UEFA taurėje - netikėti rezultatai © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį sužaistos likusios penkerios UEFA taurės šešioliktfinalio pirmosios rungtynės.

Pelnytą pergalę Donetske iškovojo vietos "Shakhtar" klubas, rezultatu 2-0 įveikęs Anglijos čempionate buksuojančią Londono "Tottenham" ekipą.

Ukrainiečiai dominavo didžiąją mačo dalį, o pirmąją progą pasižymėti turėjo Jadsonas, bet po jo smūgio kamuolys praskriejo greta virpsto. Dar kiek vėliau tikslumo pritrūko Razvanui Ratui, iš arti įmušti nepavyko ir Aleksandrui Gladkiy bei Mariuszui Lewandowski.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė - šeimininkai ieškojo kelių varžovų vartų link ir buvo arti tikslo, kai po baudos smūgio šiek tiek netiksliai smūgiavo saugas Willianas.

Tačiau kai jau atrodė, kad Harry Redknappo auklėtiniai išsiveš svarbias lygiąsias, "Shakhtar" pelnė du įvarčius, garantavusius pakankamai solidų pranašumą prieš dvikovą Anglijos sostinėje.

79 minutę po baudos smūgiu atlikto perdavimo iššokęs aukščiau už varžovus vartininką Heurelho Gomesą nuginklavo aukštaūgis puolėjas Eugenijus Seleznyovas. Ir tai dar nebuvo pabaiga - likus žaisti vos keletą minučių Jadsonas sužaidė sienele su komandos draugu, įsiveržė į baudos aikštelę ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą, įtvirtindamas persvarą.

Pergalė išsprūdo "Man City" komandai, kuri išvykoje mačą su "Kobenhavn" baigė lygiosiomis 2-2.

Svečiai pirmavo, kai po grubios vartininko klaidos įvartį pelnė gynėjas Nedumas Onuoha, bet antrajame kėlinyje po Williamo Kvisto pakelto kampinio stipriu smūgiu galva pusiausvyrą atstatė Ailtonas Almeida.

Tiesa, jau netrukus po Shauno Wrighto-Phillipso perdavimo iš krašto visiškai vienas paliktas Stephenas Irelandas iš arti antrą kartą privertė danus atsidurti besivejančiųjų vaidmenyje.

Antrojo įvarčio autorius bei brazilas Robinho galėjo įtvirtinti Mančesterio vienuolikės pranašumą, bet to nepadarė ir "Man City" už tai brangiai sumokėjo - prieš pat finalinį teisėjo švilpuką rezultatą galva išlygino Martinas Vingaardas.

Kiek netikėtą pergalę išvykoje iškovojo Amsterdamo "Ajax" klubas, minimaliu rezultatu 1-0 įveikęs "Fiorentina".

Vienintelį įvartį sužaidus valandą smūgiu iš 16 metrų pelnė saugas iš Švedijos Kennethas Bakircioglu.

Poznanės "Lech" 2 - 2 "Udinese"
50' [0 - 1] Fabio Quagliarella
55' [0 - 2] Manuel Arboleda (į savus vartus)
81' [1 - 2] Hernan Rengifo
84' [2 - 2] Manuel Arboleda

Donetsko "Shakhtar" 2 - 0 Londono "Tottenham"
78' [1 - 0] Evgeni Seleznyov
88' [2 - 0] Jadson

"FC Kobenhavn" 2 - 2 "Man City"
30' [0 - 1] Nedum Onuoha
56' [1 - 1] Ailton Jose Almeida
61' [1 - 2] Stephen Ireland
90' [2 - 2] Marin Vingaard

"Fiorentina" 0 - 1 Amsterdamo "Ajax"
60' [0 - 1] Kennedy Bakircioglu

"Marseille" 0 - 1 Enschedės "Twente"
23' [0 - 1] Marko Arnautovic