Antrą aštuntfinalių dieną - "Liverpool" pergalė Barselonoje © Eurofootball.lt
Antrą Čempionų lygos aštuntfinalio pirmųjų rungtynių dieną trečiadienio vakare sužaistos dar ketverios rungtynės, kuriose ne itin sekėsi šeimininkams. Pastarųjų metų turnyro nugalėtojų dvikovoje "Barcelona" namuose turėjo pripažinti "Liverpool" pranašumą, persvaros taip pat nesugebėjo išsaugoti ir lygiosiomis rungtynes savo aikštėje prieš "Valencia" ir "Chelsea" baigė atitinkamai "Inter" bei "Porto" ekipos, o "Roma" ir "Lyon" varžybos baigėsi be įvarčių.

Labiausiai intriguojančiame dienos mače "Nou Camp" stadione susigrūmė čempionų titulą ginanti "Barcelona" ir 2005 metų turnyro laimėtojas "Liverpool". Susitikimą sėkmingiau pradėjo šeimininkai - 14 minutę po Gianluca Zambrotta perdavimo iš krašto vartininką Pepe Reiną smūgiu galva nuginklavo Katalonijos klubo saugas Deco.

Vėliau "Barcelona" turėjo galimybių padvigubinti savo persvarą, tačiau Javieras Saviola į vartus nepataikė, o po L.Messi perdavimo į baudos aikštelę įbėgusio Deco smūgį atrėmė P.Reina. Išsaugotas minimalus atsilikimas leido svečiams atsitiesti - likus porai minučių iki pertraukos po Steve'o Finanno perdavimo iš krašto Victorui Valdesui nepavyko sugauti Craigo Bellamy galva smūgiuoto kamuolio ir rezultatas tapo lygus.

Antrajame kėlinyje įkvėpti išlyginamojo įvarčio "Liverpool" futbolininkai ėmė žaisti dar sėkmingiau ir nors dar kartą suklydus šeimininkų vartininkui V.Valdesui svečių kapitonui Stevenui Gerrardui baudos smūgio realizuoti nepavyko, o vėliau Dirkas Kuytas galva į vartus nepataikė, mačo baigtį nulėmė prieš mačą liūdnai pagarsėjęs "Liverpool" duetas.

Praėjusią savaitę britų spauda mirgėjo pranešimais apie C.Bellamy ir Johno Arne Riise kivirčą treniruočių stovykloje, bet 74 minutę būtent jie padėjo išplėšti "Liverpool" pergalę - "Barcelona" vartų sargas V.Valdesas iš pradžių atrėmė D.Kuyto bandymą, tačiau C.Bellamy atmetė kamuolį laisvam baudos aikštelės viduryje buvusiam J.A.Riise ir šis stipriu smūgiu išvedė Anglijos klubą į priekį. 87 minutę arti išlyginamojo įvarčio dar buvo į virpstą po baudos smūgio pataikęs Deco, tačiau "Liverpool" atsilaikė ir žengė svarbų žingsnį link ketvirtfinalio.

Milane susidūrė rekordinę pergalių seriją Italijos čempionate pasiekęs Milano "Inter" ir ispanų "Valencia" ekipa. Aikštės šeimininkai nuo mačo pradžios perimė iniciatyvą ir nesėkmingai sužaidus "Valencia" vartininkui Santiago Canizaresui kamuolį nuo svečių vartų linijos turėjo atmušti gynėjas Roberto Ayala, o netrukus po Zlatano Ibrahimovičiaus smūgio kamuolys pataikė į Ispanijos ekipos vartų virpstą.

29 minutę po Luišo Figo atlikto baudos smūgio Z.Ibrahimovičiaus smūgį galva atmušė S.Canizaresas, bet pakartotiniu bandymu kamuolį į vartus pasiuntė Estebanas Cambiasso. Kėlinio pabaigoje pasižymėti galėjo tiek vieni, tiek kiti, tačiau "Inter" puolėjui Hernanui Crespo bei "Valencia" atakų lyderiui Davidui Villai iki įvarčio pritrūko tikslumo.

