"Žalgiris" netikėtai lengvai įveikė "Atlantą"

FK „Žalgiris“ kelerių nesėkmingų rungtynių seriją pavertė istorija – žalgiriečiai 15-ojo A lygos turo susitikime 3:0 (1:0) sutriuškino ketvirtoje turnyro lentelės vietoje žengiantį Klaipėdos „Atlantą“.

Kovingai nusiteikę žalgiriečiai ryžtingai pradėjo rungtynes ir jau per pirmas dvi minutes aštriai atakavo, kai šalia vartų smūgiavo tiek Slavko Blagojevičius, tiek Darvydas Šernas. Kiek vėliau „Žalgirio“ atakų škvalas nurimo, tačiau vilniečiai turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą.

21-ąją minutę LFF stadione įvyko nemalonus incidentas: „Atlanto“ kapitonas Andrius Bartkus patyrė nemalonią traumą ir užleido vietą aikštėje Robertui Freidgeimui.

Savo ruožtu 23-iąją minutę vilniečiai pralaužė ledus ir išsiveržė į priekį. Po Manto Kuklio pakelto kampinio D.Šerno smūgį galva atrėmė Deividas Mikelionis, bet kamuolys po kelių rikošetų ir, galiausiai, nuo Marko Benetos prisilietimo kirto vartų liniją. Netrukus pro šalį po to paties M.Kuklio perdavimo smūgiavo Elivelto.

Po praleisto įvarčio „Atlantas“ atkuto ir kėlinio pabaigoje surengė dvi aštrias atakas. Pirmame epizode šalia vartų galva mušė Andrejus Paniukovas, o po poros minučių į baudos aikštelę įsiveržusio Jurijaus Vereščiako pažeme smūgiuotą kamuolį sugavo A.Vitkauskas.

Antrasis kėlinys prasidėjo su trenksmu: jau 11-ąją jo sekundę po savalaikio Serge‘o Nyuiadzi perdavimo D.Šernas akistatoje su D.Mikelioniu jį pergudravo bei pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Kiek vėliau savo komandą išgelbėjo A.Vitkauskas, puikiai atrėmęs labai pavojingą J.Vereščiako smūgį galva, o dar po kelių minučių kitoje aikštės pusėje savo darbą atliko vartininko komandos draugai. 59-ąją minutę po netaiklaus atlantiečių perdavimo „Žalgiris“ surengė išpuolį, kuris baigėsi D.Šerno dubliu.

Per likusį laiką po pakelto kampinio Linas Klimavičius smūgiu galva sudrebino vartų virpstą, D.Mikelionis atmušė S.Blagojevičiaus spirtą kamuolį, savo ruožtu, 80-ąją minutę A lygoje debiutavo po traumos atsigavęs Mahamane‘as Traore. „Atlantas“ žaidė atvirą futbolą bei surengė porą aštrių kontratakų, vienos iš kurių metu „Žalgirio“ vartų sargas A.Vitkauskas apsigynė nuo Donato Kazlausko smūgio.

Lietuvos čempionams skambia nata pavyko nutraukti trejų nelaimėtų rungtynių A lygoje seriją ir iki devynių taškų padidinti atotrūkį nuo antroje vietoje žengiančios Marijampolės „Sūduvos“.