CSKA prarado beveik visas viltis apginti titulą © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos ketverios 25-ojo turo rungtynės. „Zenit“ nugalėjęs CSKA išlaikė pirmąją vietą, „Spartak“ šventė pergalę mače su „Khimki“, „Luch-Energia“ įveikė „Rubin“, o „Amkar“ netikėtai palaužė „Lokomotiv“.

Centrinėse turo rungtynėse dabartinis čempionato lyderis Sankt Peterburgo „Zenit“ susitiko su praėjusių metų čempionu Maskvos CSKA klubu. Sužaidus 20 minučių iškilo pirmasis pavojaus ženklas prie CSKA vartų, kai virš vartų galingai pramušė „Zenit“ saugas Igoris Denisovas.

Tačiau po kelių akimirkų pavojingą kontrataką sukūrė svečiai iš Maskvos, kai brazilas Vagneris Love`as prasitempęs kamuolį arčiau vartų perdavė jį savo kompanionui ir tautiečiui Jo, bet po jo smūgio kamuolys prašvilpė kiek virš skersinio.

32-ąją minutę visas Sankt Peterburgo stadionas pakilo ant kojų - jų numylėtiniai išsiveržė į priekį. Po puolėjo Andrejaus Aršavino pakelto kampinio CSKA baudos aikštelėje kilo didžiulė sumaištis, ir tuo pasinaudojęs puolėjas Pavelas Pogrebniakas iš kelių metrų nestipriai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Antrajam kėlinyje prabėgus kelioms minutėms CSKA turėjo realų šans1 išlyginti rezultatą, bet to padaryti jiems nepavyko. Brazilas Ratinho vienu lietimu vienas prieš varžovų vartininką Kamilį Čantofalskį išvedė saugą Milošą Krasičių, bet jis smūgiavo virš vartų.

Netrukus greitu kontrašpuoliu atsakė aikštės šeimininkai, kai Konstantinas Zyrianovas atidavė perdavimą A.Aršavinui ir šis mušė tiek virš vartų skersinio. 58-ąją minutę „Zenit“ galėjo padvigubinti rezultatą, bet K.Zyrianovas iš arti pataikė į CSKA vartininką Venjaminą Mandrykiną.

65-ąją minutę vėl sudirbo šį sezoną puikiai dirbantis brazilų puolėjų duetas CSKA ekipoje, bet šį kartą jis jokių vaisių neatnešė, nes po V.Love`o perdavimo Jo smūgį atlaikė K.Čantofalskis. Po akimirkos iš už baudos aikštelės prieigų V.Love`as smūgiavo labai šalia vartų.

Besibaigiant rungtynėms „Zenit“ saugas I.Denisovas gavęs perdavimą iš dešiniojo krašto tiesiog „sušaudė“ „armiečių“ vartininką V.Mandrykiną. Bet tai buvo dar ne viskas. Po minutės brazilas V.Love`as apsivaręs gynėją iš toli pataikė į skersinį, ir kamuolys atsimušęs nuo jo įskriejo į vartus: 2-1.

Vis tik buvo viskas, ką sugebėjo padaryti Valerijaus Gazajevo auklėtiniai šiame mače. Po šio pralaimėjimo CSKA su Deividu Šemberu prarado beveik visas viltis apginti praėjusiais metais iškovotą Rusijos „Premier“ lygos titulą.

Kitose dienos varžybose Maskvos „Spartak“ sugebėjo atsigauti po praėjusiame ture dramatiškai susiklosčiusių rungtynių su „Lokomotiv“ ir atsigriebė pergale prieš „Khimki“.

Traumuotą saugą Vladimirą Bystrovą dešiniajame krašte pakeitė Nikita Baženovas, kuris 15-ąją minutę išvedė „spartakiečius“ į priekį. 49-ąją minutę po jo perdavimo iš toli kamuolį į apatinį vartų kampą pasiuntė kapitonas Jegoras Titovas.

„Spartak“ didesnių problemų mače neturėjo, nors 66-ąją minutę svečių puolėjo Andrejaus Tichonovo smūgiuotą kamuolį vartininkas Stipe Pletikosa pirštų galais nukreipė į skersinį, nuo kurio jis atsimušęs atsidūrė už galinės linijos.

Labai atkakliose rungtynėse tarp Permės „Amkar“ ir Maskvos „Lokomotiv“ nugalėtojas paaiškėjo tik po vienintelio tikslaus smūgio, kurį atliko šeimininkų puolėjas Vitalijus Grišinas.

Paskutinėse dienos rungtynėse Vladivostoko „Luch-Energia“ rezultatu 2-0 nugalėjo Kazanės „Rubin“ ir šiek tiek atitrūko nuo komandų grupės, kovojančios dėl išlikimo lygoje. Įvarčius nugalėtojams pelnė Dmitrijus Semočko, pasižymėjęs baudos smūgiu ir Igoris Strelkovas.

90‘ [2 – 1] Vagner Love

Deividas Šemberas (CSKA) žaidė visas rungtynes ir 39 minutę buvo įspėtas. Kitas rungtynes lietuvis privalės praleisti dėl diskvalifikacijos

„Spartak“ 2 – 0 „Khimki“
15‘ [1 – 0] Nikita Bozhenov
48‘ [2 – 0] Yegor Titov