Lyderiai barstė taškus Anglijos čempionate © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos šešerios XIV turo rungtynės.

Vienodai nesėkmingai diena susiklostė abiems lyderiams - Londono "Chelsea" bei "Liverpool" klubams. Ir Luizo Felipe Scolari, ir Rafaelio Benitezo auklėtiniai savose aikštėse nesugebėjo įveikti į pirmąjį aštuntunką nepatenkančių komandų.

Trečiąjį kartą iš keturių pastarųjų "Stamford Bridge" stadione pergalės nepatyrusi "Chelsea" vienuolikė šį vakarą nesugebėjo pralaužti "Newcastle" gynybos - mačas baigėsi 0-0.

Londono komanda nuo pat pradžių atakavo, o pirmąją progą turėjo Frankas Lampardas, bet jo smūgį galva atrėmė puikiai sužaidęs vartininkas Shay'us Givenas.

Netrukus Florentui Malouda pritrūko jėgų smūgiui po puikaus reido į baudos aikštelę. 31 minutę puikaus šanso neišnaudojo gynėjas Ashley Cole'as, nesėkmingai mušęs galva po Jose Bosingwos perdavimo.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje pasiųsti varžovus į nokdauną galėjo Branislavas Ivanovičius. Visgi serbas po Lampardo baudos smūgio taipogi galva smūgiavo kiek netiksliai.

Po didžiosios pertraukos kamuolys galiausiai atsidūrė "Newcastle" vartų tinkle, bet Joe Cole'o smūgis nebuvo įskaitytas, mat teisėjai užfiksavo Anelkos nuošalę.

62 minutę kilo emocijų banga, kai kamuolį gaudęs Givenas krito praktiškai ant vartų linijos. Nepaisant visų "Chelsea" futbolininkų skundų, arbitrai užfiksavo, kad kamuolys linijos nekirto.

"Newcastle" varžovų aikštės pusėje praktiškai nieko nesukūrė, bet gali didžiuotis puikiu žaidimu gynyboje, leidusiu iškovoti svarbų tašką.

"Fulham" pasipriešinimo palaužti nesugebėjo ir "Liverpool" - dvikova "Anfield" stadione baigėsi taip pat be įvarčių.

Pirmasis kėlinys vyko apylygiai - nors 'raudonieji' bandė primesti savo žaidimą, "Fulham" ne tik sėkmingai gynėsi, bet ir retkarčiais pavojingai atakuodavo.

Smūgiais Pepe Reinos budrumą tikrino saugas Jimmy Bullardas bei puolėjas Andy Johnsonas, bet abukart puikiai sužaidęs ispanas gelbėjo savo komandą.

Geriausią "Liverpool" progą niekais pavertė savo žaidimo niekaip neatrandantis puolėjas Robbie Keane'as. Airis po rikošeto iššoko vienas prieš vartų sargą Marką Schwarzerį ir, nors turėjo pakankamai laiko, pasirinko patį blogiausią variantą - smūgį tiesiai į vartininką.

Antrajame kėlinyje "Liverpool" pranašumas nekėlė abejonių, tačiau Londono ekipos gynyba atsilaikė. Arti tikslo buvo Fernando Torresas ir Dirkas Kuytas, visgi jų bandymus atrėmė Schwarzeris.

Dar vieąn skaudžią nesėkmę patyrė krizę išgyvenanti Londono "Arsenal" ekipa, išvykoje net 0-3 pralaimėjusi "Man City".

Pirmajame kėlinyje komandoms atakuoti sekėsi sunkiai - perdavimai buvo netikslūs, futbolininkai daug klydo, todėl atrodė, jog artėjama prie pertraukos be įvarčių. Tačiau viskas apsivertė aukštyn kojom 45 minutę, kai po Gaelio Clichy klaidos pasižymėjo puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Stephenas Irelandas.

Po pertraukos "Man City" žaidime atsirado greitis, kūryba, o visam šou dirigavo brangiausias visų laikų Anglijos čempionato žaidėjas Robinho.

Ir jau 56 minutę tai virto antruoju įvarčiu - po puikaus Shauno Wrighto Phillipso perdavimo vienas prieš Manuelį Almunią iššokęs brazilas techniškai kilstelėjo kamuolį prieš išbėgantį vartininką ir padvigubino savo komandos pranašumą.

Netrukus brazilas pelnė ir antrąjį savo įvartį, tačiau šis nebuvo įskaitas, mat teisėjas užfiksavo nuošalę.

Bet tai puolėjo nesustabdė - netrukus jis vėl buvo paliktas vienas prieš Almunią. Visgi šį sykį Robinho smūgis nebuvo stiprus ir kamuolį nuo vartų linijos spėjo atmušti Johanas Djourou.

Netrukus Brazilijos rinktinės narys turėjo palikti aikštę dėl nedidelės traumos, bet tai "Arsenal" gyvenimo nepalengvino.

Tiesa, 'kanonieriai' turėjo galimybių pakovoti dėl bent taško, tačiau Nicklas Bendtneris smūgiavo tiesiai į Joe Hartą, o Robinas van Persie pelnė įvartį pažeisdamas taisykles, todėl rezultato tai nepakeitė.

Ir 19-metis "Man City" puolėjas Danielis Sturridge'as prieš pat finalinį teisėjo švilpuką įkalė paskutinę vinį į Arsene'o Wengero auklėtinių karstą, realizuodamas savo paties uždirbtą 11 metrų baudinį - 3-0.

Visi šeštadienio rezultatai:

"Man Utd" 0 - 0 Birmingemo "Aston Villa"

Londono "Chelsea" 0 - 0 "Newcastle"

"Liverpool" 0 - 0 Londono "Fulham"

"Man City" 3 - 0 Londono "Arsenal"
45' [1 - 0] Stephen Ireland
56' [2 - 0] Robinho
90' [3 - 0] Daniel Sturridge (iš 11 metrų baudinio)

"Middlesbrough" 1 - 3 "Bolton"
8' [0 - 1] Gretar Rafn Steinsson
10' [0 - 2] Matthew Taylor
77' [1 - 2] Emanuel Pogatetz
78' [1 - 3] Johan Elmander

"Portsmouth" 2 - 2 "Hull"
20' [1 - 0] Peter Crouch
54' [1 - 1] Michael Turner
63' [2 - 1] Glen Johnson
89' [2 - 2] Noe Pamarot (į savus vartus)

"Stoke" 1 - 0 "West Bromwich"
84' [1 - 0] Mamady Sidibe