Varžovai išvykoje "Liverpool" klubui - vis dar neįkandami © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos dvejos 12-ojo turo rungtynės. Po jų padėtis turnyrinės lentelės viršūnėje nepasikeitė - ir toliau pirmauja "Man Utd", o jai įkandint seka Londono "Chelsea".

Centrinėje dvikovoje susikovė vieni čempionato favoritų - Londono "Arsenal" bei "Liverpool". Visgi šiame mače intrigos pernelyg daug nebuvo - naujajame "Emirates" stadione "kanonieriai" įrodė savo pranašumą iškovodami solidžią pergalę 3-0.

Mačo pradžioje iniciatyva priklausė šeimininkams - jie kur kas daugiau kontroliavo kamuolį, žaidė aštriau. Neverta stebėtis, jog pirmasis įvartis krito sužaidus kiek daugiau nei minutę - vienas prieš vartininką atsidūręs Robinas van Persie prasimetė kamuolį ir pasiuntė jį į tuščius vartus.

Visgi rezultatas švieslentėje nepasikeitė, mat olandas, lig mėgindamas kopijuoti legendinį Diego Maradoną, bandė suklaidinti teisėją aiškiai pasimušdamas kamuolį ranka. Arbitras už šį epizodą puolėją nubaudė geltona kortele.

Vėliau "Liverpool" atsigavo ir žaidimas išsilygino. 13-ąją minutę po Xabi Alonso perdavimo iš krašto Peteris Crouchas netgi nuginklavo susirgusį Jensą Lehmaną vartuose pakeitusį Manuelį Almunią, tačiau jo įvartis taip pat buvo neįskaitytas, mat buvo pelnytas pažeidžiant nuošalės taisyklę.

Kuo toliau, tuo labiau abi komandos aprimo, ir kai šeimininkų sirgaliams galėjo atsirasti pirmieji nerimo ženklai, "Arsenal" įsiveržė į priekį - po puikaus Aleksandro Hlebo perdavimo baudos aikštelės krašte atsidūręs Cescas Fabregasas tiksliai skersavo kamuol Matheu Flamini, kuris tiksliu smūgiu iš kelių metrų nuginklavo Pepe Reiną.

Atsigauti po tokio smūgio svečiams nepadėjo ir didžioji pertrauka - antrajame kėlinyje sužaidus vos 10 minučių po kelių trumpų ir tikslių perdavimų vienas prieš "Liverpool" vartininką iššoko ne kas kitas, o į varžovų vartų šturmą išsiruošęs gynėjas Kolo Toure, ir kaip aukščiausios klasės puolėjas afrikietis be didesnio vargo padvigubino "Arsenal" persvarą - 2-0.

Kaip parodė tolesni įvykiai, tai buvo galutinis taškas šiame mače. Nors "Liverpool" strategas Rafaelis Benitezas antrojo kėlinio viduryje galiausiai pastūmė tragiškai dešiniajame krašte žaidusį Steveną Gerrardą į centrą, o nepastebimą Peterį Crouchą pakeitė Craigu Bellamy, 80-ąją minutę rezultatas tapo gėdingai triuškinantis.

Po kampinio svečių gynėjai ir vartininkas sunkiai paaiškinamu būdu visiškai be priežiūros paliko galva puikiai žaidžiantį varžovų legionierių iš Prancūzijos Williamą Gallasą, kuris be didesnio vargo iš kelių metrų smeigė trečiąją vinį į "Liverpool" karstą. Po šios klaidos įvyko karštas ginčas tarp S.Gerrardo ir Johno Arne Riises.

Besibaigiant rungtynėms ketvirtąjį įvartį galėjo pelnyti Emmanuelis Adebayoras, tačiau po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas, atsidūręs vienas prieš varžovų vartininką, smūgiavo nesėkmingai.

Iškovoję pergalę "Arsenal" futbolininkai, sužaidė 11 rungtynių, su 21 tašku pakilo į trečiąją vietą. Tuo tarpu "Liverpool", savo sąskaitoje vis dar turintis 17 taškų, žengia devintoje pozicijoje.

Kitame mače pirmąją pergalę po keturių nesėkmių iš eilės iškovojo "Reading" klubas, kiek netikėtai 3-1 įveikęs praėjusiame ture čempionų titulą ginantį "Chelsea" sensacingai nugalėjusį "Tottenham".

Beje, būtent Londono komanda pelnytai pelnė pirmąjį rungtynių įvartį, kai 24 minutę puolėjas Robbie Keanas, Ibrahimui Sonko prasižengus prieš Hossamą Ghaly, realizavo 11 metrų baudinį.

Visgi jau 38-ąją minutę buvo atstatyta pusiausvyra - Nicky Shorey puikiu smūgiu kaire koja nepaliko jokių vilčių vartininkui Paului Robinsonui. Įdomu, jog tai buvo pirmasis kartas, kuomet kamuolys skriejo į "Totteham" vartų plotą.

Negana to, paskutinę pirmojo kėlinio minutę "Reading" įsiveržė į priekį - Steve'as Sidwellas sugebėjo atsipalaiduoti nuo jį dengiančio Didier Zokoros ir po kampinio galva persvėrė rezultatą - 2-1.

Antroje mačo dalyje "Tottenham" nesugebėjo įgyti anksčiau turėto žaidybinio pranašumo. Praktiškai pirmąją progą išlyginti rezultatą po keitimo aikštėje pasirodęs Jermaine'as Defoe turėjo tik 78 minutę, kai po jo reido ir smūgio kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų.

Neįmuši tu, įmuša tau - auksinė futbolo taisyklė pasitvirtino ir šiame mače. Jau kitos atakos metu "Reading" puolėjas Kevinas Doyle'as trečią kartą nuginklavo P.Robinsoną, taip įtvirtindamas penktąją "Reading" pergalę pirmenybėse.

Sekmadienio rezultatai:

"%c00041" 3 - 0 "%c00045"
41' [1 - 0] Mattheu Flamini
56' [2 - 0] Kolo Toure
80' [3 - 0] William Gallas

"%c00315" 3 - 1 "%c00052"
24' [0 - 1] Robbie Keane (iš 11 metrų baudinio)
38' [1 - 1] Nicky Shorey
45' [2 - 1] Steve Sidwell
79' [3 - 1] Kevin Doyle