"Tottenham" kyla iš dugno Anglijos čempionate © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos dvejos XIV turo rungtynės.

Ketvirtą pergalę šį sezoną iškovojo ir į 15 vietą turnyrinėje lentelėje pakilo Londono "Tottenham" klubas, savų žiūrovų akivaizdoje 1-0 įveikęs "Blackburn" ekipą, kuriai tai buvo trečioji nesėkmė iš eilės.

Šeimininkai į priekį įsiveržė jau 9 mačo minutę, kai kamuolį iš 20-mečio švedo Martino Olssono perėmęs Aaronas Lennonas nusivarė jį iki pat galinės linijos ir perdavė Romanui Pavlyuchenko, kuris tiksliu smūgiu nuginklavo Paulą Robinsoną.

Netrukus Rusijos rinktinės puolėjas galėjo pasiekti dublį, bet po Davido Bentley baudos smūgio bandymu galva sudrebino vartų virpstą.

Tiesa, "Blackburn" taip pat ne vien aklinai gynėsi - arti tikslo buvo Benni McCarthy, nestabdydamas kamuolio pasiuntęs jį virš skersinio.

Tačiau bene aktyviausias aikštėje buvo jaunasis Lennonas, draskęs varžovų gynybą greitais reidais. Būtent anglas pavojingai mušė greta virpsto, o 39 minutę išprovokavo Olssoną užsidirbti antrą geltoną kortelę, dėl kurios jaunasis futbolininkas paliko savo komandą mažumoje.

Prieš pat didžiąją pertrauką nesulaikomajam Lennonui pelnyti įvartį sutrukdė Robinsonas, atmušęs pavojingą jo smūgį.

Po didžiosios pertraukos pusprogę sukūrė "Blackburn" ekipa, bet Roque Santa Cruzo bandymą galva atrėmė ir šį vakarą ne itin patikimai rungtyniavęs, tačiau savo vartus sausus išsaugojęs Heurelho Gomesas.

Tiesa, "Tottenham" pelnyti antrojo 'žudančio' įvarčio taip pat nesugebėjo, bet tai pergalei nesutrukdė - Harry Redknappo auklėtiniai į savo sąskaitą įsirašė dar tris taškus, palikdami "Blackburn" priešpaskutinėje vietoje.

Kitame mače "Sunderland" savo aikštėje 0-1 nusileido septynių nelaimėtų mačų seriją nutraukusiam Londono "West Ham" klubui.

Vienintelį įvartį ir pirmąjį atstovaujant "West Ham" pelnė šveicaras Valonas Behrami. Tiesa, neapsieita ir be sėkmės - po saugo smūgio kamuolys atsimušė į "Sunderland" puolėją Kenwyne'ą Jonesą ir pakeitęs skriejimo kryptį atsidūrė Martono Fulopo ginamų vartų tinkle.

Londono "Tottenham" 1 - 0 "Blackburn"
9' [1 - 0] Roman Pavlyuchenko

39' iš aikštės pašalintas Martin Olsson ("Blackburn")

"Sunderland" 0 - 1 Londono "West Ham"
20' [0 - 1] Valon Behrami