Įspūdingą "Chelsea" nepralaimėtų rungtynių seriją nutraukė "Liverpool" © Eurofootball.lt
Aštuoniasdešimt šešių iš eilės nepralaimėtų mačų serija nutrūko - nuo pat 2004 metų vasario mėnesio "Stamford Bridge" stadione nesėkmės kartėlio nejutusi Londono "Chelsea" ekipa sekmadienį rezultatu 0-1 turėjo pripažinti absoliučiu Anglijos "Premier" lygos lyderiu tapusio "Liverpool" klubo pranašumą.

Vienintelį įvartį smūgiu iš 17 metrų po rikošeto su gynėju pelnė saugas Xabi Alonso, atnešęs savo komandai pelnytus tris taškus.

Londono "%c00042" 0 - 1 "%c00045"
10' [0 - 1] Xabi Alonso

Nors rungtynių pradžioje aikštės šeimininkams, sėkmingai pradėjusiems naująjį sezoną, nestigo pasitikėjimo savo jėgomis, jau 10 minutę "Liverpool" sudavė varžovams skaudų antausį - "Chelsea" futbolininkams nepavykus išmušti kamuolio toliau nuo savų vartų, laimę smūgiu iš 17 metrų pabandė Xabi Alonso. Legionieriaus iš Ispanijos bandymas nebuvo stiprus, tačiau kamuolys atsimušė į gynėją Jose Bosingwą ir, pakeitęs skriejimo kryptį, atsidūrė bejėgio Petro Cecho ginamuose vartuose.

Nuo tos akimirkos akivaizdų teritorinį pranašumą įgijo 'mėlynieji', tačiau jiems jo nepavyko paversti pavojingomis progomis. Anaiptol - didesnę grėsmę keldavo staigūs "Liverpool" antpuoliai, braškančiai "Chelsea" gynybai sudarydavę nemenkų sunkumų.

Geriausią progą atstatyti pusiausvyrą 36 minutę turėjo portugalas Deco, perėmęs kamuolį iš Steveno Gerrardo, bet iš toli smūgiavęs greta vartų.

Po didžiosios pertraukos vaizdas nesikeitė - "Chelsea" nesėkmingai ieškojo spragų sutankintoje 'raudonųjų' gynyboje, o "Liverpool" laukė šanso padvigubinti skirtumą.

Svečiai itin arti savo tikslo buvo 61 minutę, kai pirmojo įvarčio autorius Alonso baudos smūgiu sudrebino Cecho vartų virpstą. Įdomu pažymėti, jog vartininkas, stebėdamas ispano bandymą, liko stovėti sustingęs ant vartų linijos.

72 minutę grėsmė kilo prie "Liverpool" vartų, kai po Franco Di Santo perdavimo galva nestabdydamas kamuolio jį greta vartų pasiuntė gynėjas Ashley Cole'as.

Netrukus Carragheris blokavo dar vieną Deco bandymą, o Liverpulio ekipos puolėjas Ryanas Babelis buvo kiek netikslus iš toli.

Laikas tiksėjo, bet "Chelsea" surengti deramo varžovų vartų šturmo nepavyko. Luizo Felipe Scolari auklėtiniai patyrė pirmąjį pralaimėjimą čempionate, o Rafaelio Benitezo komanda įrodė, jog šį sezoną realiai pretenduos į pačias aukščiausias vietas.