"Premier" lygoje suklupo ir "Chelsea", ir "Arsenal" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaisti dar trys 11-ojo turo susitikimai. Netikėtus pralaimėjimus patyrė pirmenybių favoritai iš Londono - "Arsenal" nusileido iš krizės brendančiam "West Ham" klubui, o "Chelsea" dramatiškoje kovoje turėjo pripažinti "Tottenham" pranašumą.

Namie rungtyniavę "West Ham" futbolininkai mačą prieš "Arsenal" pradėjo aktyviai ir bandė pelnyti greitą įvartį, tačiau "kanonieriai" apsigynė ir netrukus darbo turėjo jau šeimininkų vartininkas Robertas Greenas, kuriam 12-ąją minutę jam teko atmušti pavojingą Robino Van Persie smūgį. Į tai "West Ham" atsakė netiksliu Yossi Benayouno bandymu galva po to, kai nesėkmingai bandydamas išmušti kamuolį prarado Jensas Lehmanas.

27-ąją minutę puikios progos neišnaudojo "Arsenal" legionierius iš Čekijos Tomašas Rosicky, po puikaus Thierry Henry perdavimo iššokęs vienas prieš vartininką, tačiau smūgiavęs iš gana toli ir kiek netiksliai.

Situacija kiek aprimo iki antrojo kėlinio vidurio, kuomet 67-ąją minutę emocijų audrą sukėlė teisėjo sprendimas abejotinoje situacijoje neskirti 11 metrų baudinio. Šeimininkų gynėjas Jonathanas Spectoras baudos aikštelėje pargriovė jį suklaidinusį Aleksandrą Hlebą, tačiau arbitras Howardas Webbas nekreipė dėmesio į protestus ir leido žaisti toliau, taip priversdamas "Arsenal" trenerį iš Prancūzijos Arsene'ą Wengerą prisiminti, ko gero, ne vieną anglišką keiksmažodį.

Po kelių akimirkų jau kitoje aikštės pusėje įspūdingas gynėjo Gaelio Clichy žaidimas paskutinę akimirką leido "Arsenal" išsigelbėti nuo šimtaprocentinio įvarčio, kurį būtų pelnęs puikioje situacijoje, maždaug 10 metrų iki vartų, atsidūręs patyręs puolėjas Teddy Sheringhamas.

77-ąją minutę "West Ham" sirgaliams dar kartą teliko tik griebtis už galvų, kuomet vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs Marlonas Harewoodas nesugebėjo pergudrauti puikiai sužaidusio J.Lehmano. Atsakas į tai – tolimas ir stiprus, tačiau šalia virpsto praskriejęs gynėjo Kolo Toure smūgis.

Galiausiai paskutinę pagrindinio laiko minutę įvartis buvo pelnytas - Matthew Etheringtonas kairiajame krašte sužaidė sienele su komandos draugu ir atsikratęs gynėjo globos perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo jau laukė ir tiksliu smūgiu į vartus pasiuntė tas pats M.Harewoodas.

Puolėjui besidžiaugiant įvarčiu įvyko incidentas tarp abiejų ekipų strategų - Alano Pardew ir Arsene'o Wengero. Pastarasis, negalėdamas susitaikyti su iš rankų slystančiomis lygiosiomis, pastūmė kolegą, o nuo rimtesnių nemalonumų jį išgelbėjo tik išskirti susipešusius trenerius atskubėję futbolininkai bei rezervinis teisėjas.

Iškovojęs tik trečiąją pergalę šį sezoną "West Ham" klubas turnyrinėje lentelėje po 11 turų su tiek pat taškų žengia 16-oje vietoje. Tuo tarpu 18 taškų surinkęs "Arsenal" yra sužaidęs tik 10 rungtynių ir užima 5-ąją vietą.