Antrojo kėlinio viduryje D.Villa vis tik savo tikslą pasiekė - Ispanijos rinktinės žaidėjas gražiu baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą ir panaikino "Inter" persvarą. Tiesa, rezultatas 1-1 išsilaikė neilgai, nes 76 minutę sienelę su po keitimo aikštėje pasirodžiusiu Julio Cruzu sužaidęs gynėjas Maiconas tiksliu smūgiu nuginklavo S.Canizaresą.

Tačiau svečiai nepasidavė ir likus keturioms minutėms sugebėjo vėl išlyginti rezultatą, kai po kampinio "Inter" gynėjams galva išmušus kamuolį prie jo pirmas suskubęs Davidas Silva iš baudos aikštelės prieigų tiksliu smūgiu nepaliko jokių vilčių šeimininkų vartininkui Julio Cesarui. Rungtynės taip ir baigėsi rezultatu 2-2, tad "Valencia" prieš atsakomąjį mačą įgijo dviejų įvarčių išvykoje pranašumą.

Permainingai klostėsi ir "Porto" bei Londono "Chelsea" susitikimas Portugalijoje. Svečiams iš Anglijos rungtynių pradžia susiklostė tragiškai, nes 10 minutę dėl traumos aikštę turėjo palikti komandos kapitonas Johnas Terry, ir netrukus Raulio Meirele iš toli smūgiuotas kamuolys rikošetu nuo Franko Lampardo šiek tiek pakeitęs kryptį įskriejo į Petro Čecho ginamų vartų tinklą.

Bet džiaugsmas "Dragao" stadione truko vos keturias minutes - J.Terry pakeitęs Arjenas Robbenas "iškišo" tikslų perdavimą Andrejui Ševčenkai ir ukranietis tiksliu smūgiu į tolimąjį vartų kampą rezultatą išlygino. "Porto" nesiruošė nusileisti ir pirmajame kėlinyje du kartus buvo arti įvarčio, tačiau Lisandro Lopezo prasiveržimą sustabdė vartininkas Petras Čechas, o po reto grožio Ricardo Quaresma tolimo šūvio išorine pėdos dalimi svečius išgelbėjo skersinis.

Po pertraukos aikštėje vyko permainingas žaidimas, bet itin pavojingų epizodų komandos kurį laiką nesukūrė, ir tik 77 minutę spragą varžovų gynyboje radęs D.Drogba iš aštraus kampo pataikė į "Porto" vartų virpstą. Per pridėtinį laiką šeimininkai dar galėjo išplėšti pergalę, bet L.Lopezas išbėgęs vienas prieš vieną nesugebėjo nuginkluoti P.Čecho ir mačas baigėsi taikiai rezultatu 1-1.

Įvarčių trečiadienį nebuvo pelnyta tik Romoje, kur vietos klubo susitikimas su daugkartiniu Prancūzijos čempionu "Lyon" labiau pasižymėjo geltonų kortelių gausa (jų buvo parodyta 11), nei pavojingomis atakomis.

Arčiausiai įvarčio "Lyon" komandoje buvo standartinių padėčių specialistas Juninho, po kurio baudos smūgio kamuolys atšokęs nuo Rodrigo Taddei atsimušė į "Roma" vartų virpstą, o Italijos sostinės ekipos gretose rimtesnių problemų varžovų vartams kėlė kapitono Francesco Totti bandymai iš toli, bet įvarčių nei vienai vienuolikei pelnyti taip ir nepavyko.

Atsakomieji Čempionų lygos aštuntfinalio mačai vyks už dviejų savaičių kovo 6 ir 7 dienomis.

Trečiadienio ašuntfinalio rungtynių statistika

"%c00006" 1 - 2 "%c00045"
14' [1 - 0] Deco
43' [1 - 1] Craig Bellamy
74' [1 - 2] John Arne Riise

"%c00037" 2 - 2 "%c00004"
29' [1 - 0] Esteban Cambiasso
64' [1 - 1] David Villa
76' [2 - 1] Maicon
86' [2 - 2] David Silva

"%c00028" 0 - 0 "%c00055"

"%c00109" 1 - 1 "%c00042"
12' [1 - 0] Raul Meireles
16' [1 - 1] Andriy Shevchenko