"Ekranas" Fareruose iškovojo įtikinamą pergalę © Eurofootball.lt
Panevėžio "Ekranas" sėkmingai pradėjo UEFA Taurės varžybas - pirmojo etapo susitikime Farerų salose Lietuvos vicečempionai rezultatu 3-1 įveikė Toršauno "B36" klubą ir žengė rimtą žingsnį link kito etapo.

Toršauno "Torsvollur" stadionas
Teisėjas - Matej Jug (Slovėnija)
Toršauno "B36" 1 - 3 Panevėžio "%c00033"
5' [0 - 1] Povilas Lukšys
40' [1 - 1] Ingi Hojsted
45' [1 - 2] Gediminas Paulauskas
65' [1 - 3] Sergiy Pogreban

"Ekranas": Stefanovič; Gardzijauskas, Rahn, Skroblas, Paulauskas; Bička (83' Saulėnas), Tomkevičius (72' Galkevičius), Šidlauskas, Pogreban; Kavaliauskas, Lukšys

Žaidimas mačo pradžioje buvo chaotiškas, persvaros neturėjo nei viena komanda. Po "B36" kampinio du kartus į vartus smūgiavo varžovai, tačiau "Ekrano" vartininkas Bogdanas Stefanovičius abu smūgius atmušė.

10 minutę pirmąjį įvartį smūgiu iš 5 metrų kamuolį pelnė Povilas Lukšys - "Ekranas" išsiveržė į priekį 1-0.

Vėliau abi komandos apsikeitė netiksliais smūgiais, o 31 minutę po Hanuso Thorleifssono smūgio kamuolį atrėmė B.Stefanovičius.

"Ekranas" vis dažniau atakavo ir aikštės viduryje kontroliavo žaidimą, tačiau 40 minutę šeimininkams rezultatą išlygino I.Hojstedas.

Vis tik kėlinio pabaigoje svečių persvara smūgiu galva atstatė gynėjas Gediminas Paulauskas. Komandos išėjo ilsėtis "Ekranui" pirmaujant 2-1.

Kėlinio pradžioje aktyviau žaidė "B36" futbolininkai, kurie kelis kartus netiksliai smūgiavo į vartus. 50 minutę vienas prieš vartus išbėgo I.Hojstedas, tačiau puikiai sužaidęs B.Stefanovičius išgelbsti komandą nuo antrojo įvarčio.

"Ekranas" pradėjo daugiau gintis ir kontratakuoti, tuo tarpu Farerų salų ekipa turėjo dar vieną progą pasižymėti, bet apgavęs gynėją iš geros situacijos į vartus nepataikė "B36" legionierius Sylla Amedas Davy.

Po minutės kontratakos metu vienas prieš vieną likęs S. Pogreban trečią pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir "Ekranas" padidino persvarą iki 3-1.

72 minutę po panevėžiečių legionieriaus iš Estijos Taavi Rahno pražangos į svečių vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, tačiau jį atrėmė B.Stefanovičius.

Susitikimo pabaigoje "Ekranas" dar neišnaudojo poros galimybių pasižymėti, tačiau vis tiek iškovojo įtikinamą pergalę ir žengė antrojo etapo link. Atsakomosios rungtynės Panevėžyje bus žaidžiamos rugpjūčio 2-ąją.