Nesėkminga diena Lietuvos klubams © Eurofootball.lt
Šeštadienį Vilniuje ir Ventspilyje buvo žaidžiamos Baltijos Futbolo Lygos rungtynės. Lietuvos klubams sekėsi skirtingai: vicečempionai Panevėžio "Ekranas" Ventspilyje net 3-0 pralaimėjo Latvijos čempionams "Ventspils", o Vilniaus "Žalgiris" sostinės "Sportimos" manieže be įvarčių sužaidė su Latvijos vicečempionais Liepojos "Metalurgs".

"Žalgiris" 0 - 0 "Metalurgs"

55` Raimondas Vilėniškis ("Žalgiris") pašalintas iš aikštės

„Žalgiris“: Šetkus; Choruži, Steško, Ngapunu, Aleksa; Bursuc, Vilėniškis, Poderis, Lemežis; Morinas (89' Puotkalis), Mižigurskis (90' Romašovas).

„Metalurgs“: Spole; Zirnis, Klava, Ivanovs, Surnins; Kečs, Petrenko, Tamošauskas, Kalonas; Astrauskas, Karlsons.

Labai įdomios rungtynės vyko Vilniuje, kur Armino Narbekovo treniruojamas "Žalgiris" susitiko su jo buvusio trenerio Benjamino Zelkevičiaus vadovaujamu "Metalurgs".

Pirmasis kėlinys prasidėjo nuo žvalgybos, pradžioje kiek daugiau kamuolį kontroliavo žalgiriečiai, bet po to žaidimas išsilygino ir tapo atviras.

23 min. pirmąją pavojingą progą susikūrė svečiai, kai vienas prieš vartininką Ernestą Šetkų pabėgo Jevgenijus Ketsas, tačiau smūgiavo greta vartų. Netrukus „Žalgirio“ gynėjas Bertranas Ngapunu tiksliu perdavimu į labai patogią situaciją išvedė Igorį Moriną, tačiau paskutiniu metu kamuolį jam išmušė gynėjai.

Pakėlus kampinį, iš toli grėsmingai smūgiavo Iulianas Bursucas, bet kamuolys praskriejo šiek tiek virš skersinio.

30 min. po I.Bursuco perdavimo iš krašto I.Morinas laisvas galva smūgiavo tiesiai į vartininką Viktorą Spolę.

„Metalurgs“ taip pat nesnaudė. Vienoje atakoje Tomas Tamošauskas iš toli mušė visai šalia virpsto, o netrukus lietuvio iš krašto perduotas kamuolys taip ir nepaliestas praskriejo skersai „Žalgirio“ vartų.

Kėliniui einant į pabaigą abi komandos apsikeitė įvarčiais, tačiau tai padarė iš nuošalės.

Antrojo kėlinio pradžioje antroji geltona kortelė buvo parodyta „Žalgirio“ saugui Raimondui Vilėniškiui. Ši netektis nepalaužė žalgiriečių – jie ir toliau grasino varžovų vartams, tiesa, kartais neapdairiai sužaidus gynėjams, praleisdavo pavojingas kontratakas.

Realiausią progą Vilniaus futbolininkai išsiveržti į priekį turėjo 90 min., bet ant baudos aikštelės linijos kamuolį gavęs Eimantas Poderis smūgiavo labai netiksliai.

Tuo tarpu paskutinėmis susitikimo akimirkomis „Metalurgs“ galėjo išplėšti pergalę, kai Mindaugo Kalono smūgiuotas kamuolys atsimušė į vieną virpstą, o po to – ir į kitą.

Pasibaigus pirmajam ratui, visos trys C grupės komandos, tarp jų ir Talino „Levadia“, yra surinkusios po 2 taškus.

"Ventspils" 3 - 0 "Ekranas"
3` [1 - 0] Vits Rimkus
19` [2 - 0] Igors Slesarčuks
23` [3 - 0] Vits Rimkus

"Ventspils": Vanins; Ndeki, Kačanovs, Sokolskis, Kosmačovs (55' Lazdinš); Dubenskiy, Zangareev (46' Gončars), Krjauklis, Rimkus; Slesarčuks, Zizilevs (78' Mysikovs)

"Ekranas": Stefanovič; Skroblas, L.Klimavičius, Gleveckas, Paulauskas; Bička, Tomkevičius, Galkevičius (46' Varnas), Savėnas, Pogreban (69' Petrauskas); Lukšys (75' Saulėnas)

Tuo tarpu "Ekranas" rungtynes pralaimėjo per pusę pirmojo kėlinio - jau trečią minutę lietuvių kilmės Latvijos rinktinės puolėjas Vitas Rimkus baudos smūgiu išvedė "Ventspils" į priekį.

Po šešiolikos minučių Igoris Slesarčukas tiksliai į vartus nukreipė Michailo Zizilevo perduotą kamuolį, o dar po keturių minučių V.Rimkus, sulaukęs dar vieno perdavimo iš I.Zizilevo, išbėgo vienas prieš vartininką ir sėkmingai jį pergudravo.

Nesėkmingo starto palaužti panevėžiečiai taip ir neatsigavo, tad "Ventspils" šventė triuškinančią pergalę.