Baigėsi Lietuvos čempionatas © Eurofootball.lt
Sekmadienį paskutinėmis penkeriomis 36-ojo turo rungtynėmis baigėsi 2006 metų "A lygos" pirmenybių sezonas. Po paskutinio turo mačų padėtis turnyrinėje lentelėje nepasikeitė - ketvirtą vietą lygoje užsitikrino Vilniaus derbį laimėjęs "Žalgiris", penktą ir šeštą vietas užėmė taip pat nugalėję "Sūduva" ir "Atlantas", septintas liko "Vilnius", principinę lyderių dvikovą laimėjo čemponas "Kaunas", o autsaiderių mače nugalėjo "Nevėžis".

Prieš paskutinį turą intriga buvo likusi tik kovoje dėl ketvirtosios vietos. Norėdamas ją išsaugoti Vilniaus "Žalgiris" turėjo [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=7756"]sostinės derbyje[/link] įveikti trečią poziciją jau užsitikrinusią "Vėtrą" arba tikėtis palankių rezultatų kituose stadionuose. Po apylygio pirmojo kėlinio antrajame arčiausiai įvarčio buvo namuose žaidusi "Vėtros" ekipa, bet Sergejus Kuznecovas pataikė į virpstą.

Tuo tarpu sužinoję kaip nepalankiai jiems įvykiai klostosi kituose mačuose, žalgiriečiai ėmėsi darbo patys ir užspaudę varžovus palaužė "Vėtros" pasipriešinimą 74 minutę, kai smūgiu iš 6 metrų pasižymėjo legionierius iš Moldovos Julijanas Bursukas. Likus šešioms minutėms šeimininkai liko žaisti dešimtyje, nes iš aikštės buvo pašalintas komandos kapitonas Julius Raliukonis, ir išsaugojęs savo persvarą "Žalgiris" užsitikrino ketvirtą vietą ir kelialapį į kitą sezoną vyksiančią Baltijos futbolo lygą.

Daugiausiai vilčių aplenkti Vilniaus ekipą turėjo tašku atsilikusi Marijampolės "Sūduva", kuri namuose žaidė prieš motyvacijos jau nebeturėjusius "Šiaulius". LFF taurės laimėtojus marijampoliečius į priekį 34 minutę išvedė vienas komandos lyderių Darius Maciulevičius, o prieš pat pertrauką šeimininkų persvarą padvigubino kitas saugas Nerijus Mačiulis. Rezultatas nepasikeitė iki mačo pabaigos ir po "Žalgirio" pergalės sostinės derbyje "Sūduva" turėjo tenkintis penkta vieta.

Šeštas liko Klaipėdos "Atlantas", kuris kovoje dėl šios pozicijos svečiuose įveikė "Vilniaus" ekipą - vienintelį rungtynių įvartį antrojo kėlinio viduryje pelnė uostamiesčio klubo saugas Andrius Gedgaudas. Tuo tarpu paskutinis lygoje likęs Kėdainių "Nevėžis" išvykoje įveikė "Šilutę" ir iškovojo bent moralinę pergalę prieš turnyrinėje lentelėje laipteliu aukščiau likusius varžovus. Šilutiškiai pirmavo po Ilgizo Fattakhovo įvarčio 32 minutę, bet po pertraukos du greiti "Nevėžio" lyderių Vitalio Stankevičiaus ir Mariaus Činiko įvarčiai per aštuonias minutes leido nugalėti kėdainiškiams.

Kaune principinėje pastarųjų metų Lietuvos čempionato lyderių dvikovoje susitiko čempionas "Kaunas" ir praėjusių metų nugalėtojas Panevėžio "Ekranas". Savo pajėgumą ir didesnį norą nugalėti įrodė Kauno ekipa, kuri po dviejų Edino Pehličiaus įvarčių rungtynių pradžioje 18 minutę jau pirmavo rezultatu 2-0. Sezoną nesėkmingai baigęs "Ekranas" 73 minutę turėjo galimybę atsitiesti, bet 11 metrų baudinio neįmušė komandos kapitonas Mantas Savėnas.

Už šią klaidą stipriausia 2006 metų šalies komanda varžovus nubaudė - po keitimo aikštėje pasirodęs Ričardas Beniušis netrukus įmušė trečią įvartį, o iki susitikimo pabaigos likus šešioms minutėms pridėjo ir ketvirtąjį. "Kaunas" užtikrintai nugalėjo "Ekraną" rezultatu 4-0 ir tarsi nepaliko abejonių, kuri komanda šiemet nusipelnė vadintis Lietuvos čempione.

