"Kaunas" pergale prieš "Vilnių" susigrąžino lyderio poziciją © Eurofootball.lt
Paskutinėse Lietuvos čempionato 21 turo rungtynėse Vilniuje vietos "Vilnius" susitiko su "Kauno" klubu. Pergalę prieš praretėjusią sostinės ekipą iškovojo ir lyderio poziciją susigrąžino nugalėtojų titulą ginantis "Kaunas".

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 500 žiūrovų
"%c00140" 0 – 2 "%c00030"
36' [0 - 1] Mindaugas Grigalevičius
73' [0 - 2] Mindaugas Grigalevičius

"Vilnius": Valius; Marcio, Rodnei, Erasmo, Freidgeimas; Breikštas (46' Radavičius), Andreson, Paulinho, Eliošius; Skrockas (46' Muller), Zagurskas

"Kaunas": Kello; Kunevičius, Bagužis, Fridrikas (46' Valkanov), Činikas; Pehlič (64' Rimkevičius), Kvaratskhelia, Mrowiec, Ledesma (46' Zubavičius), Screpis; Grigalevičius

Penktą vietą "A lygoje" užimančio "Vilniaus" vyriausiasis treneris prieš mačą turėjo nemažai problemų rinkdamasis sudėtį - dėl traumų mačą praleido gynėjas Darius Artiomovas, saugas Vytautas Lukša ir puolėjas Aivaras Laurišas, taip pat disvalifikuotas puolėjas Kleyras, o pasveikęs Mulleris kartu su Ramūnu Radavičiumi susitikimą pradėjo tarp atsarginių.

Vilniečių atakuojančias pajėgas šį kartą sudarė žaidėjai iš jaunimo komandos. Puolime žaidė Gediminas Strockas ir Eivinas Zagurskas, o saugų linijos kraštuose - Algirdas Breikštas ir Tadas Eliošius. Kairiojo gynėjo poziciją užėmė brazilas Marcio.

Savų pasikeitimų įvyko ir "Kauno" gretose. Iš Čempionų lygos pasitraukę Lietuvos čempionai neteko į Edinburgo "Hearts" išvykusių saugo Audriaus Kšanavičiaus ir puolėjo Ričardo Beniušio, mačui taip pat buvo neregistruoti gynėjai Nerijus Radžius ir Pascalis Mendy, kurie veikiausiai taip pat išvyko į Škotijos klubo peržiūrą. Tribūnose susitikimą stebėjo ir gruzinas Nukri Mančkava.

Gynybos viduryje gana netikėtai pasirodė jaunasis Mantas Fridrikas, į saugų liniją buvo pastumtas Adrianas Mrowiecas, o šio vietą dešiniame gynybos krašte užėmė Marius Činikas. Pirmą kartą Lietuvos pirmenybėse aikštėje pasirodė argentinietis saugas Fernando Screpis ir vartininkas iš Slovakijos Marianas Kello.

Jau penktą mačo minutę arti įvarčio buvo aikštės šeimininkai, tačiau po Andresono galingo šūvio iš maždaug 30 metrų kamuolys sudrebino "Kauno" vartų skersinį. Netrukus pavojingu išpuoliu atsakė Rafaelis Ledesma, bet "Vilniaus" gynėjams pavyko sutrukdyti brazilo smūgiui.

10 minutę po Marcio perdavimo iš krašto kamuolio baudos aikštelėje vos nepasiekė sostinės klubo gynėjas Rodnei.

Po minutės jau atakavo kauniečiai, kurie turėjo nuostabų šansą išsiveržti į priekį - Mindaugas Grigalevičius prasiveržė dešiniu kraštu ir atidavė perdavimą į vidurį F.Screpiui, tačiau laisvas argentinietis neįtikėtinai sugebėjo nepataikyti į tuščius vartus.

Kurį laiką abi komandos darė nemažai klaidų ir nesugebėjo suregzti nei vienos pavojingesnės atakos.

Vis dėlto pirmi atsigauti sugebėjo svečiai iš "Kauno". 31 minutę po R.Ledesma perdavimo galva į vartus nepataikė Givi Kvaratskhelia, o dar po kelių minučių kauniečiai įmušė pirmą mačo įvartį.

Greitoje kontratakoje Edinas Pehličius tiksliai perdavė kamuolį kairiajame krašte laisvam buvusiam M.Grigalevičiui, šis pasitaisė kamuolį ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į "Vilniaus" vartų kampą bei išvedė savo komandą į priekį.

Per pertrauką abiejų komandų treneriai atliko po du keitimus - "Vilniaus" ekipoje nesėkmingai pasirodžiusius jaunuosius A.Skrocką ir A.Breikštą pakeitė R.Radavičius ir Mulleris, o "Kauno" komandoje vietoje R.Ledesma M.Fridriko bei į aikštę išbėgo Vygantas Zubavičius ir bulgaras Yanko Valkanovas, kuriam tai buvo pirmosios rungtynės "A lygoje".

Kėlinio pradžioje tolimais smūgiais apsikeitė G.Kvaratskhelia ir Andresonas, o 56 minutę neblogą galimybę turėjo vienas prieš gynėją atsidūręs M.Grigalevičius, bet jo smūgis buvo nestiprus ir L.Valius be vargo sugavo kamuolį.

62 minutę E.Pehličius pasiuntė kamuolį į "Vilniaus" vartų tinklą, tačiau tai padarė būdamas nuošalėje. Šeimininkai savo ruožtu atsakė netiksliu Paulinho smūgiu iš baudos aikštelės prieigų.

Iki susitikimo pabaigos likus apie 20 minučių vilniečių gynyba ėmė vis labiau strigti ir "Kaunas" vieną po kito rengė pavojingas atakas. Iš pradžių iš krašto virš vartų smūgiavo po keitimo aikštėje pasirodęs Artūras Rimkevičius, neilgai trukus dvi puikias galimybes per dvi minutes turėjo vienas prieš vartininką išbėgęs F.Screpis, tačiau vieną argentiniečio smūgį atrėmė L.Valius, o kitas buvo netaiklus.

Tačiau 74 minutę "Kauno" atakos smaigalyje atsidūręs M.Grigalevičius pagaliau nubaudė "skylėtą" šeimininkų gynybą. Gavęs G.Kvaratskhelia perdavimą puolėjas klaidinančiu judesiu paguldė varžovų gynėją ir tiksliu smūgiu nuginklavęs L.Valių pelnė antrąjį savo bei kauniečių įvartį.

Tuo tarpu "Vilniaus" atakos dažnai būdavo bergždžios ir dažniausiai baigdavosi nebent iš toli. Po vieno tokio R.Radavičiaus bandymo M.Kello sėkmingai sugavo kamuolį, o vėliau po Andresono baudos smūgio kamuolys rikošetu atiteko Mulleriui, tačiau brazilas nesugebėjo įveikti greitai išbėgusio "Kauno" vartininko.

"Kaunas" iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 2-0 ir susigražinęs pirmąją vietą turnyrinėje lentelėje dabar su 43 taškais dviem lenkia Vilniaus "Žalgirį". Tuo tarpu šešerias rungtynes pergalės skonio nejutęs "Vilnius" su 35 taškais lieka penktas.