Azijos Taurė: Kinijai kelią į ketvirtfinalį užtvėrė Uzbekistanas © Eurofootball.lt
Trečiadienį Azijos Taurės (Asian Cup) turnyre baigėsi grupės varžybos. Paskutinėse C grupėje rungtynėse Kinija netikėtai patyrusi triuškinamą pralaimėjimą Uzbekistanui atsisveikino su viltimis patekti į ketvirtfinalį, tuo tarpu Iranas užtikrintai žengė į tolimesnį etapą. D grupėje Saudo Arabija sutriuškino Bahreiną, o Pietų Korėja vos ne vos įveikė Indoneziją.

C grupėje Kvala Lumpūre viena iš turnyro šeimininkių Malaizija susitiko su grupės lydere Irano rinktine. Sensacijos užfiksuota nebuvo, kadangi Iranas užtikrintai nugalėjo savo varžovus rezultatu 2-0.

Pirmasis įvartis krito sužaidus maždaug pusvalandį, kai 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo Javadas Nekounamas. Antrojo kėlinio pabaigoje pergalę ir kelialapį į Azijos Taurės ketvirtfinalį Irano komandai įtvirtino „Bolton“ klubo saugas Andranikas Teymourianas, kuris suklaidino du priešininkų gynėjus ir pasiuntęs kamuolį į tinklą.

Kitose rungtynėse turėjo paaiškėti antrasis šios grupės ketvirtfinalininkas. Ginklus surėmė Uzbekistano ir Kinijos komandos. Kinijai šiame mače užtektų ir lygiųjų, o Uzbekistano ekipai buvo privaloma laimėti šias varžybas.

Pirmasis kėlinys pasižymėjo grubumu ir geltonomis kortelėmis. Visi įvarčiai buvo įmušti antrajame šių varžybų kėlinyje. Visų nuostabai 72-ąją minutę į priekį išsiveržė Uzbekistano futbolininkai.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Victoras Karpenko atliko baudos smūgį į varžovų baudos aikštelę, kur visų aukščiausiai iššokęs komandos kapitonas ir Kijevo „Dinamo“ klubo puolėjas Maksimas Šatskichas tiksliai galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 4 minutes Kinija buvo pasiųsta į nokdauną, kai tolimą V.Karpenko baudos smūgį atmušė Kinijos vartininkas Yangas Yungas, bet prie jo pirmasis prišokęs Timuras Kapade antrą kartą nukreipė kamuolį į vartus.

Tai buvo dar ne viskas. Paskutinę kėlinio minutę po Aleksandro Geynricho atlikto baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į Kinijos išrikiuotą sienelę, tačiau pats A.Geynrichas suskubo prie atšokusio kamuolio ir iš toli įmušė paskutinį, lemiamą įvartį šiame mače.

Pasibaigus kovoms C grupėje pirmąją vietą su 7 taškais iškovojo Irano rinktinė, antrąją poziciją užėmė Uzbekistanas, Kinija liko trečia, o Malaizija praleidusi net 12 įvarčių – paskutinė.

D grupėje Džakartoje šeimininkė Indonezija, dar nepraradusi vilčių patekti į ketvirtfinalį, susikovė su Pietų Korėja, kuriai šis mačas buvo "gyvybės ir mirties" klausimas. Įpusėjus pirmajam kėliniui į priekį galėjo išsiveržti Indonezija, bet po Elie Aiboy`aus smūgio kamuolys skriejo kiek virš vartų.

Už tai jie turėjo sumokėti prabėgus 4 minutėms. Lee Chun-Soo perdavė kamuolį Kimui Jung-Woo, ir po jo smūgio iš už baudos aikštelės ribų kamuolys rikošetu įskriejo į vartus, suklaidindamas Indonezijos vartų sargą Muhammadą Ridwaną.

Antrajame kėlinyje Pietų Korėja ir toliau nemažino apsukų, tuo tarpu Indonezija pradėjo žaisti „va bank“, ir metėi visas pajėgas į puolimą, bet jokių vaisių tai neatnešė. Po šio pralaimėjimo Indonezija vietą ketvirtfinalyje užleido Pietų Korėjos komandai.

Kitame mače Saudo Arabija, būdama per žingsnį nuo tolimesnio etapo, susitiko su Bahreino vienuolike, antrame ture netikėtai įveikusia Pietų Korėją. Saudo Arabija nuo pat rungtynių pradžios dominavo aikštelėje, ir jau 18 minutę įmušė įvartį. Bahreino gynėjų nesusipratimu pasinaudojo Ahmedas Al Mousa, kuris iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje Saudo Arabija padvigubino rezultatą – po perdavimo iš dešinio krašto kamuolį į tolimąjį vartų kampą nukreipė Abdulrahmanas Al Qahtani.

Antrame kėlinyje Saudo Arabija sugebėjo įmušti dar du įvarčius. 68 minutę puolėjas Taisiras Al Jassamas puikiu smūgiu iš 25 metrų nepaliko jokių šansų Bahreino vartų sargui, o 79 minutę jis ir padėjo tašką šiame mače.

D grupėje visoms komandos sužaidus trejas rungtynes į ketvirtfinalį pateko pirmąja vietą su 7 taškais užėmusi Saudo Arabija, bei 4 taškus surinkusi Pietų Korėja. Trečioje liko Indonezija, dėl geresnio įvarčių santykio aplenkusi Bahreiną.