Vietas aštuntfinalyje užsitikrino dar du klubai © Eurofootball.lt
Trečiadienį Čempionų lygoje sužaistos likusios ketvirtojo turo rungtynės, kuriose geriau sekėsi šeimininkams, iškovojusiems pergales trijose grupėse iš ketverių. Vietas atkrintamosiose varžybose užsitvirtino namuose minimalia persvara laimėję "Lyon" ir "Real", F grupėje intrigą atgaivino netikėta "Man Utd" nesėkmė Kopenhagoje ir "Benfica" pergalė prieš "Celtic", po "Arsenal" ir "CSKA" lygiųjų G grupėje į kovą įsiveržė "Hamburger" paskutines viltis palaidojęs "Porto", puikaus Kaka žaidimo dėka prie aštuntfinalio priartėjo "Milan", o "AEK" pasiekė ilgai lauktą laimėjimą.

E grupėje "Santiago Bernabeu" stadione susitiko "karališkasis" Madrido "Real" ir Bukarešto "Steaua" ekipos.Rungtynes kiek aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. 12-ąją minutę iš toli smūgiavo Robinho, bet kamuolys skriejo kiek pro šalį. Po kelių akimirkų sekė du tolimi gynėjo Roberto Carloso smūgiai, tačiau jie lėkė greta virpsto. Pirmame kėlinyje "Steaua" klubas neleido visiškai aikštėje įsiviešpatauti "Real" žaidėjams. 34-ąją minutę galingą rumuno Petre Marino smūgį atrėmė Ikeras Casillasas.

39-ąją minutė svečių puolėjo Valentino Badea smūgis pažemė lėkė labai greta vartų. Pirmojo kėlinio pabaigoje 42-ąją minutę "karališkojo" klubo futbolininkai sukūrė realiausią progą. Po Mahamadou Diarra perdavimo pavojingai smūgiavo galva Ruudas van Nistelrooy, bet jo smūgį fantastišku šuoliu atlaikė rumunų vartininkas Cornelis Cernea, užtat kamuolys atšoko tam pačiam R.van Nistelrooy, bet jo smūgį šį kartą nuo vartų linijos atmušė gynėjas, o į tuščius vartus iš vos kelių metrų nepataikė Robinho.

Antrame kėlinyje visa iniciatyva atiteko Ispanijos žaidėjams. 52-ąją minutę Guti perdavė kamuolį link tolimojo vartų virpsto, o Sergio Ramosas kamuolį koja atmetė Ivanui Helguerai, bet pastarasis neįtikėtinai iš metro sugebėjo "šauti" gerokai aukštai virš vartų. Vėliau aikštėje pasirodęs D.Beckhamas pagyveno komandos žaidimą - po jo pakelto kamuolio pavojingai, greta virpsto galva smūgiavo S.Ramosas. 70-oji minutė lemiama tapo "Steaua" saugui Baneliui Nicolitai, kuris nepastebėjęs, jog vartininko nėra vartuose, paspyrė kamuolį į tuščius savo komandos vartus.

Po kelių momentų R.van Nistelrooy išėjo vienas prieš vartininką C.Cernea, bet olandas buvo neleistinai sustabdytas ir į "Steaua" vartus arbitras iš Austrijos paskyrė 11 metrų baudinį. Jo stojo mušti pats buvęs "Man Utd" žaidėjas, tačiau puolėjas smūgiavo per stipriai ir į vartus nepataikė. 81-ąją minutę Ronaldo neišnaudojo geros progos, kai po Raulio perdavimo nenuginklavo C.Cernea. Po šios pergalės "Real" iškovojo kelialapį į kitų varžybų etapą.

Kitose šios grupės rungtynėse Prancūzijos čempionato lyderis "Lyon" susirungė su Kijevo "Dinamo" vienuolike. Vienintelis mačo įvartis buvo įmuštas 14-ąją minutę, kai Karimas Benzema atidavė kamuoį Sydney`ui Govou, šis suklaidino keletą varžovų ir grąžino kamuolį K.Benzemai, o pastarasis tiksliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką ir pasiuntė kamuolį į tinklą. "Lyon" nugalėjo ir kartu su "Real" užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

