Sezonas Anglijoje baigėsi drama © Eurofootball.lt
Sekmadienį baigėsi Anglijos "Premier" lygos sezonas. Paskutiniame ture trečiąją vietą vargais negalais išsaugojo "Liverpool", Čempionų lygoje kitąmet žaisiantis kartu su laipteliu žemiau likusiu Londono "Arsenal". Kelialapiai į UEFA taurės turnyrą atiteko Liverpulio "Everton", Londono "Tottenham" bei "Bolton" klubams, į Intertoto taurę pateko "Blackburn", tuo tarpu prie keliaujančių į žemesniąją lygą "Charlton" bei "Watford" prisijungti teko ir "Sheffield United".

Paskutiniame Anglijos čempionato ture "Old Trafford" stadione mugalėtojų titulą jau anksčiau užsitikrinęs "Man Utd" klubas susikovė su Londono "West Ham" ekipa. Pirmąjį kiek pavojingesnį išpuolį sukūrė aikštės šeimininkai, kai po Wayne`o Rooney baudos smūgio kamuolys pralėkė greta vartų. Mančesterio komanda turėjo aiškią iniciatyvą savo rankose pirmajame kėlinyje.

22-ąją minutę vėl tas pats W.Rooney atsidūręs atakos smaigalyje iš už baudos aikštelės prieigų smūgiavo šalia virpsto. Po kelių akimirkų W.Rooney asistavo kolegai puolime Ole Gunnarui Solskjaerui, bet jo "šūvis" iš arti skriejo virš vartų. 30-tą minutę "Man Utd" sukūrė bene pavojingiausią progą, kai po Michaelo Carricko pakelto kampinio Alanas Smitas gudriu smūgiu pataikė į skersinį.

Po 8 minučių svečiai iš Londono prašė teisėjo skirti 11 metrų baudinį, kai po Carloso Tevezo smūgio kamuolys surado Weso Browno ranką, tačiau arbitras tylėjo. Po dviejų minučių "raudonieji velniai" vėl buvo arti tikslo įmušti įvartį, bet po Patrice`o Evra perdavimo iš kairiojo krašto Johno O‘Shea galva smūgiuotą kamuolį pirštų galais už galinės linijos pasiuntė Robertas Greenas.

Bet per teisėjo pridėtą laiką pasiteisino auksinė futbolo taisyklė: "neįmuši tu – įmuša tau". 46-ąją minutę "West Ham" klubo legionierius iš Argentinos C.Tevezas suklaidinęs W.Browną ir pasiuntęs kamuolį tarp Edwino van der Saro kojų išvedė "plaktukus" į priekį.

Antrojo kėlinio pradžioje atakavo "West Ham" futbolininkai. Po Yossi Benayouno perdavimo iš dešinio krašto vos kamuolio į vartus nepasiuntė C.Tevezas. 64-tą minutę greitą kontrataką surengė svečiai ir po Nigelio Reo-Cokerio perdavimo Luisas Boa Morte mušė kiek virš vartų. Prabėgus dar 5 minutėms tas pats žaidėjas po Marlono Harewoodo perdavimo pataikė į virpstą.

Artėjant mačui prie pabaigos aikštės šeimininkai suskubo lyginti rezultato, tačiau visos pastangos buvo bevaisės. 74-tą minutę po Ryano Giggso pakelto kampinio Cristiano Ronaldo smūgį galva kojomis atmušė R.Greenas. Po šešių minučių į portugalo smūgį iš kairio krašto vėl sureagavo "West Ham" vartų sargas. Likus žaisti vos kelias minutes pavojingas Kierano Richardsono tolimas šūvis praskriejo šalia vartų "devyniukės".

Po šios labai reikalingos pergalės Alano Curbishley auklėtiniai išsaugojo vietą kitų metų Anglijos "Premier" lygos varžybose finišuodami 15-oje vietoje.

Kitose, taip pat labai intriguojančiose ir svarbiose varžybose kovoje dėl išlikimo ginklus surėmė "Sheffield United" ir "Wigan" vienuolikės. Abiems komandoms žūtbūt reikėjo nepralaimėti norint išsaugoti vietą aukščiausiame Anglijos divizione. Paulo Jewello treniruojamas "Wigan" mačą pradėjo tiesiog įspūdingai, ir 14-ąją minutę po Kevino Kilbane`o perdavimo kaire koja kamuolį į apatinį Paddy Kenny vartų kampą pasiuntęs legionierius iš Austrijos Paulas Scharneris išvedė svečius į priekį.

