Po rungtynių "Spyrio" žaidėjas kaltino dirbtinę dangą (komentarai)

Per paskutines dvejas „SMScredit.lt A lygos“ rungtynes įmušęs 12-ą įvarčių Vilniaus „Žalgiris“ nesumažino apsukų dvikovoje prieš Kauno „Spyrį“. Pirmajame kėlinyje nesugebėję pralaužti svečių gynybinių užtvarų po pertraukos Andro Švrljugos į priekį vedami vilniečiai be atsako įmušė keturis įvarčius, pratęsdami labai rezultatyvią atkarpą čempionate – 4:0 (0:0).

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Svarbiausia - ne įvarčiai, svarbiausia yra pergalė ir trys taškai, ir tas žaidimo lygis. Ar 6:0, ar 4:0, kaip ne kartą esu sakęs, gali ir 8 įmušti, bet turnyro lentelėje gausi tik tai tris taškus. Svarbiausia, kad juos šiandien paėmėme. Pirmas kėlinys nepavyko toks, kokio norėjome, per daug nervuotumo, per daug skubėjimo. Per petrauką žaidėjai nusiramino ir parodė, ką moka. Pagal sukurtas progas ir galimybes rezultatas galėjo būti dar didesnis. J.Wilkas treniruotės metu gavo traumą. Reikėjo pabandyti apšilimo metu, ar galės žaisti. Deja, negalėjo, bet kiti žaidėjai jį labai gerai pakeitė. Mūsų komandoje to ir siekiame, kad žaidėjai suprastų futbolą, suprastų pozicijas, sugebėtų rotuotis ir keistis pozicijomis rungtynių metu. Tai parodo mūsų komandos jėgą, kad bet kuris žaidėjas gali įmušti, bet kuris žaidėjas gali atiduoti perdavimą, bet kuris žaidėjas gali sužaisti toje pozicijoje, kurios reikalauja situacija.“

Andro Švrljuga („Žalgiris“): „Kiekviena pergalė yra gerai, todėl esu patenkintas ir komanda patenkinta. Pirmajame kėlinyje nežaidėme gerai, buvo nervuoti. Nežinau kodėl. Per pertrauką sutarėme, kad turime būtų ramūs, įmušti pirmą įvartį, po kurio viskas pasibaigs. Taip ir buvo. Po įvarčio jie žaidė vis blogiau, o mes - vis geriau. Pasitikėjome savimi ir laimėjome 4:0, nors galėjome įmušti ir daugiau. Nežinau, ar tai geriausios mano rungtynės šį sezoną. Man svarbiausia, kad komanda laimėjo. Esu patenkintas, kad mušu įvarčius. Treneris suteikė galimybę šiandien žaisti labiau priekyje. Esu šioje pozicijoje žaidęs anksčiau, todėl žinau, kaip žaisti, ir tai jūs galėjote matyti, kad galiu ten žaisti.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Pirmas kėlinys gavosi neblogas. Antrojo kelinio pradžioje turejome tikrai neblogą progą, galėjome įmušti. Kai kurie mūsų žaidėjai turbūt netiki, kad gali žaisti prieš Vilniaus „Žalgirį“ ir gali pasiekti teigiamą rezultatą. Reikės su jais kalbėtis, kaip reikės žaisti dar dvejas rungtynes šiais metais. Antrajame kėlinyje dirbtina danga padarė savo. Matėme ir kojų raumenis pradėjo traukt, kai kurie patys pasiprašė keitimo. Kai atsiranda nuovargis, tie žaidėjai, kurie išeina po keitimo, nesustiprina mūsų žaidimo, o, atvirkščiai, dar daugiau atsiranda problemų. Pirmas įvartis įkrito po kampinio. Kai praleidi įvartį prieš stipresni varžovą, tikėjimas tuo, kad gali pasiekti teigiamą rezultatą, išnyksta. Tolimesni įvarčiai - pasekmė to, kad mūsų žaidėjai šiek tiek sustojo, šiek tiek mažiau turėjo tikėjimo.“

Paulius Daukša („Spyris“): „Šiai dienai „Žalgiris“ visoms komandoms yra įkandamas varžovas ir su juo žaisti galima. Gal pritrūksta koncentracijos. Šiandien labai daug davė įtakos tai, kad mes treniruojamės ant natūralių dangų, o čia - dirbtinė. Aišku, visiems sąlygos - lygios, bet pabaigoje pasijautė, kad visa komanda pasėdo ir tai atsiliepė rezultatui. Pirmas kėlinys buvo 0:0. Fizinis nuovargis pasijautė. Man pradėjo traukti koją ir kitiems, kaip kalbėjome po rungtynių, buvo labai sunku. Atsiliepė ir tai, kad labai daug rungtynių ir tos dirbtinės dangos. Dangų skirtumas labai jaučiamas. Autoritetai nežaidžia, žaidžia žaidėjai. Kiekvienos rungtynės prasideda 0:0, kiekvienas rungtynes galima laimėti. Nesvarbu, prieš ką žaidi.“