Olandijos lyderių dvikovą laimėjo "PSV" © Eurofootball.lt
Savaitgalį Olandijos „Eredivisie“ čempionate buvo sužaisti 12-ojo turo susitikimai. Principingiausią dvikovą tarp „Ajax“ ir „PSV“ laimėjo futbolininkai iš Eindhoveno, tuo tarpu „AZ“ sutraiškė „Heracles“, „Feyenoord“ ašuonių įvarčių trileryje nugalėjo „Willem“ ekipą, „Twente“ sumindė „Groningen“, autsaiderių dvikovą laimėjo „Sparta“, „Witesse“ palaužė „Utrecht“, o trys mačai baigėsi lygiosiomis 1-1.

Penktadienį Olandijos pirmenybių 12-asis turas prasidėjo rungtynėmis tarp Bredos „NAC“ ir „Heerenveen“. Svečiai įsiveržė į priekį jau 5-ąją minutę, kai devintąjį savo įvartį čempionate pelnė „Heerenveen“ atakų lyderis Alfonso Alvesas. Atrodė, kad „Heerenveen“ iškovos taip norimą pergalę svečių arenoje, bet viskas žlugo 81-ąją minutę, kai lygiąsias išplėšė „NAC“ žaidėjas Edwinas de Graafas.

Šeštadienį buvo sužaistos dar trejos varžybos. Triuškinančią pergalę Alkmaare iškovojo vietos „AZ“, kuris be gailesčio sudorojo „Heracles“ klubą. Varžovų triuškinimas prasidėjo 2-ąją minutę, kai aikštės šeimininkus į priekį išvedė Stijnas Schaarsas. Įpusėjus pirmajam kėliniui persvarą taikliu baudos smūgiu padvigubino Demy de Zeeuwas.

Vis dėlto „AZ“ to buvo maža ir antrojo kėlinio pabaigoje jie tiesiog palaidojo „Heracles“ vienuolikę. Buvęs „Rangers“ puolėjas Shota Arveladze įvartį įmušė 81-ąją minutę, o po dar septynių jis pridėjo ir antrąjį savo įvartį. 90-tą minutę „vinį“ į „Heracles“ „karstą“ įkalė Denny Koevermansas.

Roterdame „Excelsior“ susikovė su Nijmegeno „NEC“. Šiame mače įvarčiai buvo įmušti per paskutiniąsias minutes. 91-ąją minutę savo komandą į priekį išvedė „NEC“ saugas Ferne Snoylas, bet praėjus vos dviem minutėms į svečių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo Marinus Dijkhuizensas. Tiesa, „Excelsior“ komanda privalėjo mačą baigti 10-yje, kai 84-ąją minutę už antrąją geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Sebastianas Steuras.

Paskutinėse tos dienos varžybos ginklus surėmė Kerkradės „Roda“ ir Valvijko „RKC“. 19-ąją minutę dėka Adilo Ramzi įvarčio „Roda“ buvo įsiveržę į priekį, bet antrojo kėlinio viduryje persvarą atstatė „RKC“ puolėjas Ricky van der Berghas.

Sekmadienį centrinė kova buvo nukreipta į Amsterdamą, kur pirmenybių lyderis „Ajax“ priėmė čempionų titulą ginantį Eindhoveno „PSV“. Pirmajame kėlinyje ekipos neįrodė pilnos savo jėgos, todėl į pertrauką išėjo ilsėtis rezultatui esant 0-0. Užtat 63-iąją minutę po Edisono Mendezo pakelto baudos smūgio galva į tolimąjį vartų kamuolį nukreipė „PSV“ saugas Tommy Simonsas, kuris nepaliko jokių šansų „Ajax“ vartų sargui Maartenui Stekelenburgui.

Bet „Ajax“ nesiruošė taip lengvai pasiduoti ir po Kennetho Perezo perdavimo kulniuku iš už baudos aikštelės prieigų smūgiavo vienas komandos lyderių Wesley Sneijderis, tačiau kamuolys pralėkė visiškai greta „PSV“ vartininko Heurelho Gomeso vartų. Savo šanso padvigubinti rezultatą neišnaudojo „PSV“ ir Dramblio Kaulo Kranto puolėjas Arouna Kone, kuris po Phillipo Cocu perdavimo prasimetęs kamuolį pataikė į virpstą. Bet svečiai privalėjo mačą baigti mažumoje, kadangi už laiko tempimą antrąją geltoną kortelę gavęs rezultatyvaus perdavimo autorius E.Mendezas buvo išvytas iš aikštės.

Bet tai nesutrukdė „PSV“ nugalėti pagrindinius savo konkurentus ir po ilgos pertraukos vėl karaliauti turnyrinės lentelės viršūnėje, nustumdami „Ajax“ į 2-ąją poziciją.