Tačiau iš "Wigan" rikiuotės dėl blauzdos traumos 31-ą minutę iškritus kapitonui Arjanui De Zeewui, tuo puikiai pasinaudojo Šefildo futbolininkai, kuriems pavyko po septynių minučių rezultatą išlyginti - po Phillo Jagielkos perdavimo įvartį galva pelnė Jonathanas Steadas.

Bet pirmojo kėlinio pabaigoje "Wigan" vis dėlto išsiveržė į priekį. Po K.Kilbane`o perdavimo į baudos aikštelę kamuolį ranka lietė P.Jagielka ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Jo stojo mušti buvęs "Wigan" ekipos žaidėjas Davidas Unsworthas, kuris tiksliu smūgiu vėl atstatė savo komandos pranašumą.

Antrame kėlinyje sužaidus 5 minutes savo pranašumą "Wigan" dar galėjo padidinti, bet Emile`io Heskey smūgiuotą kamuolį per save puikiai atrėmė P.Kenny. "Sheffield United" komanda neišnaudojo fantastiško šanso išlyginti rezultato, kai Danny Webberis suklaidinęs "Wigan" vartininką Mike`ą Pollittą kliudė virpstą.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos "Wigan" 74-tą minutę privalėjo baigti mačą dešimtyje, kai iš aikštės buvo pašalintas Lee McCullochas. Tačiau svečiai sugebėjo atsilaikyti ir po šios dramatiškos pergalės išlikti "Premier" lygoje, tuo tarpu "Sheffield United" ekipa kitą sezoną vėl žais "Championship" pirmenybėse kartu su "Charlton" ir "Watford".

Vicečempionas Londono "Chelsea" klubas sužaidė lygiosiomis su Liverpulio "Everton", trečioje pozicijoje liko svarbų tašką mače su Londono "Charlton" išplėšęs ir be įvarčių mačą su "Portsmouth" ekipa baigusį Londono "Arsenal" aplenkęs "Liverpool".

Kartu su "Everton" į UEFA taurę kelialapius gavo prieš "Man City" laimėjęs "Tottenham" ir taikiai dvikovą su "Aston Villa" sužaidęs "Bolton" klubas, o lygiosiomis trilerį prieš "Reading" baigęs "Blackburn" turės tenkintis Intertoto taurės varžybomis.

Nieko iš esmės nebelėmusiose rungtynėse "Watford" sužaidė lygiosiomis su "Newcastle", o "Middlesbrough" laimėjo prieš "Fulham".

Sekmadienio rezultatai:

"%c00056" 3 - 3 "%c00315"
21' [1 - 0] Benni McCarthy
36' [1 - 1] Seol Ki-Hyeon
56' [2 - 1] David Bentley
58' [2 - 2] Kevin Doyle
67' [3 - 2] Matt Derbyshire
77' [3 - 3] Brynjar Gunnarsson

"%c00050" 2 - 2 "%c00049"
32' [1 - 0] Gary Speed
37' [1 - 1] Craig Gardner
58' [2 - 1] Kevin Davies
81' [2 - 2] Luke Moore

"%c00045" 2 - 2 "%c00043"
2' [0 - 1] Matt Holland
62' [1 - 1] Xabi Alonso
71' [1 - 2] Darren Bent
90' [2 - 2] Harry Kewell (11 m.)

"%c00040" 0 - 1 "%c00248"
45' [0 - 1] Carlos Tevez

"%c00053" 3 - 1 "%c00044"
34' [1 - 0] Mark Viduka
42' [1 - 1] Simon Davies
45' [2 - 1] David Wheater
47' [3 - 1] Mark Viduka

"%c00057" 0 - 0 "%c00041"

39' Julio Baptista ("Arsenal") nerealizavo 11 m. baudinio

"%c00316" 1 - 2 "%c00261"
14' [0 - 1] Paul Scharner
38' [1 - 1] Jonathan Stead
45' [1 - 2] David Unsworth (11 m.)

74' iš aikštės pašalintas Lee McCulloch ("Wigan")

"%c00314" 1 - 1 "%c00046"
29' [0 - 1] Kyeron Dyer
52' [1 - 1] Marlon King (11 m.)

"%c00052" 2 - 1 "%c00054"
10' [1 - 0] Robbie Keane
32' [2 - 0] Dimitar Berbatov
40' [2 - 1] Emile Mpenza

"%c00042" 1 - 1 "%c00051"
50' [0 - 1] James Vaughan
57' [1 - 1] Didier Drogba