F grupėje už pralaimėjimą Škotijoje "Celtic" ekipai praėjusiame ture Lisabonos "Benfica" namuose savo skriaudikams atsirevanšavo lygiai tokiu pat rezultatu 3-0. Įvartis į Arturo Boruco vartus krito jau 10-ąją rungtynių minutę, kai po "Benfica" žaidėjo pakelto kamuolio į baudos aikštelę kamuolį į savus vartus nukreipė Gary Caldwellas. Po penkių minučių sekė pavojingas Kosto Katsouranio smūgis. 22-ąją minutę į "Celtic" vartus buvo įmuštas dar vienas įvartis, kurį po to pačio G.Caldwello klaidos pelnė Nuno Gomesas. Antrame kėlinyje 73-ąją minutę galutinį tašką šiame mače padėjo Andrejus Karyaka - Portugalijos ekipa laimėjo ir atgavo viltis aplenkti "Celtic" bei žengti toliau.

Sensacija buvo užfiksuota Danijos sostinėje Kopenhagoje, kur vietos "Kobenhavn" susitiko su grupės lyderiu "Man Utd". Pirmasis išpuolis buvo sukurtas prie danų klubo vartų, kai tolimą Wayne`o Rooney smūgį sugavo Jesperas Christiansenas. 23-iąją minutę jau danai terorizavo "Man Utd" Edwino van der Saro vartus. Michaelio Silberbauerio smūgiuotas kamuolys lėkė tiesiai vartininkui į rankas. Po minutės jau atakavo svečiai: po Weso Browno perdavimo galva kamuolį virš vartų pasiuntė W.Rooney.

Antrojo kėlinio pradžioje progomis apsikeitė abi ekipos. Pirma "Kobenhavn" gynėjo Michaelio Gravgaardo smūgiuotą kamuolį galva sugavo E.van der Saras, o "Man Utd" veterano Ole Gunnaro Solskjaero smūgis buvo lengvas grobis J.Christiansenui. 55-ąją minutę realaus šanso neišnaudojo "United" gynėjas Johnas O‘Shea, kuris po W.Rooney perdavimo galva iš vos kelių metrų nesugebėjo pasiųsti kamuolio į vartus. Įpusėjus antrajam kėliniui "raudonieji velniai" vis labiau spaudė savo varžovus, tačiau pirmieji įmušė "Kobenhavn".

73-iąją minutę po Atibos Hutchinsono perdavimo galva įvartį į kairįjį apatinį vartų kampą iš kelių metrų "įkalė" Švedijos rinktinės ir Danijos klubo puolėjas Marcusas Allbackas. Cristiano Ronaldo bandymai išlyginti rezultatą neatnešė vaisių ir "Kobenhavn" savo sirgalių akivaizdoje šventė istorinę pergalę bei įsijungė į kovą dėl kelialapio į kitą etapą.

G grupėje visus šansus patekti į kitą varžybų etapą ir apskritai pakilti iš paskutinės vietos prarado "Hamburger" ekipa, kuri namuose rezultatu 3-1 nusileido Portugalijos čempionams "Porto. 44-ąją minutę "Porto" vienuolikę į priekį išvedė taiklus Lucho Gonzalezo smūgis - saugas iš Argentinos vienu lietimu iš toli pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą nepalikdamas nė menkiausių šansų vartininkui Saschai Kirschsteinui.

Antrojo kėlinio viduryje po Ricardo Quaresmos perdavimo savo komandos persvarą padidino Lisandro Lopezas, ir nors po minutės "Hamburger" sušvelnino rezultatą - tai po Piotro Trochowski perdavimo galva kamuolį pasiųsdamas į dešinįjį viršutinį vartų kampą padarė olandas Rafaelis van der Vaartas, rungtynių pabaigoje "Porto" pergalę įvirtino taiklus tolimas Bruno Moraeso smūgis.

Anglijos sostinėje Londone "Arsenal" klubas ginklus surėmė su Maskvos "CSKA". Šiose rungtynėse "kanonieriai" turėjo daugybę progų įmušti, tačiau jas iššvaistė: suklaidinęs vartininką į vartus nepataikė Cescas Fabregasas, netikslūs buvo Thierry Henry smūgis ir Robino van Persie bandymas galva, o geriausios galimybės neišnaudojo iš kelių metrų neįmušęs Tomašas Rosicky.

