Baltijos lygos finale Lietuvos klubų nebus © Eurofootball.lt
Baltijos futbolo lygoje trečiadienį sužaistos atsakomosios pusfinalio dvikovos, kurios lėmė, kad turnyro finale rungtyniaus du Latvijos klubai - Lietuvos čempioną "Kauną" įveikęs Latvijos čempionas "Ventspils", ir Liepojos "Metalurgs", kuris kelialapį į finalą jau praktiškai buvo užsitikrinęs po triuškinančios pergalės prieš Panevėžio "Ekraną" pirmosiose rungtynėse.

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas
Teisėjas - Margus Kotter (Estija)
Panevėžio "Ekranas" 2 - 2 Liepojos "Metalurgs"
(Pirmos rungtynės 1-6, bendras rezultatas 3-8)
16' [1 - 0] Egidijus Varnas
50' [1 - 1] Cristian Torres
64' [1 - 2] Girts Karlsons
68' [2 - 1] Egidijus Varnas

"Ekranas": Stefanovič; Paulauskas, Rahn, Rimavičius, Skroblas; Šidlauskas, Tomkevičius, Savėnas (60' Saulėnas), Gardzijauskas; Varnas, Pogreban (46' Kavaliauskas)

"Metalurgs": Spole; Klava, Zirnis, Ferreira, Ivanovs; Bleidelis, Tamošauskas (60' Miceika), Surnins (46' Zuravlovs), Solonicins; Karlsons, Krugliak (46' Torres)

Dėl "Metalurgs" laimėjimo net 6-1 namuose didesnės intrigos rungtynėse Panevėžyje nebuvo, tačiau abi komandos žaidė gana pajėgių sudėčių ir siekė bent jau nepralaimėti.

16 rungtynių minutę po perdavimo iš dešiniojo atakos krašto Egidijus Varnas smūgiu galva išvedė "Ekraną" į priekį. Kėlinio pabaigoje po E.Varno smūgio kamuolį atmušė vartininkas Viktoras Spole, o Lauryno Rimavičiaus bandymas galva buvo netikslus.

Tačiau antrajame kėlinyje sužaidus penkias minutes rezultatą pavyko išlyginti po keitimo aikštėje pasirodžiusiam "Metalurgs" legionieriui Cristianui Torresui, kuris suklaidino varžovų gynėją ir tiksliu smūgiu iš 8 metrų pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.

Kėlinio viduryje jau pirmavo "Metalurgs" - pasižymėjo Liepojos klubo galingasis puolėjas Girtas Karlsonas. Vis tik svečių iš Latvijos persvara truko neilgai ir 68 minutę po Andriaus Šidlausko perdavimo smūgiu pažyme rezultatą išlygino E.Varnas.

Paskutinėje kėlinio dalyje "Ekranas" dar sukūrė keletą progų pasižymėti, tačiau lygus mačo rezultatas nepasikeitė. Bendru rezultatu 8-3 nugalėję Benjamino Zelkevičiaus treniruojami Liepojos "Metalurgs" futbolininkai pateko į turnyro finalą.

Ventspilio Olimpinio centro stadionas, 910 žiūrovų
Teisėjas - Sten Kaldma (Estija)
"Ventspils" 1 - 0 "Kaunas"
(Pirmos rungtynės 0-0, bendras rezultatas 1-0)
61' [1 - 0] Aleksandrs Misikovs

62' Mindaugas Bagužis ("Kaunas") pašalintas iš aikštės

"Ventspils": Vanins; Soleičuks, Zangarejev, Kačanovs, Cilinčeks; Mentešašvili (46' Rimkus), Tigirlaš, Misikovs (90' Lazdinš), Dubenskiy; Slesarčuks (76' Kosmačovs), Grebis

"Kaunas": Dreer; Kunevičius (46' Zubavičius), Fridrikas, Bagužis, Činikas; Manchkava, Radžius, Screpis (74' Laurišas), Ledesma (66' Sanajevas), Rimkevičius; Grigalevičius

Antrasis finalininkas paaiškėjo Latvijoje, kur Ventspilio mieste vietos komanda susigrūmė su "Kauno" klubu. Šeimininkai nuo rungtynių pradžios žaidė aktyviau ir dažniau grasino varžovų vartams.

16 minutę Igoris Slesarčukas atsidūrė vienas prieš vartininką ir nesugebėjęs šio įveikti baudos aikštelėje griuvo po nežymaus Manto Fridriko prisilietimo iš nugaros, tačiau teisėjas Stenas Kaldma 11 metrų baudinio neskyrė. Už protestus į tribūnas buvo pašalintas "Ventspils" strategas Romanas Grigorčiukas.

Netrukus po Fernando Screpiso perdavimo pavojingą ataką sukūrė ir svečiai, bet Rafaelio Ledesma smūgiuotą kamuolį gynėjams pavyko nukreipti šalia vartų. 21 minutę labai pavojingą R.Ledesmą baudos smūgį atmušė vartininkas Andris Vaninas, o pakartotinis F.Screpio bandymas buvo netaiklus.

"Ventspils" po kelių minučių atsakė netiksliu I.Slesarčuko smūgiu iš toli, tačiau iki pertraukos nei viena komanda rimtesnių progų nesukūrė.

Antrojo kėlinio pradžioje šeimininkai grasino pavojingais smūgiais iš toli. Iš pradžių pro šalį smūgiavo "Ventspils" kapitonas Zaharas Dubenskis, o netrukus po Igorio Cigirlašo atakos savo meistriškumą turėjo pademonstruoti "Kauno" vartininkas Estebanas Dreeris, kuris nukreipė kamuolį virš skersinio.

56 minutę šansą po "Ventspils" klaidos gynyboje turėjo Mindaugas Grigalevičius, bet jis smūgiavo tiesiai į vartininką. Praėjus penkioms minutėms Latvijos klubas išsiveržė į priekį - I.Slesarčukas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę ir E.Dreeriui išmušus kamuolį nuo varžovų kojų šis atiteko Aleksandrui Misikovui, kuris iš maždaug dešimties metrų nesuklydo ir pelnė pirmąjį dvikovos įvartį.

"Kauno" situacija po minutės komplikavosi dar labiau, nes už paskutinės vilities pražangą prieš Kristabą Grebį raudoną kortelę užsidirbo Mindaugas Bagužis. Likę dešimtyje svečiai nesugebėjo surengti rimtesnio varžovų vartų šturmo, o pavojingesnius išpuolius kūrė "Ventspils".

Šeimininkai pora kartų grasino smūgiais galva, o priešpaskutinę minutę po Vito Rimkaus perdavimo vienas prieš vieną išbėgo Sergejus Zangarejevas, bet jam nepavyko pergudrauti 'Kauno" vartininko. Mačo pabaigoje Lietuvos čempionų žaidimą kiek pagyvino po keitimo aikštėje pasirodęs naujokas Aivaras Laurišas, bet nei jam nei komandos draugams nepavyko išvengti pralaimėjimo.

"Kaunas" patyrė nesėkmę, tad pirmajame Baltijos futbolo lygos finale rungtyniaus du Latvijos klubai - šalies čempionas "Ventspils" ir vicečempionas "Metalurgs". Pirmosios finalo rungtynės bus žaidžiamos spalio 20 dieną Ventspilyje, o atsakomosios vyks lapkričio 3-ąją Liepojoje.