"Žalgiris" nesunkiai įveikė "Šilutę" © Eurofootball.lt
Pirmosiose sekmadienio "A lygos" rungtynėse Vilniaus "Žalgiris" namuose susitiko su iki tol vos kartą šį sezoną įveikta "Šilute" ir iškovojęs įtikinama pergalę trijų įvarčių persvara bent jau laikinai pakilo į antrą vietą turnyrinėje lentelėje.

Vilniaus "Žalgirio" stadionas
Teisėjas - Algimantas Kontvainas
Vilniaus "%c00032" 3 – 0 "%c00141"
32' [1 - 0] Cvetan Čurlinov
42' [2 - 0] Ramūnas Radavičius
81' [3 - 0] Valerijus Mižigurskis

"Žalgiris": Šetkus; Radavičius, I.Steško, Lukoševičius, Dubina - Morinas, Vilėniškis ((65' Miliškevičius) 80' Choruži)), Poderis (75' A.Steško), Bursuc; Mižigurskis, Čurlinov

"Šilutė": Hertelendi (32' Kilijonas) Vaikasas, Brezina, Regelskis, Gaurilovas; Vičius, Petrenko, Bezykornovas, Juozaitis (73' Valskis), Šulkevičius; Fattakhov (55; Marozas).

"Žalgirio" komandoje dėl diskvalifikacijos varžybas turėjo praleisti saugas Anatolijus Ostapas, ne visai pasveikę po traumų kitas vidurio grandies žaidėjas Virmantas Lemežis ir vartininkas Marius Rapalis.

Vienas iš Šilutės ekipos trenerių šiose rungtynėse buvo buvęs "Kauno" ir Edinburgo "Hearts" strategas baltarusis Eduardas Malofejevas.

Iniciatyva nuo pirmų minučių priklausė "Žalgiriui", žaidusiam plačiai ir rezgusiam kombinacijas. Greitą įvartį galėjo įmušti Valerijus Mižigurskis, Igoris Morinas. Arčiausiai įtikslo buvo Cvetanas Čurlinovas, bet 12 minutę po Juliano Bursuko perdavimo jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Pirmasis įvartis pelnytas 30 minutę. Po baudos smūgio šilutiškiai išmušė kamuolį, A.Dubyna pasiuntė jį oru atgal į baudos aikštelę, o ten C.Čurlinovas sugebėjo iššokti aukščiau už Mihaelis Hertelendi ir galva pelnė įvartį.

Neryžtingai sužaidęs M.Hertelendi per šį epizodą patyrė traumą ir dar už ginčus su teisėju buvo nubaustas geltona kortele. Traumą patyrusį slovėną "Šilutės" vartuose pakeitė Šarūnas Kilijonas.

40 minutę "Šilutės" gynėjas Darius Regelskis prie pat baudos aikštelės pargriovė I.Moriną ir už tai buvo nubaustas geltona kortele. Baudos smūgį nepriekaištingai atliko Ramūnas Radavičius. Jis pasiuntė kamuolį į tolimą "Šilutės" vartų kampą ir šis atšokęs nuo virpsto kirto vartų liniją. Tai buvo pirmasis R.Radavičiaus įvartis "Žalgirio" gretose.

43 minutę R.Radavičius iš krašto idealiai perdavė kamuolį C.Čurlinovui, bet puolėjui galva iš 2 metrų atstumo nepavyko pataikyti įvartus.

Žalgiriečiai neišleido iniciatyvos ir po pertraukos. Komandos atakų smaigalyje nuolat buvo C.Čurlinovas, bet jam keletą kartų nepavyko "uždaryti" perdavimų iš kraštų. Labai sėkmingai svečių vartus gynė Š.Kilijonas, nors keletą kartą jam šypsojosi fortūna.

73 minutę I.Morinas buvo išvestas vienas prieš vieną, bet po "Žalgirio" kaptono smūgio kamuolys pataikė į Š.Kilijono galvą.

"Šilutės" žaidėjai Marius Bezykornovas ir Darius Regelskis atsakė keliais tolimais pavojingais smūgiais, bet Ernestas Šetkus žaidė užtikrintai ir buvo budrus.

84 minutę "Žalgiris" surengė greitą ataką, Artūro Steško smūgį vartininkas atmušė, tačiau pirmas prie kamuolio suskubo V.Mižigurskis, kuris pelnė 11-ąjį įvartį šį sezoną ir tapo rezultatyviausiu komandos žaidėju.

Tiesa, pergalės "Žalgiriui" neužteko pakilti į antrąją vietą, nes per vėliau sostinėje vykusias rungtynes Marijampolės "Sūduva" po atkaklios kovos sostinėje 1-0 įveikė Vilniaus "Vėtrą".