Slovakai išspyrė pasaulio čempionus italus © Eurofootball.lt
Planetos čempionei Italijai nepavyko apginti prieš ketverius metus Vokietijoje iškovoto titulo - dramatiškoje kovoje 2-3 pralaimėję Slovakijai Marcelo Lippi auklėtiniai baigė kovą pasaulio čempionate jau po grupių etapo.

Iš F grupės į aštuntfinalį žengė Paragvajus, sužaidęs taikiai su Naująja Zelandija ir užėmęs pirmą vietą grupėje. Antri liko slovakai, debiutavę planetos pirmenybėse ir sugebėję eliminuoti Italiją.

Jau dvikovos pradžioje italus turėjo išgąsdinti Mareko Hamsiko smūgis, tačiau kamuolys praskriejo greta virpsto. Nepaisant to, jau 25 minutę po Daniele De Rossi klaidos aikštės viduryje įvartį nestipriu smūgiu įmušė Robertas Vittekas.

Po pertraukos italai ieškojo kelių varžovų vartų link, bet tik po keitimo aikštėje pasirodžius Fabio Quagliarellai tą pavyko padaryti - po "Napoli" puolėjo smūgio kamuolį nuo vartų linijos atmušė gynėjas Martinas Skrtelis.

Slovakai neužsidarė gynyboje ir keliskart pavojingai kontratakavo. Tai davė vaisių, kai po perdavimo iš krašto Vittekas 73 minutę padvigubino santykį.

Italų viltys atgimė 81 minutę, kai po puikios atakos vartininko atmuštą kamuolį į tuščius vartus iš arti nukreipė Antonio DI Natale.

Ir nors jau netrukus Kopunekas vėl padidino persvarą iki dviejų įvarčių, FabiO Quagliarella per teisėjo pridėtą laiką dar kartą priartino komandą iki minimumo. Tačiau tai buvo viskas - tempdami laiką slovakai atsilaikė ir iškovojo istorinę pergalę.

Slovakija 3 - 2 Italija
25' [1 - 0] Robert Vittek
74' [2 - 0] Robert Vittek
81' [2 - 1] Antonio Di Natale
88' [3 - 1] Kamil Kopunek
90' [3 - 2] Fabio Quagliarella