"Interas" antrą sezono pergalę pasiekė Šiauliuose © Eurofootball.lt
Vienas iš 21-ojo turo rungtynių netikėtumų užfiksuotas Šiauliuose. Lygos autsaideris Visagino „Interas“ svečiuose įveikė "Šiaulių" komandą rezultatu 2-0 ir iškovojo vos antrąją pergalę sezone.

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 680 žiūrovų
Teisėjas - Nerijus Dunauskas
Šiaulių "%c00222" 0 – 2 Visagino "%c00327"
18‘ [0 - 1] Deivydas Matulevičius
78‘ [0 - 2] Anton Naumov

4' Viktor Raskov ("Šiauliai") nerealizavo 11m. baudinio.

"Šiauliai": Lukovičs; Kirchners, Strockis, Lunskis, Lapeikis; Juodeikis (85' Urbelis), Kuklys, Lukoševičius (67' Tsiganenko), Šilėnas; Raskov (60' Mandinho), Butavičius.

"Interas": Dubrovskij; Gordej, Buinickij, Volodzko, Afanasenko; Moroz, Naumov, Jeriomenko, Jeršovas (75' Miščenko), Papšys; Matulevičius.

Prasidėjus rungtynėms Šiauliai iškart "metėsi" į ataką. Tai buvo galima suprasti, nes šiame sezone komandos buvo susitikusios dukart ir abu kartus, vienodais rezultatais – 4-1, pergalę šventė komanda iš Šiaulių.

Jau 4-ąją minutę Vaidas Šilėnas perdavė kamuolį prie baudos aikštelės prieigų Gediminui Butavičiui. Šis veržėsi į baudos aikštelę, kur jį pargriovė Denisas Gordejus. Teisėjas nedvejodamas skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį realizuoti bandė Viktoras Raskovas. Smūgis buvo nevykęs ir kamuolį pagavo "Intero" vartininkas Piotras Dubrovskis. "Šiauliai" jau antrąsias rungtynes iš eilės nerealizavo vienuolikos metrų baudinio.

Po kelių minučių "Šiauliai" turėjo dar vieną neblogą progą. Gintaras Juodeikis perdavė kamuolį V.Šilėnui, šis pritraukė varžovų vartininką prie savęs, ir iš aštraus kampo bandė perduoti kamuolį į baudos aikštelę. Čia rikošetu kamuolys atskriejo už baudos aikštelės buvusiam Mantui Kukliui, tačiau šis nepataikė į vartus. Pirmojo kėlinio pabaigoje labai panašioje situacijoje, kaip M. Kuklys, buvo atsidūręs Viktoras Raskovas. Tačiau ir jis nesugebėjo įmušti.

18-ąją minutę Visagino futbolininkai kontratakavo. Deivydas Matulevičius pabėgo nuo gynėjų ir atsidūręs vienas prieš I. Lukovičių jį"sušaudė" bei išvedė savo komandą į priekį.

Dar vieną pavojingą kontrataką sukūrė "Interas". "Šiaulių" gynėjas Vilius Lapeikis nepataikė į kamuolį, tada jį "nugvelbė" Artūras Jeršovas. Tačiau šis, išėjęs vienas prieš šeimininkų vartininką, kamuolio į vartus pasiųsti nesugebėjo.

Vėliau jau šeimininkai turėjo progą. V. Lapeikis perdavė kamuolį V. Šilėnui, šis tolyn galva, varžovų gynėjai šiek tiek lietė kamuolį ir progą gavo Mindaugas Lukoševičius, tačiau jam truputį pritrūko, kad pasiektų kamuolį ir nukreiptų jį į varžovų vartus.

"Šiauliai" toliau rezgė atakas ir sukūrė dar vieną progą. Komandos puolimo lyderis V. Raskovas veržėsi į baudos aikštelę, mušė į vartus, P. Dubrovskis atmušė kamuolį, tačiau kai jau atrodė, kad šis atsidurs vartuose, kamuolys atsidūrė tinkle iš kitos pusės.

Antrojo kėlinio pradžioje prie baudos aikštelės Antonas Naumovas pargriovė V. Šilėną, Baudos smūgį bandė realizuoti Mantas Kuklys, tačiau nesėkmingai. Nepadėjo net tai, kad Donatas Strockis, tikėdamasis, kad kamuolys atsidurs vartuose, pasilenkė ir kamuolys praskriejo pro jį.

Vėliau ir toliau aktyviai žaidė V. Šilėnas. Pirmuoju smūgiu jis iš keturiolikos metrų pataikė tiesiai į vartininką, antruoju – galva mušė virš vartų.

Sužaidus valandą debiutavo Šiaulių komandos naujokas – brazilas Mandinho, kuris iškart sukūrė progą. Saugas iš Brazilijos buvo pargriautas netoli baudos aikštelės ir pats bandė pasižymėti iš baudos smūgio, tačiau pataikė tiesiai į gyvatvorę.

Dar vieną labai pavojingą kontrataką sukūrė A. Jeršovas. Šis apžaidė ir Deivydą Lunskį, ir V. Lapeikį, tačiau paskutinio barjero, I. Lukovičiaus, neįveikė -vartininkas didvyriškai atmušė kamuolį krūtine.

Po kelių minučių pavojus jau kilo buvo kitoje aikštės pusėje. Po dviejų M. Kuklio keltų kampinių. Po pirmojo Valerijui Ciganenkai šiek tiek pritrūko tikslumo nukreipti kamuolį į vartus, po kito kilo sumaištis, bet nieko itin pavojingo Saulės miesto futbolininkams sukurti nepavyko.

77-ąją minutę, po keitimo aikštėje pasirodęs Nikolajus Miščenka iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur atsidūręs visiškai laisvas A. Naumovas nuginklavo varžovų vartininką.

Po praleisto antrojo įvarčio M. Kuklys pavojingai, bet netiksliai smūgiavo iš toli. Mandinho labai gražiai, žiūrėdamas į kitą pusę, kamuolį perdavė Intarui Kichneriui, tačiau šis nepataikė į tolimąjį vartų kampą. Taip pat netiksliai iš toli smūgiavo V. Ciganenka.

Netikėtą pergalę rezultatu 2-0 iškovojo svečiai "Intero" futbolininkai.

Po rungtynių nugalėtojų treneris Ivanas Švabovičius džiaugėsi pergale: "Aišku, džiaugiamės pergale. Antroji mūsų pergalė čempionate. Žaidėme gerai. Žaidėjai įvykdė keltas užduotis. Norėjome atsirevanšuoti "Šiauliams" už du pralaimėjimus 1-4. Kaip matote, mūsų pasirinkta taktika pasiteisino."

"Šiaulių" treneris Rytis Tavoras nebuvo patenkintas savo komandos nusiteikimu: "Pagrindinė pralaimėjimo priežastis – nusiteikimas. Žaidėjai manė, kad varžovus lengvai apžais, bet... Manau, kad daug įtakos turėjo greitai praleistas įvartis."