LFF taurė: "Stumbras" susitvarkė su atgimstančiu Panevėžio klubu

Kauno „Stumbro“ futbolininkai šeštadienį Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės aštuntfinalio rungtynėse rezultatu 2:0 (0:0) įveikė Pirmos lygos „Panevėžio“ klubą ir užsitikrino vietą turnyro ketvirtfinalyje. Įvarčius nugalėtojams pelnė Rimvydas Sadauskas ir Giorgio Russo.

Kauniečių startinėje sudėtyje, lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, įvyko du pasikeitimai. Nuo pirmųjų minučių aikštėje pasirodė Nerijus Mačiulis ir krašto saugas Klaudijus Upstas.

Susitikimą kauniečiai pradėjo itin aktyviai, spausdami varžovus jų aikštės pusėje ir drąsiai žaisdami atakoje. Devintąją minutę Klaudijus Upstas atliko labai pavojingą smūgį po gero Abdulo Basito perdavimo, tačiau su šiuo smūgiu susitvarkė „Panevėžio“ vartininkas Marius Suvaizdis.

21-ąją minutę galva po P. Kotovo pakelto kampinio pavojingai į vartų plotą smūgiavo A. Kore, tačiau vartų sargas ir vėl buvo savo vietoje. Prabėgo vos penkios minutės, kai iškilo dar vienas rimtas pavojus – N. Mačiulis protingai paliko kamuolį Abdului Basitui, kuris galingai šovė virš vartų.

„Stumbras“ pirmajame kėlinyje visiškai neutralizavo Mantą Savėną, kuriam nebuvo suteikta jokios laisvės. Tai leido kauniečiams visiškai valdyti ne tik aikštės vidurį, bet ir visą žaidimą. Tiesa, varžovai gynėsi pasiaukojančiai ir nerizikuodavo – bent kiek pavojingesnėse situacijose tiesiog mušdavo kamuolį už aikštės ribų.

Kėlinio pabaigoje sekė keletas aštresnių perdavimų iš kraštų. Ypatingai aktyviai dešinėje rungtyniavo K. Upstas, nuolat kėlęs vėją, tačiau perdavimų niekam uždaryti taip ir nepavyko, tad ilsėtis komandos išėjo esant lygiam rezultatui 0:0.

Antrąją mačo dalį „Stumbras“ pradėjo uraganiškai. 48-ąją minutę Abdulas Basitas atliko gerą perdavimą A. Kore, kuris iš patogios situacijos šovė virš vartų, tačiau 52-ąją minutę kamuolys vis tik atsidūrė vartuose. Po Aino Bareikio pakelto kampinio galva kamuolį į vartus pasiuntė Rimvydas Sadauskas – 1:0!

Labai aktyviai į žaidimą įsiliejo dar pirmojo kėlinio pabaigoje aikštėje pasirodęs G. Russo. Būtent jis 55-ąją minutę idealiu perdavimu surado puolėją A. Kore, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau kiek uždelsė su smūgiu ir paskutinę akimirką kamuolį blokavo gynėjas.

Žaidimas ir toliau vyko į vartus. Kartą pavojingai į vartus smūgiavo Abdulas Basitas, dar du kartus kiek šalia vartų mušė Nerijus Mačiulis.

65-ąją minutę treneris Mariano Barreto į aikštę išleido ir jaunąjį Naurį Petkevičių, puolimo smaigalyje pakeitusį A. Kore.

Kuo labiau artėjo rungtynių pabaiga, tuo daugiau dėmesio panevėžiečiai skyrė atakai, taip suteikdami kauniečiams dar daugiau erdvių atakai.

Tiesa, ir toliau pavojingiausios progos kilo būtent prie „Panevėžio“ vartų. Štai 79-ąją minutę labai arti tikslo buvo G. Russo, tačiau jo į dešinį vartų kampą smūgiuotą kamuolį pirštų galais ištraukė M. Suvaizdis, nors aukštis vartininkui ir nebuvo labai patogus.

Susitikimo pabaigoje aštriai iš eigos smūgiavo K. Eriba, tačiau vartininkas ir vėl žaidė patikimai. Kiek vėliau sekė trijų kampinių prie šeimininkų vartų serija. Arčiausiai tikslo čia buvo L. Artimavičius, galva smūgiavęs šalia kairiojo vartų virpsto.

87-ąją minutę intrigai buvo padėtas taškas. G. Russo idealiu perdavimu išvedė prieš vartininką jaunąjį N. Petkevičių. Šis, pamatęs, jog vartininkas išėjęs iš vartų, pabandė kamuolį į vartus pasiųsti techniškai perkeldamas kamuolį, tačiau šis atsimušė į skersinį. Laimei, pirmasis prie jo suskubo pats G. Russo, įmušęs jau į tuščius vartus - 2:0!

Per likusį laiką rezultatas nepakito ir M. Barreto auklėtiniai pelnytai žengė į LFF taurės ketvirtfinalį.

„Stumbras“: R. Broetto, A. Bareikis, L. Artimavičius (M. Radžiukynas 89'), R. Sadauskas, P. Kotovas, T. Snapkauskas, Abdulas Basitas, N. Mačiulis (V. Armanavičius 75‘), C. Alexas (G. Russo 42‘), K. Upstas (K. Eriba 58‘), A. Kore (N. Petkevičius 64‘).