I.Deduros įvartis išgelbėjo "Spartak" nuo pralaimėjimo © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate įvyko ketverios 3-iojo turo rungtynės. Sostinės „Spartak“ išvykoje dėka lietuvio Igno Deduros pelnyto įvarčio sugebėjo išnešti sveiką kailį mače su „Khimki“, tuo tarpu „Moksva“ nusileido „Tom“ vienuolikei. Pirmąsias pergales iškovojo naujokas „Terek“ ir „Luch-Energia“.

Įdomiausiai aplinkybės klostėsi Maskvos priemiestyje, kur vietos „Khimki“, kuris dar nėra patyręs pergalės džiaugsmo, susikovė su vicečempionu „Spartak“ klubu. Pirmieji mače į priekį išsiveržė svečiai – po Aleksandro Pavlenko atlikto baudos smūgio brazilas Velitonas galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Bet po sėkmingos „raudonai-baltiems“ pradžios įvykiai pasisuko visai kita linkme. Jau po minutės šeimininkai atstatė pusiausvyrą, kai pasižymėjo saugas Eldaras Nezamutdinovas. 30-ąją minutę slovėnas Nastja Čechas persvėrė rezultatą savo ekipos naudai, o antrame kėlinyje 52-ąją minutę dublį atliko E.Nezamutdinovas. verta pažymėti, jog visi „Khimki“ įvarčiai buvo pelnyti po perdavimo iš dešiniojo krašto.

Atrodė, kad Stanisalvo Čerčesovo auklėtiniams neišvengiama pabėgti nuo pirmojo pralaimėjimo čempionate. Tačiau viltis miršta paskutinė. Šansas atsirado 70-ąją minutę, kai už pražangą baudos aikštelėje prieš Jegorą Titovą puolėjas Romanas Pavliučenka sušvelnino atsilikimą iki minimumo.

Mačo didvyriu tapo Lietuvos nacionalinės rinktinės vidurio gynėjas I.Dedura, kuris jau per pridėtinį rungtynių laiką pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio baudos aikštelėje ir pasiuntė jį į tinklą: 3-3.

Pirmąją pergalę iškovojo Tomsko „Tom“, o jos auka tapo kitas sostinės „Moksva“ klubas. Sirgalius 15-ąją minutę pradžiugino šeimininkus į priekį išvedęs Sergejus Skobliakovas, realizavęs 11 metrų baudinį.

Tačiau po dešimties minučių krito atsakomasis įvartis, kurio autoriumi tapo buvęs „Tom“ gynėjas, dabar atstovaujantis „Moskva“ ekipai Vitalijus Kalešinas. Vis tik svečiams buvo sunku, kadangi po pirmojo kėlinio jie rungtyniavo savo sudėtyje turėdami vienu žaidėju mažiau.

Ir tik 86-ąją minutę „Tom“ komandai pavyko išplėšti tris taškus, kai tiksliai smūgiavo legionierius iš Serbijos Djordje Djokovičius. „Moskva“ patyrė jau antrąją nesėkmę pirmenybėse ir savo aktyve turi vos 1 tašką.

Pirmuosius laimėjimus pasiekė ir Vladivostoko „Luch-Energia“, dėka Aleksandro Tikhonovetskio įvarčio nugalėję praėjusio sezono žemesnės lygos čempionus Jaroslavlio „Shinnik“ futbolininkus.

Nesėkmių seriją nutraukė dar vienas naujokas Grozno „Terek“ klubas, savo sirgalių akivaizdoje rezultatu 2-1 privertę pasiduoti „Spartak Nalchik“ ekipą. Nugalėtojų gretose du įvarčius pelnė Shamišlis Lakhiyalovas, kuris su trimis įvarčiais kol kas pirmauja rezultatyviausių žaidėjų sąraše. Svečių gretose pasižymėjo Maratas Dzachmiševas.