Europos lygos ketvirtfinalis: "Liverpool" - "Borussia" (apžvalga)

Šį vakarą 22:05 val. prasidės atsakomosios Europos lygos ketvirtfinalio rungtynės. Iš viso į kovą stos keturios poros, tačiau „Liverpool“ ir „Borussia“ komandų akistata neabejotinai sutrauks daugiausiai žiūrovų dėmesio. „Eurofootball.lt“ jums pateikia šių rungtynių apžvalgą.

„Liverpool“ – „Borussia“

Pirmosios šių komandų tarpusavio rungtynės Vokietijoje pasibaigė lygiosiomis 1-1. 36-ąją rungtynių minutę Divockas Origi išvedė svečius į priekį, tačiau antrojo kėlinio pradžioje Matsas Hummelsas rezultatą išlygino, tad viskas spręsis šio vakaro rungtynėse. Abi ekipos šiam turnyrui skiria daugiausiai dėmesio – „Borussia“ taip siekia padidinti pastaruoju metu retai iškovojamų trofėjų kolekciją, o „Liverpool“ pergale Europos lygoje siekia patekti į kitų metų Čempionų lygą.

Tai, kad Europos lygos varžybos yra svarbiausioms šioms ekipoms parodė ir savaitgalio mačai vietinėse pirmenybėse. Jurgenas Kloppas į startinę sudėtį įleido keturis žaidėjus, kurie žaidė nuo pat pirmų minučių rungtynėse Vokietijoje, tačiau tai nesutrukdė iškovoti triuškinančios pergalės 4-1 prieš „Stoke City“. Tuo tarpu Thomas Tuchelis tokių žaidėjų savo komandos rungtynėse prieš „Schalke“ turėjo vos du, o juos abu jis pakeitė jau iš karto po ilgosios pertraukos.

Prieš pirmąsias tarpusavio rungtynes daugiausiai dėmesio buvo skirta Jurgeno Kloppo grįžimui į Dortmundą, o prieš antrąsias rungtynes „Liverpool“ strategas išskyrė svarbiausią rungtynių akcentą, kuris jo nuomone yra itin svarbus futbole.

„Žaidžiant prieš aukšto meistriškumo komandas reikia būti drąsiems. Jei tu tiesiog ginsiesi, tavo šansai vis mažės ir mažės. Tu turi turėti ir savo momentų, o juos susikurti padeda drąsa. Būvimas drąsiu futbole yra vienas iš svarbiausių dalykų, o prieš „Borussia“ tai neabejonai bus labai svarbu“, - prieš rungtynes kalbėjo Kloppas.

Jo kolega „Borussia“ ekipoje prieš šias rungtynes kalbėjo kiek kitaip, o svarbiausias trenerio akcentas buvo tai, jog Vokietijos ekipa į aikštę eis rizikuoti ir žaisti atakuojančio stiliaus futbolą.

„Man nerūpi pirmų rungtynių rezultatas. Nemanau, kad jis bus lemiamas. Mes čia atvykstame atakuoti, mušti įvarčius, rizikuoti ir džiaugtis žaidimu. Mes čia nevykstame tam, ka pamatytume kokios mūsų galimybių ribos, mes čia tam, kad pajustume savo potencialą“, - ryžtingai prieš susitikimą kalbėjo „Borussia“ treneris.

Panašu, jog tokia Dortmundo ekipos trenerio pasirinkta taktika turėtų šias rungtynes padaryti dar atviresnėmis ir įdomesnėmis žiūrovams.

Komandų naujienos:

Į šias rungtynes „Borussia“ keliauja be jokių nuostolių – nėra pranešta apie nė vieno žaidėjo traumą, o savaitgalį nė vienas pagrindinio vienuoliktuko žaidėjas nežaidė ilgiau nei vieną kėlinį. Vokietijos ekipa yra sveika, pailsėjusi ir pasiruošusi ketvirtadienio dvikovai.

„Liverpool“ po pirmųjų tarpusavio rungtynių savo sudėtyje turi vienu sveiku žaidėju mažiau – traumą patyrė ir komandai padėti negalės Jordanas Hendersonas. „Raudonųjų“ gretose taip pat nebus Joe Gomezo, Lucaso Leivos, Christiano Benteke ir Danny Ingso.

Svarbiausi faktai prieš rungtynes:

„Liverpool“: Europinėse varžybose, prieš Vokietijos klubus „Liverpool“ namuose dar nepralaimėjo – iš viso jie iškovojo 10 pergalių ir 3 kartus sužaidė lygiosiomis. Šių rungtynių įvarčių santykis dar įspūdingesnis – „Liverpool“ įmušė 32 kartus, o praleido vos vieną tikslų varžovų smūgį.

„Borussia“: 2016 metais, Durtmundo ekipa dar nė karto nepralaimėjo. Paskutinį pralaimėjimą „Borussia“ patyrė gruodžio 19 dieną, o nuo tos akimirkos jie nepralaimi jau 18 dvikovų iš eilės. Iš viso per šiuos metus „Borussia“ iškovojo 14 pergalių ir 4 kartus rungtynes baigė lygiosiomis.

Kitos šį vakarą įvyksiančios Europos lygos ketvirtfinalio varžybos (pirmųjų rungtynių rezultatas):

„Sevilla“ – „Athletic“ (2-1)

„Shakhtar“ – „Braga“ (2-1)

„Sparta“ – „Vilarreal“ (1-2)