Pirmos lygos turas: nebeliko nepralaiminčių ir istorinis brolio įvartis © lff.lt

TOPsport Pirma lyga“ klubams praėjusią savaitę teko rungtyniauti dviem frontais. Tačiau nuo šiol dauguma jų galės susitelkti intriguojančioms savo pirmenybėms. Tiesa, jau dabar aišku, kad bent vienas lygos atstovas tikrai pasieks LFF taurės turnyro ketvirtfinalį.

Pašalinimai. Du mėnesius Tauragės „Tauras“ nežinojo nesėkmių kartėlio Pirmoje lygojetačiau serija nutrūko (1:3) 9-ojo turo akistatoje su „Panevėžiu“ B. Lygos naujokai iki tol vienintelį sezono pralaimėjimą buvo patyrę 1-ajame ture su „Riteriais“. Priimdami „Panevėžio“ dublerius tauragiškiai tikėjosi pratęsti sėkmingą seriją, bet jų planus sugriovė raudonos kortelės. Iš pradžių pirmojo kėlinio viduryje Karolis Gvildys gelbėdamas komandą ranka išmušė į vartus skriejusį kamuolį. 70-ąją min., kai už antrą įspėjimą aikštę paliko ir Deimanas Karpenka, mačo likimas buvo nuspręstas.

Kortelėmis lijo ir Gargždų „Bangos“ bei „Šiaulių“ klubų dublerių derbyje. Tiesa, Gargžduose buvo pašalinta po vieną komandų žaidėją – šiaulietis Gabrielius Micevičius susistumdė su gargždiškiu Sidu Praleika ir buvo išvytas iš aikštės. Jo oponentui buvo skirta sąlyginai švelnesnė bausmė – geltona kortelė, bet S. Praleikai ji buvo antroji per vos 7 min. Šių rungtynių herojumi tapo „Šiaulių“ B saugas Nojus Penikas, dviem įvarčiais prisidėjęs prie komandos pergalės 3:1.

Duobė. Iki 9-ojo turo Vilniaus BFA vaikinai tvirtai laikėsi lyderių trejeto papėdėje. Tuo tarpu „Hegelmann“ B komanda rikiavosi vos 12-oje pozicijoje. Vis dėlto vizitas į Kauną BFA jaunimui apkarto. Du Esmilio Kaušinio kirčiai kėlinių pabaigose nulėmė šeimininkų pergalę 2:0. Jos dėka „Hegelmann“ dubleriai su 11 taškų šoktelėjo dviem laipteliais aukščiau – į 10-ąją poziciją ir jau pavijo 9-oje vietoje esantį „Taurą“. BFA komanda pralaimėjo jau trečią mačą iš eilės ir su 14 taškų smuko į 6-ąją poziciją.

Vilniečių nesėkme pasinaudojo Plungės „Babrungas“. Plungiškiai atkakliame mūšyje Klaipėdoje „išrašė“ pirmąjį sezono pralaimėjimą 0:„Neptūnui“. Mačo baigtį lėmė greitas Plungės brazilo Hugo Goncalveso įvartis. Nors vėliau komandos ne kartą apsikeitė grėsmingais išpuoliais, svečiai persvarą išsaugojo. „Babrungas“ su 16 taškų artėja prie trečioje vietoje atsidūrusių klaipėdiečių. Tiesa, plungiškiams, skirtingai nei daugumai lygos komandų, teks atlaikyti žaidimą dviem frontais, nes jie prasibrovė ir į FPRO LFF taurės turnyro aštuntfinalį.

Taurė. Trečiajame Lietuvos taurės etape žais ir Kėdainių „Nevėžis“. Kėdainiečiai savaitgalį balansavo ant prarajos krašto akistatoje namuose su Kretingos „Minija“. Kretingiškiai, šį sezoną nerandantys kelių į pergales, buvo labai arti laimėjimo po Deivido Pipiro meistriškai užbaigtos greitos kontratakos 68-ąją min. Tačiau per pridėtą laiką rungtynių arbitras užfiksavo pražangą „Minijos“ baudos aikštelėje, o 11 m baudinį užtikrintai realizavo Rokas Župerka – 1:1. Po šeštųjų iš eilės lygiųjų žemaičiai lieka 12-ti, o „Nevėžis“ kyla ant 5-ojo laiptelio.

Kėdainiečiai turi galimybę pratęsti savo kylimą ir taurės varžybose, nes jie išvengė akistatos su A lygos komandomis. Jų būsimasis aštuntfinalio varžovas Panevėžio „Ekranas“ 9-ajame ture nerado jokių argumentų prieš lygos lyderius Vilniaus „Riterius“. Panevėžiečiai sostinėje laikėsi iki antrojo kėlinio vidurio, bet vėliau subyrėjo akyse. Per likusį laiką jiems net tris kartus teko traukti kamuolį iš tinklo – sykį nuo savojo žaidėjo kojos – 0:3.

Brolis. „Riteriai“ su 22 taškais mėgaujasi pirmąja vieta, tačiau jiems ant kulnų lipa Jonavos „Be1“ futbolininkai. Jonaviečiai, praėjusią savaitę kiek netikėtai anksti pabaigę savo kelionę taurės turnyre, savaitgalį 2:1 atsigriebė prieš „Garliavą“. Šeimininkams itin svarbią pergalę baigiantis laikui išplėšė Džiugas Čečkauskas. 18-mečiam vidurio gynėjui tai buvo pirmasis sezono įvartis. Į antrą vietą pakilusią „Be1“ ekipą nuo „Riterių“ vis dar skiria 4 taškai, bet ji turi vieną mačą atsargoje.

Bedantį puolimą su vos keturiais šį sezoną įmuštais įvarčiais demonstruojanti Garliava“ nusirito į 14-ąją poziciją. Kauno rajono futbolininkus aplenkė Mažeikių „Atmosfera“, Deivido Gineičio įvarčio dėka 1:0 palaužusi „Kauno Žalgirio“ dublerius. Įdomu, kad brangiausio Lietuvos futbolininko Gvido Gineičio vyresnysis brolis Pirmoje lygoje pasižymėjo pirmą kartą karjeroje, nors joje su pertraukomis rungtyniauja nuo pat 2016 metų.