"Sevilla" išsigelbėjimas UEFA taurėje © Eurofootball.lt
Ketvirtadienį vyko paskutinės keturios atsakomosios UEFA taurės aštuntfinalio rungtynės, neapsiėjusios be intrigos ir staigmenų. Titula ginanti „Sevilla“ svečiuose po pratęsimo dramatiškai palaužė „Šachtar“, „AZ“ sugebėjo eliminuoti „Newcastle“, „Benfica“ reikiamu įvarčių santykiu atsirevanšavo „P.S.G“, o „Espanyol“ sutriuškino „Maccabi“.

Įpatinga drama vyko Donecke, kur „Šachtar“ pakako svečiuose iškovotų lygiųjų 2-2 su praėjusio sezono laureate „Sevilla“. Ukrainiečiai pirmieji išsiveržė į priekį po fantastiško įvarčio: Aleksejus Bielikas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur Francelino Matuzalemas įspūdingai smūgiuodamas kulnu per save permetė kamuolį į vartus. Vis tik po kelių minučių Enzo Maresca tiksliu smūgiu galva išlygino skirtumą.

83 min. „Šachtar“ persvarą atstatė Elano Blumeris, pabėgęs į priekį vienas prieš vartininką ir iš kairio krašto pasiuntęs kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Kai atrodė, kad „Sevilla“ pasitrauks iš turnyro, paskutinę teisėjo pridėto laiko minutę juos išgelbėjo... vartininkas Andresas Palopas. Po kampinio jis galva įmušė antrąjį komandos įvartį.

Pratęsimo metu sėkmės įkvėpta Sevilijos ekipa išplėšė pergalę – 105 min. Ernesto Javier Chevanton iš arti tiesiog „sušaudė“ Bohdaną Schustą ir atnešė savo komandai kelialapį į ketvirtfinalį.

Toliau Europos nepaliauja stebinti kuklus Alkmaro „AZ“ klubas. Pralaimėję svečiuose 2-4, olandai namuose įveikė „Newcastle“ ir pateko į kitą etapą dėka svečiuose įmuštų įvarčių.

Po nulinių lygiųjų svečiuose, Barselonos „Espanyol“ savo aikštėje nuo pirmųjų rungtynių minučių užgulė Haifos „Maccabi“ vartus. Izraelio ekipa pirmajame kėlinyje dar atsilaikė, tačiau antrajame ispanai įmušė net 4 įvarčius.

Lisabonos „Benfica“ 3-1 nugalėjo pastaruoju metu krizėje atsidūrusį Paryžiaus „P.S.G“ klubą. Pralaimėjus pastariesiems, Prancūzijos komandų Europos taurių turnyruose šiame sezone nebeliko.

Ketvirtfinalio burtai bus traukiami penktadienį.