Italijos pirmenybėse "Inter" įveikė "Juventus" © Eurofootball.lt
Šeštadienį sužaistos dvejos Italijos "Serie A" pirmenybių XIII turo rungtynės.

Devintą pergalę šį sezoną iškovojo čempiono titulą ginantis Milano "Inter" klubas, principinėje dvikovoje savo aikštėje 1-0 įveikęs Turino "Juventus".

Vienintelį įvartį 72 minutę pelnė Sulley Muntari. Ganos rinktinės saugas gynėjams iš už nugarų į tinklą nukreipė nestipriai ir netiksliai Zlatano Ibrahimovičiaus smūgiuotą kamuolį.

"Juventus" turėjo galimybę išsigelbėti, tačiau 82 minutę Alessandro Del Piero bandymą galva atrėmė puikiai sužaidęs vartininkas Julio Cesaras.

Kitame mače "Fiorentina" po permainingos kovos 4-2 įveikė "Udinese".

Svečiai mače Florencijoje į priekį įsiveržė 24 minutę, kai net ir apsuptas trijų gynėjų Antonio Floro Floresas sugebėjo apsisukti ir precižiškai tiksliu smūgiu pasiųsti kamuolį į apatinį bejėgio Sebastianio Frey'aus ginamų vartų tinklą.

"Udinese" neišnaudojo dar kelių progų padvigubinti skirtumą ir antrajame kėlinyje "Fiorentina" užgulė svečių vartus.

Tai greitai davė vaisių - 52 minutę Maurizio Domizzi baudos aikštelėje pargriovė Alberto Gilardino, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį realizavo Adrianas Mutu - 1-1.

Ir tai tebuvo pradžia. Netrukus pavojingai smūgiavo tas pats Mutu, šiek tiek tikslumo pritrūko Gilardino, tiesa, kitoje aikštės pusėje Frey'us tik vargais negalais atmušė kamuolį nuo linijos po Floro bandymo.

Bet 63 minutę "Fiorentina" įsiveržė į priekį, kai po greitos kontratakos kamuolį į tinklą pasiuntė Riccardo Montolivo.

"Udinese" siekė išlyginti rezultatą ir tai leido šeimininkams rengti greitas atakas, kurios keldavo nuolatinį pavojų.

78 minutę krito trečiasis įvartis į "Udinese" vartus - po kampinio kiek toliau nuo vartų atšokusį kamuolį į varžovų vartus nukriepė tas pats Montolivo.

Po mažiau nei 60 sekundžių "Fiorentina" pranašumas buvo jau triuškinantis, kai po Mutu perdavimo ketvirtąjį įvartį pelnė Gilardino. Tiesa, svečiai 83 minutę, realizavę 11 metrų baudinį, ne tik sušvelnino santykį, bet ir įgijo kiekybinį pranašumą, mat iš aikštės buvo išvytas į vartus skriejusį kamuolį ranka atmušęs gynėjas Gianluca Comotto, tačiau per likusį laiką "Udinese" sukurti stebuklo nesugebėjo.

"Fiorentina" 4 - 2 "Udinese"
29' [0 - 1] Antonio Floro Flores
52' [1 - 1] Adrian Mutu (iš 11 metrų baudinio)
63' [2 - 1] Riccardo Montolivo
78' [3 - 1] Riccardo Montolivo
79' [4 - 1] Alberto Gilardino
83' [4 - 2] Antonio Di Natale (iš 11 metrų baudinio)

83' iš aikštės pašalintas Gianluca Comotto ("Fiorentina")

Milano "Inter" 1 - 0 Turino "Juventus"
72' [1 - 0] Sulley Muntari