"Vėtra" svečiuose nesugebėjo pasipriešinti "Blackburn" © Eurofootball.lt
Šeštadienį UEFA Intertoto taurės trečiojo etapo atsakomosiose rungtynėse Vilniaus "Vėtra" susitikime su "Blackburn" didžiąją mačo dalį žaisdama dešimtyje turėjo pripažinti triuškinančią varžovų persvarą rezultatu 0-4.

Blekburno "Ewood Park" stadionas, 11854 žiūrovai
"%c00056" 4 - 0 "%c00123"
25' [1 - 0] Morten Gamst Pedersen
48' [2 - 0] Jason Roberts
54' [3 - 0] Benni McCarthy
55' [4 - 0] Christopher Samba

40' Dejan Milošeski ("Vėtra") pašalintas iš aikštės

"Blackburn": Brad Friedel; Andre Ooijer, Christopher Samba, Ryan Nelsen, Stephen Warnock, David Bentley, Aaron Mokoena (53' David Dunn), Morten Gamst Pedersen, Robbie Savage, Benni McCarthy (57' Matthew Derbyshire), Jason Roberts (57' Maceo Rigters)

"Vėtra": Vaidas Žutautas, Pedro Botelho, Nerijus Sasnauskas, Andrius Skerla, Andrejus Usačiovas, Mindaugas Panka (83' Julius Raliukonis), Bobi Božinovski, Egidijus Juška (58' Robertas Vėževičius), Dejan Milošeski, Maksut Azizi (75' Rolandas Karčemarskas), Lima Severino.

Anglų ekipoje, lyginant su pirmuoju maču, buvo vienas pasikeitimas - vidurio saugą Tugay'ų pakeitė pirmajame mače po keitimo aikštėje pasirodęs Aaronas Makoena.

Tuo tarpu vilniečių sudėtyje padaryti du keitimai - kairiajame krašte vėl rungtyniavo po diskvalifikacijos sugrįžęs Dejanas Milošeski, kuris pakeitė Gediminą Butrimavičių, o puolime vietoje Vitalio Stankevičiaus žaidė legionierius iš Slovėnijos Maksutas Azizi.

Susitikimą svečiai pradėjo šiek tiek susikaustę ir šeimininkai netrukus uždirba kampinį, tačiau "Vėtra" patikimai gynėsi.

Sužaidus 5 minutes kamuolį daugiau kontroliuoti pradėjo lietuviai, ir progą turėjo Božinovskis, tačiau jis sudelsė smūgiuoti ir "Vėtros" ataka nutrūko.

Vėliau "Blackburn" sukurė pora pavojingų atakų. Svečių baudos aikštelėje "Vėtros" gynėjams šiaip ne taip pavyko išmušti kamuolį, o netrukus pavojingai iš toli smūgiavo Benni McCarthy, bet kamuolys lėkė šalia vartų.

23 minutę puikią galimybę įmušti turėjo Lima Severino. Gavęs puikų perdavimą brazilas iššoko vienas prieš "Blackburn" vartininką, tačiau jo smūgis į tolimą kampą buvo netikslus.

Už šį neišnaudotą šansą svečiai buvo nubausti, nes 26 minutę gavęs perdavimą ant vartininko aikštelės linijos Mortenas Gamstas Pedersenas iššoko aukščiau už Pedro ir tiksliu smūgiu galva išvedė "Blackburn" į priekį 1-0.

"Vėtros" gynėjams vis sunkiau sekėsi stabdyti B.McCarthy - 28 minutę puolėjas pavojingai smūgiavo nuo baudos aikštelės linijos, o netrukus puolėjas iš PAR suklaidino du varžovus, tačiau "Vėtrą" nuo antro įvarčio išgelbėjo patikimai sužaidęs vartininkas Vaidas Žutautas.

38 minutę aikštės viduryje suklydus Andrejui Usačiovui. "Blackburn" perėmė kamuolį, į baudos aikštelę įsiveržė Robbie Savage`as, tačiau valo smūgis buvo nestiprus ir V.Žutautas be vargo sugavo kamuolį.

Likus penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos "Vėtra" liko dešimtyje - kovodamas dėl aukšto kamuolio D.Milošeskis užkliudė varžovą alkūne ir teisėjas parodė makedonui antrą geltoną kortelę.

Pirmasis kėlinys baigėsi "Blackburn" įgijus kiekybinę persvarą ir pirmaujant rezultatu 1-0.

Antrojo kėlinio pradžioje "Blackburn" išnaudojo kiekybinį pranašumą ir po M.G.Pederseno prasiveržimo perdavimą iš krašto tiksliai "uždarė" Jasonas Robertsas.

55 minutę po dar vieno perdavimo iš krašto, B.McCarthy pirmas suskubo prie kamuolio krisdamas įmušė trečią įvartį. Netrukus "Blackburn" pasižymėjo dar kartą - M.G.Pederseno po baudos smūgio kamuolį į vartų tinklą nukreipė Chrostopheris Samba.

Aikštėje po keitimo pasirodęs M.Derbyshire`as 70 minutę išsiveržė vienas prieš vartininką, bet smūgį kojomis atrėmęs Žutautas išgelbėjo "Vėtrą" nuo dar vieno įvarčio.

Daugiausia gintis buvę priversti "Vėtros" futbolininkai taip pat nepasidavė ir uždirbo baudos smūgį, bet Pedro įsiveržęs į baudos aikštelę smūgiavo netiksliai. 74 minutę netikslus buvo B.Božinovskio baudos smūgis, o "Blackburn" atsakė M.G.Pederseno ataka iš toli.

85 minutę vienas prieš vartininką atsidūrė M.Derbyshire`as, bet V.Žutautas apsigynė. Gerą progą turėjo ir Robertas Vėževičius, kuris perėmė kamuolį iš varžovų, tačiau iš arti pataikė į virpstą.

"Vėtra" svečiuose pralaimėjo "Blackburn Rovers" rezultatu 0-4 ir patyrusi nesėkmę bendru rezultatu 0-6 baigė pasirodymus Europos arenose.