"Kaunas" iškovojo teisę kitais metais žaisti Čempionų lygoje, vicečempionas "Ekranas" ir "Sūduva" žais UEFA Taurėje, trečia likusi "Vėtra" - Intertoto Taurėje, o trys stipriausios šalies ekipos ir ketvirtas likęs "Žalgiris" atstovaus Lietuvai Baltijos futbolo lygoje. Paskutinis čempionate likęs "Nevėžis" neįvykus komandų skaičiaus pasikeitimams kitą sezoną turės rungtyniauti "I lygoje".

Tiesa, tuo futbolo sezonas Lietuvoje dar visiškai nesibaigė, nes priešpaskutinę vietą užėmusi "Šilutė" dėl teisės kitą sezoną rungtyniauti "A lygoje" turės kovoti su Visagino "Interu". Pirmosios pereinamosios varžybos įvyks lapkričio 15 dieną 12 valandą Visagine, o atsakomosios bus žaidžiamos lapkričio 19-ąją Šilutėje.

Paskutiniame ture nepasižymėjus nei vienam iš "A lygos" geriausių sezono snaiperių rezultatyviausiu sezono žaidėju užtikrintai su 18 įvarčių pirmą kartą Lietuvos čempionatų istorijoje tapo legionierius - "Vėtros" ukrainietis Sergejus Kuznecovas. 2-3 vietas su 16 įvarčių pasidalino praėjusiais metais rezultatyviausiu buvęs "Ekrano" saugas Mantas Savėnas ir "Šiaulių" atakų lyderis ukrainietis Ilja Galiūza, o 4-5 pozicijas užėmė du po 14 įvarčių "Kaunui" pelnę žaidėjai - Ričardas Beniušis ir jau kurį laiką Lietuvoje neberungtyniaujantis Andrius Velička.

36 turo statistika

Šilutės miesto stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
"%c00141" 1 - 2 "%c00231"
34' [1 - 0] Ilgiz Fattakhov
56' [1 - 1] Vitalis Stankevičius
61' [1 - 2] Marius Činikas

"Šilutė": Vertelis; Juozaitis, Užkuraitis, Grigas, Andriekus (80' Andriekus); Papečkys, Vičius, Fattakhov, Gražys, Berdnik (46' Šulkevičius); Marozas

"Nevėžis": Jazokas; Valančius, D.Adomaitis, Slepakovas (81' Banys), Juknevičius; Činikas, Butkus, Kestenis, Venckus (46' Macianskis); Stankevičius, Daunoravičius (62' Mykolaitis)

Vilniaus "Žalgirio" stadionas
"%c00140" 0 - 1 "%c00124"
63' [0 - 1] Andrius Gedgaudas

"Vilnius": Semež; Grudzinskas, Khubutia, Stanaitis, Radavičius; Lukša, Panka, Paulinho, Muller (61' Rinaldo); Adilson, Wasiu (46' Ražanauskas)

"Atlantas": Valius; R.Maciulevičius (46' Grigaitis), E.Žukauskas, Ramonas, Mockus; Gedgaudas, Morozov, Petreikis, Navikas; Danilyuk (85' Vraneševič), Karalius (64' Žvingilas)

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 800 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
74' [0 - 1] Iulian Bursuc

84' J.Raliukonis ("Vėtra") pašalintas iš aikštės

"Vėtra": Žutautas; Sasnauskas, Raliukonis, Barmoš, Žudys; Šernas, Preikšaitis (46' Talancev), Milošeski, Vėževičius; Lovčev (29' Juška), Kuznecov

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Morinas, Vilėniškis, Ostap, Poderis (61' Lemežis), Bursuc; Labukas (75' Mižigurskis)

"%c00125" 2 - 0 "%c00222"
34' [1 - 0] Darius Maciulevičius
45' [2 - 0] Nerijus Mačiulis

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, Grigas, Gvildys, D.Čigladze, G.Slavickas, Jasaitis, V.Adomaitis, Mačiulis; D.Maciulevičius; Osipovič

"Šiauliai": Lukovičs; Strockis, Lunskis, Milevski, Atigbiolaye; Afanasenka, Oriol (46' Tarasov), Juodeikis, Galyuza, Šidlauskas; Butavičius (46' Viktoravičius)

"%c00030" 4 - 0 "%c00033"
2' [1 - 0] Edin Pehlic
18' [2 - 0] Edin Pehlic
74' [3 - 0] Ričardas Beniušis
84' [4 - 0] Ričardas Beniušis

73' M.Savėnas ("Ekranas") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Kaunas": Kurskis; Kunevičius, Bagužis, Kijanskas, Radžius; Manchkhava, Bartkus, Kvaratskhelia, Pehlic; Rafael, Klimek

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Michalčuks, Savėnas, Kučys, Tomkevičius; Kavaliauskas, Pogreban