Spalvingiausias mačas įvyko Enschede, kur šeimininkai „Twente“ susitiko su „Groningen“. 16-ąją mačo minutę pirmąjį įvartį įmušė „Twente“ atakų lyderis Blaise`as N‘Kufo, pasižymėjęs nuo 11 metrų žymos. Bet po šešių minučių rezultatas tapo lygus -šeimininkų vartininką nuginklavo Goranas Lovre. Tai buvo viskas, ką parodė šiose varžybos svečiai. Toliau rungtynėse dominavo ir įvarčius mušė tik „Twente“ futbolininkai. Pirmojo kėlinio pabaigoje savo komandos persvarą atstatė Kennedy Bakircioglu.

Antrojo kėlinio pradžioje tas pats K.Bakircioglu įmušė trečiąjį „Twente“ klubo įvartį. Sužaidus dar apie 20 minučių antruoju įvarčio pasižymėjo B.N‘Kufo. Nuo tada „Groningen“ pasimetė ir pilnai atidavė iniciatyvą į „Twente“ žaidėjų rankas. Likus žaisti vos penkias minutes Luke`as Wilkshire`as pelnė dar vieną įvartį, o po keturių minučių įvarčio autoriumi buvo paskelbtas Sergio Zijleris, kuris dar po minutės galutinai pažemino „Groningen“. Galutinis rezultatas 7-1.

Kitame, taip pat aštuonių įvarčių trileryje tarpusavyje susitiko Tilbutgo „Willem“ ir Roterdamo „Feyenoord“. Svečiai per kiek mažiau nei valandą susikrovė trijų įvarčių pranašumą: 10-ąją minutę pasižymėjo Steinas Huysegemsas, 33-iąją – Danny Buijsas, o 54-ąją Joonas Kolkka.

Tačiau aikštės šeimininkai po sunkios pradžios nepalūžo ir tučtuojau po minutės rezultatas tapo 3-1, kai Thomas Baelum nuginklavo „Feyenoord“ vartų sargą Henką Timmerį. Po penkių minučių rezultatą iki minimumo sušvelnino Iwanas Redanas.

Vis dėlto tai nebuvo „Willem“ diena šiose varžybose. 61-ąją minutę J.Koolka įmušė ketvirtąjį įvartį, o po šešių minučių visas viltis išlyginti rezultatą panaikino antrasis tikslus D.Buijso šūvis. Tačiau šeimininkai nenorėjo dar kelti baltos vėliavos ir 75-ąją minutę Anouras Hadouiras tiksliu smūgiu padarė rezultatą 5-3.

Be to, po minutės už žaidimą ranką iš aikštės buvo pašalintas „Feyenoord“ žaidėjas Dwightas Tiendalli, bet kiekybine persvara nesugebėjęs pasinaudoti „Willem“ patyrė dar vieną nesėkmę, tuo tarpu „Feyenoord“ šventė labai svarbią pergalę.

Arnheme „Vitesse“ po sunkios kovos vis dėlto palaužė „Utrecht“ ekipos pasipriešinimą. Jau 7-ąją susitikimo minutę „Vitesse“ ekipa įsiveržė į priekį, o pasižymėjo Etienne`as Asajas. 26-tą minutę Onuras Kaya padvigubino savo komandos pranašumą. Antrojo kėlinuko pradžioje Sebastianas Sansoni įmušė trečiąjį įvartį. Aikštės šeimininkai atsipalaidavo, o tuo puikiausiai pasinaudojo „Utrecht“.

71-ąją minutę Peteris Kopteffas išgelbėjo „Utrecht“ nuo gėdingo pralaimėjimo. Po penkių minučių Robinas Nelisse`as pelnęs antrąjį įvartį privertė kiek pasinervinti „Vitesse“. Bet visos viltys sužlugo 81-ąją minutę, kai už paskirtą 11 metrų baudinį į „Utrecht“ vartus, savo varžovus nuskriaudė Danko Lazovičius.

Kitoje čempionato autsaiderių dvikovoje paskutinis žengiantis Roterdamo „Sparta“ sužaidė su artimiausiu priešininku „Den Haag“ ekipa iš Haagos miesto. Įvarčio žiūrovams prireikė laukti augiau negu pusvalandį, kai 40-ąją minutę sirgalius nuo tribūnų kėdžių pakėlė tikslus Yuri Rose`o smūgis. Antrojo kėlinio pabaigoje rezultatas tapo lygus. Tai 79-tą minutę padarė „Den Haag“ žaidėjas Kristofferis Weckstromas. Jau per teisėjo pridėtą laiką pergalę „Sparta“ vienuolikei padovanojo Danny Schenkelis.