"Levadia" pergalė Čempionų lygos pirmajame etape © Eurofootball.lt
UEFA Čempionų lygos kvalifikacinėse varžybose antradienį ir trečiadienį sužaisti pirmieji susitikimai. Svarbų žingsnį antrojo etapo link žengė Talino "Levadia" su dviem lietuviais, Latvijos ir Baltarusijos čempionai patyrė nesėkmes, o įspūdingiausias pergales iškovojo bosnių ir islandų klubai.

"Levadia" Makedonijoje susitiko su Prilepo "Pobeda" klubu ir nugalėjo po vienintelio Konstantino Nahko įvarčio 54 minutę. Šeimininkai dar baigė rungtynes dešimtyje, nes iš aikštės už pražangą prieš Vitoldą Čepauską buvo pašalintas Neboiša Stoikovičius. V.Čepauskas žaidė nuo 65 minutės, o kitas lietuvis Marius Dovydėnas mačui registruotas nebuvo.

Čempionų lygoje debiutuojantis "Ventspils" išvykoje turėjo rezultatu 2-3 pripažinti pranašumą mače prieš Velso klubą "The New Saints", kuriam tai buvo pirmoji pergalė Europos turnyre. Dar nesėkmingiau rungtynės Kipre susiklostė kaimyninės Baltarusijos čempionui Borisovo BATE, kuris 0-2 nusileido Nikosijos APOEL.

Įspūdingiausias pergales iškovojo net 6-0 Maltos "Marsaxlokk" sutriuškinęs Bosnijos ir Hercegovinos "Sarajevo" bei islandų "Hafnarfjördur", kuris "salų derbyje" 4-1 įveikė Farerų salų Toršauno "HB".

Tarp pirmo etapo pirmųjų susitikimų staigmenų - taikiai pasibagęs mačas tarp Šiaurės Airijos Belfasto "Linfield" ir švedų Boraso "Elfsborg" bei Azerbaidžano klubo Lankarano "Khazar" ir praėjusį sezoną Panevėžio "Ekraną" sutriuškinusio kroatų Zagrebo "Dinamo" lygiosios.