Devyniese rungtynes baigę dainaviečiai namuose nusileido „Utenio“ klubui

Pirmąjį vasaros sekmadienį Alytaus DFK „Dainava namuose priėmė svečius iš Aukštaitijos – Utenos „Utenio“ futbolininkus. LFF Pirmos lygos 10-ojo rungtynėse Donato Vencevičiaus auklėtiniai jau nuo 14 minutės rungtyniavo mažumoje ir nusileido „Uteniui“ rezultatu 1:2.

Prieš rungtynes Alytaus „Dainavos“ gretose buvo atliktas vadinamasis „nulinis“ keitimas. Į starto sudėtį įtrauktas šeimininkų kapitonas Linas Savastas prieš pat dvikovos pradžią dėl atsinaujinusių traumos padarinių buvo pakeistas Igno Graževičiaus.

Atakuojantį futbolą žaidžiančius Utenos futbolininkus stabdydami dainaviečiai 14-ąją minutę užsidirbo raudoną kortelę, kai už paskutinės vilties pražangą buvo nubaustas „Dainavos“ saugas Artūras Rocys.

Dzūkijos futbolo klubo treneris Donatas Vencevičius reaguodamas į situaciją aikštėje į aikštę vietoj I. Graževičiaus  išleido gynėją Oskarą Lukošiūną.

41 min., po greitos uteniškių atakos, kurios smaigalyje svečių puolėjas Mantas Savėnas, mažumoje žaidę dainaviečiai neatsilaikė – vartininkui Martynui Matijoškai teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo – 0:1.

Paskutinę pirmojo kėlinio minutę Alytaus „Dainavos“ komanda mėgino realizuoti standartinę situaciją, tačiau sienelėje susistumdė kolumbietis Sebastian Vasquez ir „Utenio“ futbolininkas. Mačo arbitras Gediminas Mažeika šioje situacijoje nubaudė tik „Dainavos“ legionierių ir jam parodė raudoną kortelę, taip palikdamas dainaviečius rungtyniauti devyniese.

Antrasis įvartis į dzūkų vartus krito 53 min., kai dešiniuoju kraštu į vartininko aikštelę įsiveržė ir progą realizavo Kiril Lenšin – 0:2.

89 min. alytiškiams pavyko pasižymėti ir nutraukti Alytaus miesto stadione trukusią įvarčių sausrą. Paguodos įvarčiu pasižymėjo antrajame kėlinyje pasirodęs ukrainietis Dmytro Zaicev. Rungtynių arbitro finalinis švilpukas užfiksavo dar vieną Dzūkijos futbolo nesėkmę rezultatu 1:2.

Po šių rungtynių „Dainavos“ futbolininkai, savo sąskaitoje turintys 20 taškų, su pergalę iš Alytaus išsivežusiais uteniškiais dalinasi 3-4 vietas. Lyderių pozicijos ir toliau neapleidžia „Panevėžys“ (24 taškai), antroje vietoje – Gargždų „Banga“ (21 taškas).

Artimiausias rungtynes dzūkai žais birželio 10 d., sekmadienį, kuomet Alytaus miesto stadione priims laipteliu žemiau žengiančią „Pakruojo“ ekipą. Susitikimo pradžia – 17 valandą.

Alytaus DFK „Dainava“ – Utenos FK „Utenis“ 1:2 (0:1)