio smūgis pirmajame kėlinyje tapo auksiniu. Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose įveikė Klaipėdos „Atlantą“ minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) ir anksčiau laiko užsitikrino eilinį „SMScredit.lt A lygos“ čempionato nugalėtojų titulą. Čempione sostinės komanda tapo trečią kartą iš eilės.

Dėl bronzos medalių kovojančiam „Atlantui“ nepavyko pakartoti II-jo rato sėkmės, kai uostamiesčio ekipai pavyko įveikti žalgiriečius. Pajūrio komandos nesėkmę rytoj bandys išnaudoti rungtynėmis mažiau sužaidusi Marijampolės „Sūduva“, kurios laukia mačas su čempionato autsaideriais „Šiauliais“. Iškovoję pergalę suvalkiečiai įgytų trijų taškų persvarą, likus žaisti po trejas rungtynes.

Be tikro puolėjo dvikovą pradėjęs „Atlantas“ labai aktyviai spaudė varžovus aikštės viduryje, neleisdamas priartėti prie savo vartų, ir laukė jų klaidų. Perėmę kamuolį, uostamiesčio futbolininkai surengė greitą išpuolį 6-ą minutę. Jo metu teko vartus palikti Armantui Vitkauskui ir atremti prieš vartus išvesto Ovidijaus Verbicko smūgį.

Netrukus pakėlus kampinį, klaipėdiečiai buvo labai arti įvarčio, kai smūgiu galva į virpstą mušė Andrius Bartkus. Nuo vartų konstrukcijos atšokęs kamuolys grįžo į aikštę. Nukreipti jo į tinklą Markui Benetai neleido šalia buvęs L.Pilibaitis.

Būtent rezultatyviausias „Žalgirio“ futbolininkas išvedė svečius į priekį 27-ą minutę. Iki tol tik kartą privertę padirbėti Mindaugą Malinauską, atremiant pavojingą Manto Kuklio baudos smūgį, sostinės futbolininkai išnaudojo kitą standartinę situaciją, kurios metu, pakėlus kamuolį link vartų L.Pilibaičio smūgis galva buvo tikslus. Tai buvo 16-is saugo įvartis čempionate.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/XYc-thpHLqg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Po įvarčio svečiai kiek atsitraukė prie savo vartų, šiek tiek atiduodami iniciatyvą „Atlantui“. Pavojingai į vartus mušė Skirmantas Rakauskas, standartinės situacijos metu sukdamasis aplink save netiksliai smūgiavo A.Bartkus, greitos atakos metu šūviu iš toli savo laimę pabandė M.Beneta.

Pernelyg didelėmis pajėgomis į puolimą nuskubėjusius aikštės šeimininkus dar kartą nubausti galėjo L.Pilibaitis. Suklydus varžovų gynybos linijai, nuošalės išvengęs saugas iššoko prieš vartus, tačiau puikiai sužaidė Kazimieras Gnedojus, paskutiniu momentu sugebėjęs išmušti kamuolį.

Antrojo kėlinio pradžioje suklydo A.Vitkauskas. Vartininkas nepastebėjo, kad link aukštai pakelto kamuolio atbėgo Ovidijus Verbickas. Jo laimei, klaipėdiečiui smūgis nepavyko. Kamuolys aikštę paliko nuo saugo peties.

Sužaidus 15 minučių po pertraukos, M.Malinauskui teko vėl gelbėti komandą po dar vieno pavojingo L.Pilibaičio smūgio galva. „Atlanto“ vartininkas šuoliu kamuolį nukreipė virš skersinio.

Likus žaisti mažiau nei pusę kėlinio, aikštės šeimininkų trenerių štabas į kovą metė puolimo linijos žaidėjus Maksimą Maksimovą, Luką Baranauską ir Robertą Vėževičių, tačiau ypatingų žygdarbių jie nenuveikė, vartų šturmo „Atlantui“ surengti nepavyko.

Teisėjo švilpukui paskelbus rungtynių pabaigą, į aikštę įsiveržė ištikimiausi žalgiriečių gerbėjai, kartu su visa komandą ėmę švęsti iškovotą dar vieną titulą.