Netruko intrigos ir kitame Londono derbyje tarp "Tottenham" bei "Chelsea". Mačą čempionai pradėjo aktyviai bei netrukus pasiekė pirmąjį ir, kaip paaiškėjo vėliau, paskutinį įvartį šiame mače - saugas Claude'as Makelele nepakartojamu smūgiu iš beveik 30 metrų nepaliko jokių vilčių vartininkui Paului Robinsonui. Įdomu tai, jog prancūzas, Anglijos sostinės ekipai atstovaujantis nuo 2003 metų, pelnė tik antrąjį įvartį šiam klubui karjeroje.

18-ąją minutę padvigubinti rezultatą galėjo Michaelis Ballackas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį pagavo vartininkas. Visgi antrojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo - jau kitos atakos metu, po perdavimo nuo kampinio gairelės, galva pasižymėjo Didieras Drogba. Tiesa, teisėjas Grahamas Pollas ginčytoje situacijoje užfiksavo pražangą ir švieslentėje liko degti tie patys skaičiai - 1-0.

Situacija kardinaliai pasikeitė 25-ąją minutę, kuomet "Tottenham" netikėtai ir, ko gero, ne visai pelnytai išlygino rezultatą - po Jermaino Jenaso perdavimo iš krašto Michaelas Dowsonas dvikovoje nugalėjo Johną Terry ir galva pasiuntė kamuolį į bejėgio portugalo Hilario ginamus vartus.

Įkvėpti sėkmės šeimininkai toliau atakavo ir netrukus galėjo persverti rezultatą, tačiau Dimitaro Berbatovo smūgiuotas kamuolys, rikošetu atšokęs nuo J.Terry, atsimušė į virpstą. Per likusį pirmojo kėlinio laiką progų pasižymėti turėjo abi ekipos, tačiau rezultatas išliko lygus 1-1.

Antrajame kėlinyje sužaidus vos 7 minutes situacija dar kartą apsivertė aukštyn kojom - Robbie Keanas kairiajame krašte suklaidino Khalidą Boulahrouzą ir perdavė kamuolį Aaronui Lennonui, kuris taip pat suklaidino gynėją ir kaire koja antrą kartą nuginklavo Hilario.

Po praleisto įvarčio "Chelsea" sutriko ir šeimininkai galėjo tuo pasinaudoti, tačiau bulgaras D.Berbatovas 64 minutę nesugebėjo įmušti į praktiškai tuščius vartus.

72-ąją minutę čempionų situacija tapo katastrofiška - už antrą geltoną kortelę, gautą po pražangos prieš Didierą Zokorą, aikštę buvo priverstas palikti J.Terry.

Visgi "Chelsea" turėjo keletą galimybių išsigelbėti - 80-ąją minutę Salomono Kolou smūgį atrėmė P.Robinsonas, o 87-ąją minutę šeimininkams nusišypsojo sėkmė, kai visas rungtynes aktyviai žaidęs Arjenas Robbenas stipriu tolimu smūgiu sudrebino vartų skersinį.

Iškovoję kiek netikėtus 3 taškus "Tottenham" futbolininkai turnyrinėje lentelėje pakilo į 11 poziciją, o "Chelsea" su 25 taškais išsaugojo antrąją vietą. Lydere išlieka "Man Utd" komanda, turinti 28 taškus.

Kitame mače Birmingemo "Aston Villa" savo aikštėje 2-0 palaužė "Blackburn". Pirmąjį įvartį 41-ąją minutę po abejotino 11 metrų baudinio pelnė Garethas Barry, o antrojo kėlinio pradžioje persvarą padvigubino Juanas Pablo Angelis.

Sekmadienio rezultatai:

"%c00052" 2 - 1 "%c00042"
15' [0 - 1] Claude Makelele
25' [1 - 1] Michael Dawson
52' [2 - 1] Aaron Lennon

72' iš aikštės pašalintas John Terry ("Chelsea")

"%c00248" 1 - 0 "%c00041"
89' [1 - 0] Marlon Harewood

%c00049" 2 - 0 "%c00056"
41' [1 - 0] Gareth Barry (iš 11 metrų baudinio)
50' [2 - 0] Juan Pablo Angel