Ž.Grudzinsko blogas: Meksika ir Urugvajus pasirūpins prancūzų kelione namo © Eurofootball.lt
Portalas Eurofootball.lt kartu su lažybų bendrovė Unibet pristato jums pasaulio čempionatui skirtą futbolo komentatoriaus bei buvusio Lietuvos futbolo rinktinės gynėjo Žydrūno Grudzinsko blogą.

Visi jau pripratome prie sensacijų, prie sunkiai nuspėjamų rezultatų, bet netikėtumai mus persekioja ir toliau. Kas tikėjosi, kad Portugalija taip lengvai sudoros Š. Korėjos futbolininkus? Aš prognozavau, kad portugalai turės vargo pirmajame kėlinyje, bet rungtynes laimės. Taip ir buvo. Tačiau tikrai nesitikėjau sutriuškinimo, kurio pasekmės Š. Korėjos futbolininkams gali būti labai liūdnos (prisiminkime, kokioje santvarkoje gyvena futbolininkai). Minėjau, kad individualaus ir komandinio meistriškumo skirtumas - akivaizdus. Portugalai tai užtikrintai įrodė ir praktiškai užsitikrino kelialapį į kitą etapą.

H grupėje situacija kuo toliau, tuo "linksmesnė". Laimėjo ispanai, čiliečiai, tačiau, pergalės dar nesuteikė jiems šviesaus rytojaus, t.y. dar nei viena iš šių komandų nėra užtikrinta dėl patekimo į kitą etapą.

H grupėje dar niekas neaišku, bet A ir B grupėse jau šiandien yra dėliojami visi taškai ant "i". Prasideda aukštoji matematika: kam su kuo palankiau žaisti, kam reikia daugiau įvarčių įmušti, kam mažiau praleisti ir t.t.. Nekvaršinsiu niekam galvos dėl to, kas gali būti vienoje grupėje pirmas, kas antras. Atrodo, ka tai nėra svarbu, bet parodykite man nors vieną komandą, kuri norėtų jau aštunfinalyje susitikti su viena iš čempionato favoričių Argentinos komanda. A grupėje tikiuosi, kad "už borto" liks Prancūzija. Geriau, kad prancūzai savo santykius aiškintųsi savo virtuvėje. Tuo, manau, kad pasirūpins Meksika ir Urugvajus, nors nei viena iš šių komandų nenorėtų jau kitame etape išbandyti Argentinos rinktinės potencialo. Bet - "geriau paukštis rankoj, nei briedis lankoj".

Bukmekeriai taip pat nesnaudžia, puikiai suprasdami, kuo čia kvepia. Aš tik galiu pritarti tiems, kurie lažinasi, kad Urugvajus - Meksika (X, po pirmojo kėlinio, k - 1.55). Šios dvi ekipos pirmajame kėlinyje lauks naujienų iš rungtynių PAR - Prancūzija ir priklausomai nuo to, kaip klostysis ten rungtynės, atitinkamai žais ir šios vienuolikės. Jeigu prancūzai pradeda bombarduoti PAR futbolininkus ar atvirkščiai, rizikos rungtynėse Urugvajus - Meksika nebus. Bus lygiosios: Urugvajus - Meksika (X, k - 1.75).

PAR - Prancūzija (X, k - 3.30). Prancūzai savo sirgalius nuvylė nerealiai. Šis nusivylimas yra tęsinys tos nevykusios R. Domenecho rungtynių strategijos, kadrų pasirinkimo ir, galų gale, trenerio arogancijos ne tik finaliniame turnyre, bet ir Europos atrankoje, kur jau tada buvo galima įžvelgti, kad komandos kaip tokios nėra ir nebus. Rezultatus matome. N. Anelka siunčia trenerį "ant trijų raidžių", o šis, su federacijos pagalba, žaidėją išsiunčia namo. Prancūzai barasi, nesitreniruoja ir tai į naudą PAR futbolininkams. Lažinčiausi, kad rungtynės pasibaigs lygiosiomis, nes prancūzai žais kiekvienas už save, t.y. už savo vardą ir garbę, bet esant komandoje tragiškam mikroklimatui, to nepakaks pergalei pasiekti žaidžiant su čempionato šeimininkais.

Tik stebuklingai sužaidę Graikijos futbolininkai gali užsitikrinti kelialapį į kitą etapą. Ar įmanoma Argentinai įmušti tris įvarčius? Gal ir įmanoma, bet nepraleisti nei vieno - tikimybė maža. Gali žaisti Argentinos sudėtyje rezerviniai žaidėjai, bet ar tai paguos graikus? Tikrai ne.

Pirmajame kėlinyje gal ir įmanomas lygiųjų variantas. Graikija - Argentina lygiosios po pirmojo kėlinio (X, k - 2.20), bet rungtynes turėtų laimėti Argentinos futbolininkai. Graikija - Argentina (2, k - 1.60).

Kitose šio pogrupio rungtynėse dėl bilieto į kitą etapą kovoja dar dvi ekipos. Paskutinėje vietoje esanti Nigerijos komanda, minimaliu skirtumu įveikusi P. Korėją, turi galimybių patekti į kitą etapą, bet su vienintele sąlyga: Argentina turi įveikti Graikiją. Tikiuosi, kad užduotį minimum afrikiečiai įvykdys, t.y. laimės ir lauks žinių iš rungtynių Graikija - Argentina. Tuo tarpu P. Korėjos futbolininkams dvikovoje su afrikiečiais pakaktų ir lygiųjų, jei argentiniečiai nepraloštų graikams. Taigi, lažinčiausi, kad Nigerija - P. Korėja (1, k - 2.90) ir Handicap Nigerija - P. Korėja (0:1) (X, k - 4.50).