"CSKA" galėjo dar išplėšti pergalę, bet Vagnerio Love smūgį atrėmė Jensas Lehmannas. Taigi "Arsenal" atsirevanšuoti "armiečiams", kurių gretose visą mačą žaidė legionierius iš Lietuvos Deividas Šemberas, už patirtą nesėkmę praėjusiame ture nepavyko ir rungtynės baigėsi taikiai. Surinkęs 8 taškus Maskvos klubas išsaugojo grupės lyderio vietą, o "Arsenal" ir "Porto" su 7 taškais dalinasi 2-3 pozicijas.

H grupėje Italijos "Milan" pasismagino su Briuselio "Anderlecht" klubu. Varžovų triuškinimas prasidėjo jau 6-ąją susitikimo minutę, kai baudos aikštelėje belgų klubo gynėjas Rolandas Juhaszas neleistinai sustabdė Alberto Gilardino, ir teisėjas nedelsdamas paskyrė 11 metrų baudinį. Jį taikliu smūgiu dešinįjį vartų kampą įmušė Kaka. 22-ąją minutę gavęs perdavimą nuo Cafu tas pats Kaka pabėgo nuo "Anderlecht" gynėjų ir antrą kartą nuginklavo Danielį Zitką.

Antrojo kėlinio pradžioje pasiųsdamas kamuolį į tinklą iš už baudos aikštelės prieigų savo "hat-tricką" įtvirtino Kaka. 61-ąją minutę pirmojo įvarčio kaltininkui J.Juhaszui po Barto Gooro pakelto kampinio smūgiu galva pavyko įmušti paguodos įvartį, bet mačo pabaigoje ketvirtą įvartį į "Anderlecht" vartus įmušė A.Gilardino, kuris gavęs perdavimą iš Kaka permetė kamuolį per “Anderlecht“ vartų sargą D.Zitką. "Milan" sutriuškino varžovus ir surinkęs 10 taškų užtikrintai pirmauja grupėje.

Kitame mače istorinę pirmą pergalę Čempionų lygoje iškovojo Edinburgo "Hearts" klubo skriaudėjai Atėnų "AEK" futbolininkai, kurie namuose minimaliu rezultatu palaužė Prancūzijos "Lille" ekipą. Vienintelio įvarčio autoriumi šeimininkų gretose tapo Nikos Liberopolos, kuris tolimu smūgiu nuginklavo "Lille" vartų sargą Tony Sylvą. Šis laimėjimas buvo pirmasis graikų klubui turnyre per 22-ejas rungtynes ir leido išsaugoti realias viltis pakovoti dėl antrosios vietos grupėje.

Trečiadienio rungtynių statistika

E grupė

"%c00003" 1 - 0 "%c00292"
70' [1 - 0] Banel Nicolita (į savo vartus)

72' Ruud van Nistelrooy nerealizavo 11 metrų baudinio

"%c00055" 1 - 0 "%c00137"
14' [1 - 0] Karim Benzema

(Vieta, komanda, žaista, lygiosios, laimėta, įvarčiai, taškai)
1. "Lyon" 4 4 0 0 9-0 12
2. "Real" 4 3 0 1 10-4 9
3. "Steaua" 4 1 0 3 5-9 3
4. "Dinamo" 4 0 0 4 2-13 0

F grupė

"%c00130" 3 - 0 "%c00119"
10' [1 - 0] Gary Caldwell (į savo vartus)
22' [2 - 0] Nuno Gomes
73' [3 - 0] Andriy Karyaka

"%c00180" 1 - 0 "%c00040"
73' [1 - 0] Marcus Allbäck

"%c00024" 1 - 3 "%c00109"
44' [0 - 1] Lucho González
61' [0 - 2] Lisandro López
62' [1 - 2] Rafael Van der Vaart
87' [1 - 3] Bruno Moraes

1. "CSKA" 4 2 2 0 2-0 8
2. "Porto" 4 2 1 1 7-4 7
3. "Arsenal" 4 2 1 1 4-2 7
4. "Hamburger" 4 0 0 4 3-10 0

H grupė

"%c00135" 1 - 0 "%c00094"
74' [1 - 0] Nikos Liberopoulos

"%c00062" 4 - 1 "%c00126"
6' [1 - 0] Kaká (11m.)
22' [2 - 0] Kaká
56' [3 - 0] Kaká
61' [3 - 1] Roland Juhász
88' [4 - 1] Alberto Gilardino

1. "Milan" 4 3 1 0 8-1 10
2. "Lille" 4 1 2 1 4-3 5
3. "AEK" 4 1 1 2 3-7 4
4. "Anderlecht" 4 0 2 2 3-7 2