P.Lukšio dublis atnešė pergalę "Ekranui" © Eurofootball.lt
Šeštadienį NFKA A Lygos dešimtojo turo rungtynėse Panevėžio "Ekranas" namuose iškovojo dramatišką pergalę 2-1 prieš "Šiaulius", nors po pirmojo kėlinio atsilikinėjo vienu įvarčiu. Tikru rungtynių didvyriu tapo antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Povilas Lukšys, kuris iš pradžių išlygino rezultatą, o paskutinę pridėtinio laiko minutę išplėšė pergalę panevėžiečiams.

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 950 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
Panevėžio "%c00033" 2 - 1 "%c00222"
43` [0 - 1] Inters Kirchners
49` [1 - 1] Povilas Lukšys
90+2` [2 - 1] Povilas Lukšys

"Ekranas": Stefanovič; Paulauskas, Gleveckas, L.Klimavičius, Skroblas; Bička (68' Šidlauskas), Galkevičius, Savėnas, Pogreban; Varnas (46' Lukšys), Kavaliauskas

"Šiauliai": G.Arlauskis; Lapeikis, Lunskis, E.Žukauskas, Oriol; Kirchners, Juodeikis, Zabara (84' Timinskas), M.Lukoševičius; Butavičius (60' Šilėnas), Raskov (88' Tsiganenko)

Jau pirmąją minutę priešininkų vartus atakavo Vitalijus Kavaliauskas. Progą pelnyti įvartį 6-ąją minutę turėjo ir Dainius Gleveckas, tačiau galva smūgiuotas kamuolys nuskriejo už vartų.

„Šiaulių“ žaidėjų Gedimino Butavičiaus ir Aleksandr Zabara smūgius sėkmingai atrėmė panevėžiečių vartininkas Bogdan Stefonovič. Apie 18-ąją žaidimo minutę ypač pavojingą svečių ataką sustabdė gynėjas Linas Klimavičius - vienas iš baudos aikštelėje buvusių „Šiaulių“ žaidėjų suskubo prie „Ekrano“ vartininko atmušto kamuolio, bet jaunasis gynėjas apsaugojo tuščius vartus, tolyn numušdamas priešininko pasiųstą kamuolį.

Sužaidus pusvalandį iki įvarčio nedaug pritrūko Mantui Savėnui: iš daugiau nei 30 metrų spirtas baudos smūgis atsimušė į skersinį. Jau po kelių minučių, po komandos kapitono pakelto kampinio, dar vieną progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Dainius Gleveckas. Priešininkų vartus bandė atakuoti ir Dominykas Galkevičius, bet jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

43-iąją minutę „Šiaulių“ komanda išnaudojo „Ekrano“ gynybos klaidą ir išsiveržė į priekį. B.Stefanovičius lietė tolimą Intaro Kirchnero smūgį, bet kamuolys perskriejo per vartininką ir, nors jis bandė vytis, įriedėjo į „Ekrano“ vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje ekraniečiai iš karto pradėjo atakuoti priešininkų vartus. Po keitimo aikštelėje pasirodęs Povilas Lukšys jau po kelių minučių sulaukė gero perdavimo iš M.Savėno ir išlygino rezultatą. Po šio įvarčio "Ekranas" daugiau atakavo, tuo tarpu svečiai bandė atsakyti kontratakomis.

„Ekrano“ žaidėjai nenuleido rankų ir žūtbūt stengėsi iškovoti pergalę. „Šiaulių“ vartininkas atrėmė Deimanto Bičkos smūgį, buvusio "Šiaulių" saugo Andriaus Šidlausko pasiųstas kamuolys praskriejo virš vartų, dar vienas Povilo Lukšio bandymas pelnyti įvartį galva buvo nesėkmingas.

Didžiausia grėsmė ekraniečiams buvo iškilusi 51-ąją susitikimo minutę, bet Viktoro Raskovo, prieš kelias minutes iš arti smūgiavusio virš vartų, iš arti metrų galva muštą kamuolį sugavo B.Stefanovičius.

Paskutinėmis rungtynių minutėmis abi komandos stengėsi išplėšti pergalę, tad kurti atakas stengėsi tiek vieni, tiek kiti. Tačiau sėkmė nusišypsojo panevėžiečiams - po M.Savėno baudos smūgio vartų link trečiąjį savo įvartį šį sezoną pelnė P.Lukšys.