"Rangers" nusileido autsaideriui © Eurofootball.lt
Sekmadienį Škotijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos vienerios 13-ojo turo rungtynės. Susitiko absoliutus lygos autsaideris „Dundee United“, kuris šios savaitės viduryje nauju treneriu paskyrė Craigą Leveiną, ir jau antrą sezoną iš eilės dažnai buksuojantis Glazgo „Rangers“. Autsaideriai nenuvylė savo naujojo trenerio ir įveikę vienus favoritų rezultatu 2-1 turnyrinėje lentelėje pakilo į priešpaskutinę vietą.

„Dundee United“ 2 – 1 „Rangers“
50‘ [0 – 1] Charlie Adam
77‘ [1 – 1] Garry Kenneth
85‘ [2 – 1] Lee Mair

Pirmieji šiose varžybose galėjo pasižymėti svečiai, kai jau 4-ąją minutę virš vartų smūgiavo Nacho Novo. Po minutės, sekė galingas tolimas komandos kapitono Barry Fergusono smūgis, bet kamuolys pralėkė greta vartų. Realiausios progos įmušti neišnaudojo jau minėtasis N.Novo, kuris po Alano Huttono perdavimo smūgiavo iš vos kelių metrų, bet „Dundee United“ vartininkas Derekas Stillie sugebėjo išgelbėti savo komandą nuo didesnių problemų.

Antrojo kėlinio pradžioje vis dėlto įvarčio nusipelnę „Rangers“ savo tikslą pasiekė. 50-ąją minutę iš aikštės šeimininkų gynėjo kamuolį atėmė Charlie Adamas, kuris atidavė jį į kairįjį kraštą N.Novo, o šis puikiai „pakabino“ kamuolį į baudos aikštelę ir C.Adamui neliko nieko kito, kaip tiesiog galva „sušaudyti“ „Dundee United“ vartų sargą D.Stillie.

Po įmušto įvarčio ir toliau atakavo svečiai iš Glazgo. C.Adamo smūgį iš už baudos aikštelės prieigų pirštų galiukais atrėmė D.Stillie. Atrodė, kad „Rangers“ išlaikys dominavimą ir laimės šias rungtynes, bet aikštės šeimininkai net nesiruošė kelti baltos vėliavos. 77-ąją minutę po Barry Robsono pakelto kampinio galva taikliai smūgiavo „Dundee United“ gynėjas Garry Kennethas, kuriam ir pavyko pakreipti visą mačo eigą.

„Rangers“ žaidėjai kiek pasimetė, o aikštės šeimininkai pajutę, jog gali įveikti savo tituluotuosius varžovus ir toliau puolė, ir jų vargai atsipirko. 85-ąją minutę po Craigo Conway`aus pakelto kamuolio, galva kamuolį į dešinįjį tolimąjį vartų kampą pasiuntė „Dundee United“ gynėjas Lee Mairas, kuris padovanojo savo ekipai istorinę pergalę.

Po šios netikėtos pergalės, kuri buvo pirmoji namuose šį sezoną, Craigo Leveino auklėtiniai su 11 tašku šoktelėjo vienu laipteliu aukštyn ir pakilo į priešpaskutinę 11-ąją vietą. Tuo tarpu vos du kartus iš septynių išvykoje laimėjęs Paulo Le Gueno „Rangers“ pratęsė nesėkmių seriją, ir nesugebėjo pasinaudoti vakar patirtu „Hearts“ kluptelėjimu išliko trečias.

Tiesa, pirmadienį dar bus sužaistos paskutinės 13-ojo turo rungtynės tarp „Inverness“ ir „Aberdeen“ vienuolikių, ir bet kuri komanda pergalės atveju galės nustumti „Rangers“ futbolininkus į ketvirtąją vietą.