Dramatiškos kovos FA taurės turnyre © Eurofootball.lt
Antradienį Anglijoje vyko dvejos pakartotinės Futbolo Asociacijos taurės turnyro (FA Cup) šešioliktfinalio rungtynės. Abejose vyko labai atkakli kova, ir nugalėtojams išaiškinti prireikė pratęsimų, o “Premier“ lygos klubui “Middlesbrough“ net ir 11 metrų baudinių serijos.

96‘ Yakubu Ayegbeni (“Middlesbrough“) neįmušė 11 m. baudinio

“Riverside“ šeimininkai rungtynės pradėjo labai silpnai. Trečiojo pagal pajėgumą diviziono “Bristol City“ ekipa šeimininkavo aikštėje ir greitai įmušė įvartį. 22 min. po Alexo Russello perdavimo iš 12 m. nuotolio tiksliai smūgiavo Davidas Noble‘as. “Middlesbrough“ tuo tarpu pirmajame kėlinyje į vartų plotą pataikė vos vieną kartą.

Po pertraukos šeimininkų žaidimą pastebimai pagyvino po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas Markas Viduka. Australas ir išlygino rezultatą tiksliu smūgiu galva po Stewarto Downingo perdavimo iš krašto.

Toliau atakuodami “Middlesbrough“ galėjo išplėšti pergalę per pagrindinį rungtynių laiką, bet 81 min. S.Downingas pataikė į virpstą.

Pratęsimo pradžioje baudos aikštelėje šeimininkų puolėją Yakubu Ayegbeni pargriovė varžovas Jamie McCombe. Pats nukentėjusysis stojo mušti 11 m. baudinio, bet jo smūgį atrėmė “Bristol City“ vartininkas Chrisas Weale‘as.

Y.Ayegbeni reabilitavosi po šešių minučių, kai pakartojo Adamo Johnsono smūgį, kurį buvo atmušęs Ch.Weale‘as – 2-1.

“Bristol City“ nenuleido rankų ir dar bandė gelbėtis. Tačiau tolimi smūgiai buvo netikslūs, o aukštus perdavimus į baudos aikštelę neutralizuodavo vartininkas Markas Schwarzeris arba gynėjai. Tuo tarpu Y.Ayegbeni atsakė dar keliais grėsmingais smūgiais.

Vis tik svečių atkaklumas galiausiai davė vaisių. 117 min. po Scotto Murray perdavimo iš krašto išlyginamąjį įvartį smūgiu iš 12 m. įmušė gynėjas Jamie McCombe, kiek anksčiau užsidirbęs laimingai pasibaigusį 11 m. baudinį į savo ekipos vartus.

Vakaro kovą vainikavo 11 metrų baudinių serija. Ir čia netrūko dramos.

“Boro“ vartininkas M.Schwarzeris atrėmė pirmąjį Philo Jevanso bandymą. Sekantys aštuoni abiejų komandų futbolininkų smūgiai buvo tikslūs. Rezultatas 4-4. Šeimininkai galėjo išplėšti pergalę, bet lemiamu galėjusio tapti baudinio vėl neįmušė... Y.Ayegbeni, sukirtęs kamuolį į virpstą. Šansas atiteko “Bristol City“. Bet vėl puikiai sužaidė M.Schwarzeris, atmušęs Craigo Woodmano bandymą, o netrukus taikliai į dešinį apatinį vartų kampą mušė ir šeimininkams dramatišką pergalę išplėšė Adamas Johnsonas – 5-4.

Sekančiame taurės turnyro etape “Middlesbrough“ savaitgalį susitiks su vienais “Championship“ lyderių Birmingemo “W.B.A“.

“Norwich“ 3 – 2 “Blackpool“
37‘ [0 – 1] Michael Jackson
78‘ [1 – 1] Darren Huckerby
95‘ [2 – 1] Darren Huckerby
108‘ [2 – 2] Shaun Barker
112‘ [3 – 2] Chris Martin

Kitose rungtynėse susikovė “Championship“ ekipa “Norwich“ ir “League One“ (III divizionas) atstovai “Blackpool“.

Svečiai pirmieji įmušė įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje, kai po kampinio galva pasižymėjo Michaelas Jacksonas.

Antrajame kėlinyje abi komandos viena po kitos keitėsi pavojingomis atakomis. Vis tik įmušti pavyko “Norwich“ – tolimu smūgiu į vartus kamuolį pasiuntė Darrenas Huckerby.

Šis futbolininkas įmušė įvartį ir penktąją pratęsimo minutę, dar kartą tiksliai smūgiavęs iš už baudos aikštelės ribų.

108 min. rezultatą įvarčiu iš arti išlygino Shaunas Barkeris, bet jau po kelių minučių šeimininkų persvarą atstatė Chrisas Martinas.

Rezultatas 3-2 nepakito iki pratęsimo pabaigos ir “Norwich“ žengė į FA taurės aštuntfinalį, kur jų laukia grėsmingas varžovas – Londono “Chelsea“.

Trečiadienį įvyks dar vienerios pakartotinės šešioliktfinalio rungtynės tarp “Bolton“ ir “Arsenal“ (pirmas susitikimas baigėsi 1-1).