Septynių įvarčių fiestoje Portugalija nušlavė Šiaurės Korėją © Eurofootball.lt
Pasaulį pirmajame mače su Brazilija kovingumu ir drausminga gynyba sužavėjusi Šiaurės Korėja pirmadienį buvo nušluota nuo žemės - Portugalija prie autsaiderių prieš pirmenybes priskirtą Azijos ekipą sutriuškino net 7-0.

Ši pergalė praktiškai garantavo portugalams vietą kitame etape - paskutiniame ture jiems užtenka nepralaimėti Brazilijai, o net ir nesėkmės atveju, jei Dramblio Kaulo Krantas įveiks Šiaurės Korėją, afrikiečių pergalė turės būti pasiekta ne ką mažiau įspūdingu rezultatu.

Jau dvikovos pradžioje Ricardo Carvalho smūgiu galva sudrebino skersinį, tačiau kurį laiką Šiaurės Korėja laikėsi ir tarytum įrodinėjo, kad ne veltui pridarė tiek vargo Brazilijai.

Tačiau šį sykį korėjiečių strategas Kimas Jong Hunas pasirinko labiau atakuojantį stilių ir tai visiškai nepasiteisino.

Tai išryškėjo antrajame kėlinyje, kurio pradžioje po puikios kombinacijos persvarą padvigubino vienas prieš vartininką iššokęs ir kamuolį jam tarp kojų pasiuntęs Simao, o netrukus trečią įvartį smūgiu galva įmušė Hugo Almeida.

Kone kiekviena pavojingesnė portugalų ataka ėmė baigtis įvarčiais - 60 minutę po tikslaus Cristiano Ronaldo perdavimo technišku smūgiu ketvirtą kartą kamuol į tinklą pasiuntė Tiago, o 81 minutę gynėjas lygioje vietoje nesugebėjo išmušti kamuolio ir po keitimo aikštėje pasirodęs Lledsonas galingu smūgiu iš arti dar kartą sušaudė Ri Myong-guką.

Tai dar nebuvo pabaiga - 88 minutę po dar vienos grubios klaidos Cristiano Ronaldo iššoko vienas prieš vartininką pasimušė kamuolį į šoną, ne visai tyčia truputį pasinešė jį ant galvos ir galiausiai šypsodamasis nukreipė į tinklą.

Paskutinę vinį į Šiaurės Korėjos karstą jau kitos atakos metu įkalė Tiago, pelnęs antrą savo įvartį galva.

Portugalija 7 - 0 Šiaurės Korėja
29' [1 - 0] Raul Meireles
53' [2 - 0] Simao
56' [3 - 0] Hugo Almeida
60' [4 - 0] Tiago
81' [5 - 0] Liedson
88' [6 - 0] Cristiano Ronaldo
89' [7 - 0] Tiago