Italijos pirmenybėse pirmauja "Udinese" ir "Napoli" © Eurofootball.lt
Trečiadienį Italijos "Serie A" pirmenybėse sužaisti devyni IX turo mačai, o dešimtoji dvikova, turėjusi vykti tarp "Roma" bei Genujos "Sampdoria" klubų, prasidėjo, tačiau buvo po kelių minučių nutraukta dėl permirkusios bei žaidimui netinkamos aikštės.

Tik lygiosiomis antrame ture iš eilės tenkintis turėjo šalies čempionas Milano "Inter" klubas, išvykoje nesugebėjęs įveikti "Fiorentina" ekipos. Mačas baigėsi be įvarčių 0-0.

O pradžia Jose Mourinho komandą turėjo nuteikti optimistiškai - sužaidus vos šešias minutes po puikaus Zlatano Ibrahimovičiaus perdavimo Mancini galingu smūgiu iš aštraus kampo sudrebino šeimininkų vartų skersinį.

Įpusėjus kėliniui arti tikslo buvo pats Ibrahimovičius, kuris, atsidūręs vienas prieš Sebastianą Frey'ų, mušė greta virpsto.

Tiesa, "Fiorentina" taip pat turėjo keletą galimybių įvarčiui pelnyti. Iš pradžių po puikaus Zdravko Kuzmanovičiaus perdavimo iš dešiniojo krašto galva kamuolį virš vartų siuntė Osvaldo, o prieš pat didžiąją pertrauką "Inter" vartininkas Julio Cesaras atmušė puikų Manuelio Pasqualio baudos smūgį.

Po didžiosios pertraukos pirmą grėsmingą ataką surengė milaniečiai, bet po Maicono perdavimo Mancini buvo netikslus. Nepaisant visų Mourinho taktinių manevrų ir desperatiškų bandymų išplėšti tris taškus, arčiau tikslo buvo "Fiorentina" - iš pradžių po kampinio Alessandro Gamberini galva nepataikė į vartus, o netrukus komandos draugo pėdomis panašioje situacijoje pasekė ir Giampaolo Pazzini.

Pirmenybių lyderio poziciją dalijasi "Napoli" bei "Udinese" ekipos, trečiadienį savo sąskaitas, kuriose iš viso jau 20 taškų, papildžiusios dar trimis taškais.

"Napoli" savo aikštėje įtikinamai 3-0 įveikė absoliučią čempionato autsaiderę "Reggina" vienuolikę.

Neapoliečiai į priekį įsiveržė jau 7 minutę, kai baudos aikštelėje sužaidęs sienele su Mareku Hamsiku galingu smūgiu kamuolį į tinklą pasiuntė Gustavo Germanas Denisas.

Netrukus krito ir antrasis įvartis - tas pats Hamsikas atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau nesavanaudiškai parideno kamuolį Denisui, kuriam teliko atlikti formalumą ir pelnyti antrą įvartį iš arti.

"Napoli" ir toliau atakavo, o šeimininkų iš vėžių neišmušė ir retai futbole matomas epizodas, kai traumą patyrė... aikštės teisėjo asistentas, užleidęs vietą rezerviniam arbitrui.

Galiausiai nesiliaujantys antpuoliai atnešė trečią įvartį, kurį į savo sąskaitą vėlgi iš kelių metrų įsirašė tas pats Denisas, pasižymėjęs 'hattrick'u'.

Tuo tarpu "Udinese" varžovų aikštėje 2-0 palaužė 9 vietoje žengiančią "Catania".

Nors rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, jau 13 minutę įvarčiu džiaugėsi svečiai - iš 25 metrų smūgiu pažeme pasižymėjo Alexis Sanchezas.

Nors vėliau progų turėjo ir vieni, ir kiti, 83 minutę pergalę savo komandai įtvirtino kadaise du įvarčius į Lietuvos rinktinės vartus pelnęs Fabio Quagliarella - iššokęs vienas prieš vartininką italas jį apsivarė bei pasiuntė kamuolį į tinklą iš aštraus kampo.

Į trečiąją vietą pakilo "Milan" ekipa, namie 2-1 įveikusi "Siena". Carlo Ancelotti auklėtiniai pirmavo po 31 minutę Filippo Inzaghi pelnyto įvarčio, ir nors po didžiosios pertraukos Simone Vergassola išlygino santykį, 65 minutę 11 metrų baudinį realizavo ir pergalę savo komandai atnešė Kaka.

"AC Milan" 2 - 1 "Siena"
31' [1 - 0] Filippo Inzaghi
54' [1 - 1] Simone Vergassola
65' [2 - 1] Kaka (iš 11 metrų baudinio)

"Bologna" 1 - 2 Turino "Juventus"
12' [0 - 1] Pavel Nedved
56' [0 - 2] Pavel Nedved
74' [1 - 2] Marco Di Vaio

"Catania" 0 - 2 "Udinese"
13' [0 - 1] Alexis Sanchez
83' [0 - 2] Fabio Quagliarella

Veronos "Chievo" 1 - 1 Romos "Lazio"
11' [1 - 0] Sergio Pellisier
14' [1 - 1] Goran Pandev
82' [1 - 2] Andrea Mantovani (į savus vartus)

"Fiorentina" 0 - 0 Milano "Inter"

"Genoa" 2 - 1 "Cagliari"
25' [1 - 0] Sokratis Papastathopoulos
55' [2 - 0] Thiago Motta
66' [2 - 1] Paolo Bianco

"Lecce" 1 - 1 "Palermo"
22' [1 - 0] Daniele Cacia
88' [1 - 1] Edison Cavani

75' iš aikštės pašalintas Guillermo Gonzalo Suarez Giacomazzi ("Lecce")

"SSC Napoli" 3 - 0 "Reggina"
7' [1 - 0] German Gustavo Denis
16' [2 - 0] German Gustavo Denis
63' [3 - 0] German Gustavo Denis

"Torino" 2 - 1 Bergamo "Atalanta"
62' [1 - 0] Nicola Amoruso
64' [2 - 0] Roberto Stellone
66' [2 - 1] Sergio Floccari